Bezpłatnie publikujemy prezentacje firm, produktów, ogłoszenia, oferty kupna i sprzedaży maszyn i urządzeń jubilerskich.
Międzynarodowe Stowarzyszenie Bursztynników - logo

Międzynarodowe Stowarzyszenie Bursztynników


Międzynarodowe Stowarzyszenie Bursztynników zostało założone w 1996 r. w Gdańsku przez grupę miłośników bursztynu. MSB zrzesza  ponad 350 osób z 30 krajów świata: artystów, producentów  kolekcjonerów i muzealników, naukowców, badaczy i miłośników bursztynu. Głównymi celami MSB jest promocja bursztynu i bursztynników, rozpowszechnianie wiedzy o bursztynie i jego walorach, wymiana kontaktów i wspólne rozwiązywanie problemów branży.
Sunrise System sp. z o.o. sp. k. - logo

Sunrise System sp. z o.o. sp. k.


Sunrise System sp. z o.o. sp. k. to agencja interaktywna powstała w 2003 roku jako firma rodzinna. Popularność i skuteczność oferowanych usług SEO i SEM zagwarantowała szybki rozwój i status jednej z największych firm w branży e-marketingu. Od 2013 roku spółka jest częścią międzynarodowego koncernu wydawniczo-medialnego Bauer Media Group, do którego w Polsce należą również takie marki jak RMF, Grupa Interia. Sunrise System wyróżnia status Premier Google Partner , zasięg działania i duża liczba zatrudnionych specjalistów. Doświadczenie i wiedza pracowników Sunrise System pozwalają elastycznie dopasować ofertę do oczekiwań tak małych i średnich przedsiębiorstw, jak i globalnych przedsiębiorstw. Sunrise System koncentruje się na dostarczaniu usług, dzięki którym przedsiębiorcy zyskają przewagę konkurencyjną w Sieci. Przy realizacji biznesowych celów ważne jest dla nas: Indywidualne podejście do każdego Klienta Internet to tak dynamiczna przestrzeń, że działać szablonowo się nie da! Każda strona WWW to przecież osobna historia, specyficzna treść i oczekiwania biznesowe. Twoją stronę obsłużymy wg sprawdzonych standardów, a przy tym mając na uwadze główny cel: Twoje priorytety. Zaawansowana organizacja pracy Mamy na swoim koncie kilkanaście tysięcy obsłużonych stron WWW. Osiąganie efektów i dopinanie terminów nie byłoby możliwe bez dobrej organizacji pracy. Działamy w oparciu o procedury, dzięki którym możemy systematycznie pracować nad stroną naszego Klienta i dokładnie raportować osiągane wyniki. Kluczem do sukcesu są też autorski CRM i dedykowane narzędzia SEM, które rozwijają się wraz z naszymi usługami i potrzebami Klientów. Profesjonalna kadra Zatrudniamy dynamicznych, świetnie zorientowanych pasjonatów e-marketingu. Ich działania wspierają fachowcy z zakresu technologii internetowych, znający m.in. XHTML, PHP, CSS czy tematykę domen i serwerów. Kompetencje naszych specjalistów podnoszą stałe szkolenia i egzaminy certyfikacyjne (np. Google Ads, DIMAQ). Trzymamy rękę na pulsie - monitorując branżowe trendy na całym świecie. Dzięki współpracy z firmami praktycznie z każdej branży gospodarki nasi pracownicy zyskują specjalizację i są do dyspozycji przedsiębiorców z różnych sektorów. Green Sunrise Całego Internetu i tak nie wydrukujemy ... więc tam, gdzie to możliwe, pracujemy na plikach, nie wydrukach. Gasimy światła, segregujemy odpadki. Gospodarujemy zasobami i wykorzystujemy nowoczesny sprzęt tak, by pracować w sposób jak najmniej energochłonny. Dlaczego? Nie jest nam obojętne, jak oddziałujemy na otoczenie. Zapraszamy do wspólpracy.
Jooble - logo

Jooble


Jak działa Jooble? Co robisz kiedy chcesz znaleźć jakąś stronę w Internecie? Oczywiście, korzystasz z wyszukiwarek - Google, Yahoo lub innych. Jooble – to taka sama wyszukiwarka z tą różnicą, że specjalizuje się w szukaniu ofert pracy. Wyszukuje spośród wszystkich portali pośrednictwa pracy w Polsce, automatycznie odrzuca duplikaty, dlatego oferta pracy powtarzana na różnych witrynach, zostanie wyświetlona jeden raz. Szukając, zwróć uwagę na panel filtrów po lewej stronie, który pomoże Ci sprecyzować zapytanie i dobrać optymalną ofertę pracy. Nie marnuj czasu, Jooble w kilka sekund zrobi to, na co byś potrzebował kilku godzin! Powodzenia w znalezieniu pracy!
Jobsora - logo

