Bezpłatnie publikujemy prezentacje firm, produktów, ogłoszenia, oferty kupna i sprzedaży maszyn i urządzeń jubilerskich.
Zespół Szkół Plastycznych im. Jacka Malczewskiego - logo

Zespół Szkół Plastycznych im. Jacka Malczewskiego


Zespół Szkół Plastycznych im. Jacka Malczewskiego w Częstochowie, to Ogólnokształcąca Szkoła Sztuk Pięknych i Liceum Plastyczne. Złotnictwo jest jednym z trzech prowadzonych w niej kierunków, gdzie można uzyskać wykształcenie zawodowe w zakresie tego rzemiosła. Po przebudowie, szkoła zyskała nowe urządzenia i aktualnie dysponuje nowocześnie wyposażoną pracownią złotniczą. Prowadzona jest ona przez mistrzów złotniczych, projektantów i artystów plastyków. To sprzyja kształceniu wykwalifikowanych zawodowo złotników, których umiejętności  spełniają wymagania jakie stawia rynek pracy w branży jubilerskiej.
Branżowa Szkoła Rzemiosł Artystycznych I Stopnia Nr 65 w Zespole Szkół Nr 31 im. Jana Kilińskiego w Warszawie - logo

Branżowa Szkoła Rzemiosł Artystycznych I Stopnia Nr 65 w Zespole Szkół Nr 31 im. Jana Kilińskiego w Warszawie


Branżowa Szkoła Rzemiosł Artystycznych I Stopnia Nr 65 w Zespole Szkół Nr 31 im. Jana Kilińskiego w Warszawie kształci uczniów w zawodzie złotnik - jubiler w trzyletnim cyklu nauki. Absolwenci Szkoły są dobrze przygotowani do podjęcia pracy w zawodzie, a także do otwarcia własnej działalności gospodarczej.  
Baltic Jewellery News - logo

Baltic Jewellery News


Litewski magazyn branżowy dystrybułowany na międzynarodowych targach i wystawach jubilerskich.
XV. Międzynarodowe Bałtyckie Targi Jubilerskie „Amber Trip“ - logo

XV. Międzynarodowe Bałtyckie Targi Jubilerskie „Amber Trip“


Jedyne tak ogromne wydarzenie w krajach bałtyckich – XV Międzynarodowe Targi Biżuterii i Bursztynu – odbędzie się w dniach 14-17 marca 2018 r. W jedynym w krajach bałtyckich wydarzeniu takiego typu udział biorą profesjonalni jubilerzy i projektanci, producenci maszyn i urządzeń technologicznych. Tu są przedstawiane najnowsze technologie przemysłu jubilerskiego, tendencje na rynku bursztynu i biżuterii oraz najnowsze prace światowych profesjonalistów w dziedzinie jubilerskiej. Około 60 procent obszaru ekspozycji zajmuje biżuteria, około 40 procent – bursztyn. Ekspozycja stanowi wyjątkową platformę dla transakcji i porozumień międzynarodowych oraz forów gospodarczych. Na forach organizowanych przez „Amber Trip“ udział biorą wiodący globalni dostawcy surowców z Rosji, Ukrainy i Polski. Tu są rozwiązywane bieżące kwestie dostawy surowców bursztynowych, cechowania biżuterii i inne. „Amber Trip“ odgrywa rolę mostu pomiędzy Europą, a resztą świata.  
JUBINALE Christmas - Spotkanie Handlowe - logo

