Bezpłatnie publikujemy prezentacje firm, produktów, ogłoszenia, oferty kupna i sprzedaży maszyn i urządzeń jubilerskich.
Aktualności

Stary i Nowy Rok - podsumowanie

przeczytano 1927

U progu Nowego Roku dziękujemy Państwu za współpracę, za współtworzenie WIRTUALNEGO MIASTA JUBILERÓW.

Szanowni Państwo,
Mija niespełna pierwszy rok działalności platformy jubilerzy.info.pl, którą uruchomiliśmy w lipcu 2017 roku. Przygotowania i prace nad portalem rozpoczęliśmy jesienią 2016 roku. Dzisiaj możemy śmiało powiedzieć, że nie do końca wiedzieliśmy na co się porywamy. Rzeczywistość okazała się o wiele bardziej skomplikowana, niż zakładaliśmy. Niemniej nie poddajemy się i na miarę własnych możliwości kontynuujemy prace i stopniowo pokonujemy wszelkie przeszkody. Zdobywamy przy tym nieocenione doświadczenia, a także poznajemy wielu fascynujących, wspaniałych ludzi branży jubilerskiej i nie tylko.

Na koniec 2017 roku mamy za sobą dwa ważne wydarzenia. Objęliśmy patronatem medialnym gdańskie targi AMBERMART I warszawskie targi GOLD-EXPO, które były dla nas o tyle istotne, że stworzyły przestrzeń do bezpośredniego spotkania się z Państwem, za co jesteśmy niezmiernie wdzięczni organizatorom targów, tj. Fundacji Rozwoju Polskiej Branży Jubilerskiej w Warszawie i Międzynarodowym Targom Gdańskim S.A. w Gdańsku.

U progu Nowego Roku dziękujemy Państwu za współpracę, za współtworzenie WIRTUALNEGO MIASTA JUBILERÓW, do którego aspirujemy. Zdajemy sobie sprawę, że jeszcze nie wszystko jest tak jak być powinno ale zapewniamy, że dołożymy wszelkich starań aby portal funkcjonował jak najlepiej, to znaczy, żeby z jednej strony prezentował  jubilerów i dostarczał istotnych dla nich informacji, a z drugiej zaś, żeby wytworzył w społeczeństwie właściwy obraz złotnika - jubilera, człowieka ciężko pracującego, zmagającego się z różnymi problemami ale jednocześnie artystę żyjącego pasją tworzenia, przemierzającego nie raz setki, a nawet tysiące kilometrów w poszukiwaniu rynków zbytu,  poznającego przy tym inne kultury, człowieka otwartego na świat i na innych ludzi. Ten obraz jest niezwykle potrzebny młodym adeptom zawodu, którzy w gąszczu informacji celebrujących przemysł wysokich technologii nie zauważają, że zawód rzemieślnika artysty też może być ciekawą opcją na przyszłość, dającą zarówno stabilizację finansową, jak i możliwość rozwijania się, tworzenia, życia pasją, których niekoniecznie dostarczają inne zawody, pozornie ciekawsze i bardziej intratne.

W najbliższych dniach opublikujemy MAPĘ EDUKACJI JUBILERÓW, w której zaprezentujemy drogi kształcenia jubilerów-złotników i którą udostępnimy młodym ludziom stojącym przed wyborem ścieżki kształcenia.

Stare polskie przysłowie mówi: „słowa uczą ale przykłady pociągają”, dlatego też, w bieżącym roku rozpoczęliśmy cykl artykułów pt. SYLWETKI MISTRZÓW,. Prezentujemy w nich wspaniałych twórców rzemiosła artystycznego, polskich jubilerów, rzeźbiarzy, projektantów, artystów, pokazujemy ich historie i osiągnięcia zawodowe, a tym samym promujemy polskich rzemieślników artystów nierzadko bardziej znanych za granicą niż w kraju. Tym samym udostępniamy młodym adeptom zawodu pozytywne wzorce, które być może bardziej przemówią, niż dotychczas stosowane zachęty, za wyborem drogi zawodowej w dziedzinie rzemiosła artystycznego.

W mijającym roku nawiązaliśmy współpracę partnerską m.in. z: Międzynarodowymi Targami Gdańskimi S.A, Fundacją Rozwoju Polskiej Branży Jubilerskiej, PB Group, Szkołą Złotnictwa XERION, Zespołem Szkół Plastycznych w Katowicach, Wytwórnią ANTIDOTUM, Wyższą Szkołą Zarządzania i Rzemiosł Artystycznych we Wrocławiu, branżowym blogiem GEMS&TRAVEL oraz z magazynem „Świat Elit”.

W przyszłym roku zamierzamy jeszcze aktywniej uczestniczyć w targach i wydarzeniach branżowych, zdobywać nowych, atrakcyjnych PARTNERÓW i nadal kontynuować działania na rynkach zagranicznych w celu zainteresowania polską biżuterią potencjalnych odbiorców. Poza tym będziemy publikować kolejne prezentacje POLSKICH MISTRZÓW i budować bazę firm jubilerskich, niejako wizytówkę polskiej branży jubilerskiej. Bardzo zależy nam na zaktywizowaniu branżowego FORUM, to jest wymiany doświadczeń, wiedzy i informacji.

Szanowni Państwo! Wraz z podziękowaniami za dotychczasową współpracę przyjmijcie najserdeczniejsze życzenia z okazji Nowego Roku 2018. Życzymy Wam przede wszystkim zdrowia, pogody ducha, radości  na co dzień, długich lat życia oraz  sukcesów i wszelkiej pomyślności, zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym. Życzymy Wam zwykłego ludzkiego szczęścia.

Zespół Redakcyjny Portalu
jubilerzy.info.pl 

 

Komentarze
Jeszcze nikt nie dodał komentarza. Możesz być pierwszy.
Piszesz odpowiedź na komentarz #0
Anuluj