JUBINALE Christmas - Spotkanie Handlowe


JUBINALE Christmas jest dwudniowym spotkaniem handlowym skierowanym do branży jubilerskiej, odbywającym się tuż przed intensywnym czasem świąt Bożego Narodzenia. Spotkanie dedykowane jest firmom powiązanym z branżą jubilerską i zegarkową (B2B). Pozwala na dokonanie bezpośrednich zakupów, podtrzymanie relacji oraz zawarcie nowych kontaktów biznesowych. Wystawcami są producenci, importerzy, hurtownicy i dystrybutorzy z różnych sektorów branży jubilerskiej z Polski oraz zagranicy. Kupcami i Gośćmi są wyłącznie osoby powiązane z branżą jubilerską, między innymi właściciele galerii, sklepów internetowych, stacjonarnych sklepów i salonów jubilerskich z Polski, Słowacji, Czech, Węgier, Ukrainy, Rumunii, Chorwacji i Litwy. Przybycie do Krakowa w tym jesiennym terminie pozwala na spotkanie wielu firm w jednym miejscu i o jednym czasie. Trzecia edycja spotkania JUBINALE Christmas odbędzie się w dniach 13-14.11.2018 roku w nowoczesnej hali EXPO Kraków przy ulicy Galicyjskiej 9 w Krakowie.
JUBINALE - Międzynarodowe Letnie Targi Biżuterii i Zegarków - logo

JUBINALE - Międzynarodowe Letnie Targi Biżuterii i Zegarków


JUBINALE to wiodące wydarzenie branży jubilerskiej w Europie Centralnej. Targi oferują swoim gościom niepowtarzalny wgląd w letnie trendy, które w nadchodzącym sezonie będą napędzały polski i europejski rynek jubilerski. 11. edycja targów odbędzie się w dniach 07-09.06.2018 roku, w nowoczesnej hali Międzynarodowego Centrum Targowo-Kongresowego EXPO Kraków przy ulicy Galicyjskiej 9 w Krakowie. Wystawcami targów są firmy z Polski oraz zagranicy – producenci, importerzy, hurtownicy, designerzy branży jubilerskiej i zegarkowej. Liczne grono kupców dociera do nas z Polski oraz krajów Europy Centralnej, jak: Słowacja, Czechy, Węgry, Ukraina, Niemcy, Litwa, Włochy, Austria ale również z takich krajów jak Chiny czy Australia. Międzynarodowość targów JUBINALE staje się ich bardzo mocną stroną, tym samym zapewniając polskim firmom możliwość nawiązania kontaktów na skalę międzynarodową, co w dzisiejszych czasach silnej konkurencji na każdej płaszczyźnie, jest niezwykle ważne.  W 2017 roku, prawie 230 wystawców przedstawiło swoją ofertę kupcom odwiedzającym targi, w tym wielu decyzyjnym przedstawicielom firm jubilerskich, którzy chętnie składali zamówienia i dokonywali zakupów. 
PB GROUP - logo

PB GROUP


PB Group dostarcza wyspecjalizowane produkty dla branży jubilerskiej, działa na polskim rynku od prawie 20 lat. Obecnie realizuje dla branży następujące projekty: JUBINALE - Międzynarodowe Letnie Targi Biżuterii i Zegarków. Kraków, 07-09.06.2018, JUBINALE Christmas - Spotkanie Handlowe. Kraków, 13-14.11.2018, JUBICOM.eu – internetowa, międzynarodowa giełda jubilerska, PB_KATALOG.pl – rocznik branżowy, PB-STUDIO.pl – studio profesjonalnej fotografii biżuterii oraz projektowanie stron www, PB.INFO.pl – portal modowo-jubilerski.
25. Międzynarodowe Targi Bursztynu, Biżuterii i Kamieni Jubilerskich - logo

25. Międzynarodowe Targi Bursztynu, Biżuterii i Kamieni Jubilerskich


21 marca w gdańskim Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AMBEREXPO rozpocznie się jubileuszowa, 25. edycja Międzynarodowych Targów Bursztynu, Biżuterii i Kamieni Jubilerskich AMBERIF. To najważniejsza na świecie wystawa bursztynu i największa impreza jubilerska w Europie Środkowo-Wschodniej. Tu biznes spotyka się ze sztuką i nauką, tu rodzą się twórcze pomysły i idee, tu prezentowane są najnowsze trendy i technologie w jubilerskim designie. Punktem kulminacyjnym Targów będzie jubileuszowa Gala Bursztynu i Mody AMBER LOOK trends & styles 2018.
ŚWIAT ELIT - logo

ŚWIAT ELIT


Świat Elit to magazyn polityczno-biznesowy funkcjonujący na rynku wydawniczym od roku 2001. ,Świat Elit jest czasopismem komercyjnym i znajduje coraz większe uznanie wśród czytelników, w wyniku prezentacji i promocji elit politycznych, biznesowych, mundurowych oraz kulturalnych. Od początku istnienia ,,Świat Elit” przedstawia wywiady z politykami różnych opcji politycznych, jak również ludźmi sukcesu, których nie brakuje na rynku rodzimej gospodarki. Magazyn Świat Elit jest źródłem wskazującym na wiele istotnych kwestii dotyczących świata polityki i biznesu. Ponadto na łamach czasopisma prezentowane są wypowiedzi przedstawicieli świata dyplomacji mając nadzieję, że zasugerują one nowe kierunki rozwoju polskiej polityki zagranicznej. Problematyka bezpieczeństwa narodowego, a także bezpieczeństwa w skali europejskiej i ogólnoświatowej, tak istotna w ostatnim roku, znajduje szerokie odbicie w magazynie. Wiele uwagi poświęcono kwestiom związanym z obronnością oraz strategiom rozwoju sił wojskowych i policyjnych. Teksty kulturalne na łamach pisma promują wybitnych polskich artystów o znakomitym dorobku twórczym i międzynarodowej sławie. Przedstawiamy znakomitości świata kultury i nauki. Prezentujemy ciekawe felietony i reportaże. W Świecie Elit możecie Państwo przeczytać także o prestiżowych imprezach i bankietach odbywających się w naszym kraju. Dzięki nam możecie również poznać opinie kreatorów życia społecznego oraz poglądy ludzi polityki i biznesu. Magazyn dostarczany jest m.in. do Kancelarii Prezydenta, Premiera, Sejmu i Senatu, ministerstw, ambasad, placówek dyplomatycznych i przedstawicielstw handlowych poza granicami kraju, ataszatów wojskowych oraz Polonii. Czasopismo kierowane jest także do przedstawicieli lokalnych władz, jak: wojewodowie, prezydenci miast, komendy wojewódzkie, służby mundurowe (wojsko, policja, straż graniczna, straż pożarna) oraz do polskich i zagranicznych przedsiębiorców (m.in. do Parlamentu Europejskiego w Brukseli). Magazyn prezentowany jest również w klubach biznesu, galeriach oraz na wydarzeniach politycznych i gospodarczych w kraju. Świat Elit dostępny jest na stojakach prasowych w ponad 360 wyselekcjonowanych prestiżowych lokalach restauracyjno-kawiarnianych oraz 520 ekskluzywnych hotelach i ośrodkach SPA w większych aglomeracjach miejskich na terenie całego kraju. Świat Elit jest również dostępny w większych salonach prasowych w ogólnopolskiej sprzedaży sieci RUCH, jak również w prenumeracie w sieci KOLPORTER. Od 2016 magazyn jest dostępny także w sieci salonów Inmedio, Relay oraz Empik Cafe. Nakład 10 tys. egz. Cykl wydawniczy - dwumiesięcznik.
SZKOŁA ZŁOTNICTWA XERION - logo

SZKOŁA ZŁOTNICTWA XERION


Xerion to pierwsza szkoła złotnictwa w Krakowie. Stworzyliśmy ją, aby dać możliwość zdobywania praktycznych umiejętności w przystępny sposób. Z radością patrzymy jak nasi absolwenci rozwijają swoją pasję i znajdują wymarzoną pracę w branży jubilerskiej. Przede wszystkim oferujemy profesjonalny sześciosemestrowy Kurs Złotnictwa, a w nim techniki złotnicze, które pozwolą zrealizować prawie każdy pomysł na oryginalną biżuterię, praktyczne umiejętności i podstawy teoretycznej wiedzy z zakresu złotnictwa. Organizujemy też inne spotkania. Wśród nich zajęcia indywidualne, kursy tematyczne i kurs dla przyszłych par młodych chcących własnoręcznie wykonać obrączki ślubne. Od początku naszej działalności, co roku zapraszamy wszystkich chętnych na darmowe warsztaty w ramach Nocy Rzemiosła. Wielokrotnie prowadziliśmy warsztaty podczas Nowohuckiego Festiwalu Sztuki, uczestniczyliśmy w targach sztuki, współpracowaliśmy z Uniwersytetem Dzieci. W naszej szkole zabierzemy Cię w magiczny świat metali i nie zabraknie Ci okazji, by z pozornie zwyczajnych materiałów stworzyć wyrób na wagę złota!
ZESPÓŁ SZKÓŁ PLASTYCZNYCH W KATOWICACH - logo

ZESPÓŁ SZKÓŁ PLASTYCZNYCH W KATOWICACH


Historia specjalizacji złotnictwo rozpoczęła się w naszej szkole w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku, kiedy to z inicjatywy i pod kierunkiem nauczyciela szkoły, artysty plastyka Eryka Syrnickiego, przy wsparciu ówczesnej dyrekcji szkoły mgr Ireny Rączki i artysty plastyka Edwarda Josefowskiego, jeszcze w ramach programu nauczania specjalności formy użytkowe, pierwsi uczniowie podjęli działania artystyczne w zakresie projektowania i wykonywania obiektów biżuteryjnych. Ostatecznie w roku szkolnym 1986/1987 uruchomiono specjalizację jubilerstwo, cieszącą się wśród uczniów nieustannie dużą popularnością. Aktualnie kształci się w zakresie tej specjalizacji ponad 70 uczniów pod opieką nauczycieli: Tadeusza Ziętary, Izabelli Kornas, Beaty Hanslik-Janiszewskiej, Joanny Barnaś-Wójcik - artystów plastyków aktywnych twórczo także w nauczanej dziedzinie. Przedmiot kierunkowy przygotowuje uczniów zarówno do samodzielnego projektowania form złotniczych, jak i do wykonywania obiektów różnymi technikami jubilerskimi. Uczniowie stosują srebro, metale kolorowe, kamienie oraz eksperymentalnie inne materiały. Od kilku lat wykorzystują również naturalny węgiel, nawiązując do tradycji naszego regionu i tworząc wiele oryginalnych rozwiązań użytkowych. Uczniowie poznają także tradycyjne techniki złotnicze, m.in.: filigran, niello, emaliowanie, kameryzowanie, łącząc indywidualne wizje artystyczne z wymogami technologicznymi i funkcjonalnością oraz mają możliwość kreatywnych poszukiwań, z wykorzystaniem swoich predyspozycji projektowych i zainteresowań współczesnymi środkami formalnymi i innowacjami technologicznymi. Absolwenci z powodzeniem kontynuują edukację na kierunkach projektowych krajowych i zagranicznych uczelni artystycznych.
GEMS&TRAVEL - logo

GEMS&TRAVEL


Blog, który przedstawia nieznany i fascynujący świat kamieni szlachetnych, a także wyprawy do najdalszych zakątków Ziemi, podczas których poszukujemy tych jedynych i najpiękniejszych klejnotów. W Gems & Travel nie brakuje ciekawostek oraz informacji o pozyskiwaniu kamieni szlachetnych, obróbce i metodach ich poprawiania. Doradzamy i inspirujemy naszych czytelników, a także przedstawiamy interesujących projektantów, tworzących w Polsce i za granicą. Jesteśmy w ciągłym ruchu między kontynentami. Podróżujemy po trudno dostępnych i często niebezpiecznych miejscach, do których nierzadko już samo dotarcie jest nie lada przygodą… Odwiedzamy kopalnie kamieni szlachetnych, pracownie szlifierskie i jubilerskie, przyglądając się procesom wydobycia i szlifowania “niepozornych” kamyków zamieniających się w drogocenne klejnoty. Czasami przemierzamy hałaśliwe targowiska, a czasem ciemne zaułki na uboczu miast. Zawodowo, jako firma Hardleo Sp. z o.o., zajmujemy się sprzedażą kalibrowanych kamieni szlachetnych i półszlachetnych w Polsce i zagranicą.   Zapraszamy w podróż po nieznanym i nieprzewidywalnym świecie klejnotów! Przedstawimy Wam inspirujący świat kamieni szlachetnych i biżuterii. Pokażemy Wam naszą pasję.
GOLD EXPO POLSKIE TARGI ZŁOTNICZO-JUBILERSKIE - logo

GOLD EXPO POLSKIE TARGI ZŁOTNICZO-JUBILERSKIE


Organizatorem POLSKICH TARGÓW ZŁOTNICZO-JUBILERSKICH GOLD-EXPO jest FUNDACJA ROZWOJU POLSKIEJ BRANŻY JUBILERSKIEJ.
AMBERMART 2017 - logo

AMBERMART 2017


Przegląd aktualnych trendów w bursztynowej biżuterii i wzornictwie, ponad 200 wystawców z 9 krajów – a na zakończenie wielkie świętowanie na najpiękniejszej gdańskiej uliczce – Mariackiej - to wizytówka Międzynarodowych Targów Bursztynu, AMBERMART, które w ostatnich dniach sierpnia organizują Międzynarodowe Targi Gdańskie w gdańskim Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AMBEREXPO. Targi są otwarte dla szerokiej publiczności. Imprezę odwiedza corocznie ponad 3 tys. osób z 37 krajów. AMBERMART to wydarzenie w branży jubilersko-bursztynniczej, którego nie można pominąć. Poza producentami biżuterii z bursztynem pojawia się też silna grupa projektantów i twórców awangardowej, autorskiej biżuterii. Dla branży zaplanowane są warsztaty i kurs wiedzy o bursztynie, a dla szerokiej publiczności wernisaże i procesy twórcze „na żywo”, jak choćby warsztaty złotnicze z mistrzami. Na stoisku Laboratorium Bursztynu działa spektrometr, który jest najbardziej niezawodnym narzędziem do badania autentyczności bursztynu. – zarówno klienci indywidualni, jak i kupujący hurtowo mogą sprawdzić, jaki bursztyn nabyli. Finałem Targów Ambermart jest „Święto Ulicy Mariackiej” przygotowane przez galerie i kawiarnie, przy współudziale mieszkańców oraz Międzynarodowego Stowarzyszenia Bursztynników. W przepięknej scenerii uliczki i podświetlonych na kolorowo kamienic odbywają się recitale, koncerty muzyczne, warsztaty artystyczne i pokazy mody.
Wytwórnia Antidotum - logo

Wytwórnia Antidotum


Wytwórnia Antidotum to pierwsza w powojennej Polsce prywatna szkoła złotnicza. Od 2006 roku bierze pod swoje skrzydła tych, dla których tworzenie biżuterii to nie tylko rzemiosło, ale przede wszystkim radość płynąca z twórczej energii.
Szkoła Wyższa Rzemiosł Artystycznych i Zarządzania we Wrocławiu - logo

Szkoła Wyższa Rzemiosł Artystycznych i Zarządzania we Wrocławiu


SWRAiZ Szkoła Wyższa Rzemiosł Artystycznych i Zarządzania we Wrocławiu jest jedyną wyższą uczelnią w Polsce edukującą artystów rzemieślników w branży jubilerstwa, znawstwa kamieni szlachetnych oraz konserwacji dzieł sztuki. SWRAIZ jako jedna z nielicznych w Europie prowadzi studia z zakresu gemmologii, czyli nauki o kamieniach szlachetnych. Kształcenie specjalistów odbywa się na poziomie licencjackim w systemie studiów dziennych oraz zaocznych. Uczelnia jest nastawiona na przygotowanie wysoko wykwalifikowanych fachowców potrafiących samodzielnie prowadzić działalność gospodarczą. Programy realizowane są przez doświadczoną własną kadrę oraz wykładowców Uniwersytetu Wrocławskiego, Politechniki Wrocławskiej i Akademii Sztuk Pięknych.