Jobsora


Chcesz zarabiać dobrze i przy tym robić to, co lubisz? Nie jest to łatwe, ale na pewno możliwe. W takiej sytuacji zapraszamy Cię na serwis Jobsora. Jak rozwijać karierę z Jobsora? Na polskojęzycznej stronie portalu pl.jobsora.com znajdziemy informacje o najważniejszych wydarzeniach w naszym kraju związanych z rynkiem pracy i rozwojem kariery, takich jak międzynarodowe konferencje naukowe poświęcone trendom na rynku pracy czy lokalne spotkania dla przedsiębiorców i targi pracy, na których można poszerzyć swoją wiedzą o dobrych rozwiązaniach w danej branży. Wyszukiwanie pracy z Jobsora to wielka oszczędność czasu. Możemy założyć swój profil i być zawsze na bieżąco z najlepszymi ofertami od pracodawców nie tylko z Polski, ale z całego świata. Zamiast błądzić po różnych stronach internetowych, tu znajdziesz wszystkie oferty w jednym miejscu, bo Jobsora ma już ponad 100 partnerów i ciągle dołączają nowi. Dlaczego warto zawsze poszukiwać pracy? Do wyszukiwarki pracy pl.jobsora.com warto dołączyć, nawet jeśli mamy pracę, bo zawsze powinniśmy dać sobie szansę na znalezienie lepszej oferty. Tym bardziej że dziś pracownicy są w cenie, a nowe firmy powstają właśnie tam, gdzie mogą znaleźć pracowników. Każdy z nas marzy o wynagrodzeniu, które zapewni nam stabilną sytuację finansową, pozwoli na odłożenie na wakacje, czy inne nasze marzenia, pozwoli nam realizować nasze pasje. Bycie na bieżąco z ofertami pracy i rejestracja zajmie nam tylko chwilę, a otworzy przed nami możliwości znalezienia najlepszej pracy na rynku i wykorzystania każdej pojawiającą się szansy na znalezienie pracy idealnej.
Warszawska Izba Gospodarcza - logo

Warszawska Izba Gospodarcza


Warszawska Izba Gospodarcza od 1990 roku buduje w regionie silny samorząd gospodarczy, w celu godnego reprezentowania interesów zrzeszonych przedsiębiorców. Wspiera zrzeszone firmy w ich dążeniach do wzrostu konkurencyjności na rynku globalnym. Członkostwo w Izbie daje możliwość nawiązania owocnych kontaktów biznesowych, poszerzenia rynków zbytu, a także podniesienia kompetencji kadry pracowników.
Diamonds Review - logo

Diamonds Review


Diamonds Review Magazyn branży diamentowej i jubilerskiej. Pismo założone w 2018 r. o ściśle sprecyzowanej działalności, skupionej na popularyzacji fachowej wiedzy z zakresu diamentów jubilerskich, ograniczające przy tym do minimum treści komercyjne. Od 2018 r. stanowi organ prasowy Polskiego Towarzystwa Gemmologicznego. Organ prasowy targów Amberif i Gold Expo. e-mail: sobczakt@wp.pl
JUBINALE - Międzynarodowe Letnie Targi Biżuterii i Zegarków - logo

JUBINALE - Międzynarodowe Letnie Targi Biżuterii i Zegarków


JUBINALE to wiodące wydarzenie branży jubilerskiej w Europie Centralnej. Targi oferują swoim gościom niepowtarzalny wgląd w letnie trendy, które w nadchodzącym sezonie będą napędzały polski i europejski rynek jubilerski. 11. edycja targów odbędzie się w dniach 04-06.06.2020 roku, w nowoczesnej hali Międzynarodowego Centrum Targowo-Kongresowego EXPO Kraków przy ulicy Galicyjskiej 9 w Krakowie. Wystawcami targów są firmy z Polski oraz zagranicy – producenci, importerzy, hurtownicy, designerzy branży jubilerskiej i zegarkowej. Liczne grono kupców dociera do nas z Polski oraz krajów Europy Centralnej, jak: Słowacja, Czechy, Węgry, Ukraina, Niemcy, Litwa, Włochy, Austria ale również z takich krajów jak Chiny czy Australia. Międzynarodowość targów JUBINALE staje się ich bardzo mocną stroną, tym samym zapewniając polskim firmom możliwość nawiązania kontaktów na skalę międzynarodową, co w dzisiejszych czasach silnej konkurencji na każdej płaszczyźnie, jest niezwykle ważne.  W 2018 roku, prawie 214 wystawców przedstawiło swoją ofertę kupcom odwiedzającym targi, w tym wielu decyzyjnym przedstawicielom firm jubilerskich, którzy chętnie składali zamówienia i dokonywali zakupów. 
JUBINALE Christmas - Spotkanie Handlowe - logo

JUBINALE Christmas - Spotkanie Handlowe


JUBINALE Christmas jest dwudniowym spotkaniem handlowym skierowanym do branży jubilerskiej, odbywającym się tuż przed intensywnym czasem świąt Bożego Narodzenia. Spotkanie dedykowane jest firmom powiązanym z branżą jubilerską i zegarkową (B2B). Pozwala na dokonanie bezpośrednich zakupów, podtrzymanie relacji oraz zawarcie nowych kontaktów biznesowych. Wystawcami są producenci, importerzy, hurtownicy i dystrybutorzy z różnych sektorów branży jubilerskiej z Polski oraz zagranicy. Kupcami i Gośćmi są wyłącznie osoby powiązane z branżą jubilerską, między innymi właściciele galerii, sklepów internetowych, stacjonarnych sklepów i salonów jubilerskich z Polski, Słowacji, Czech, Węgier, Ukrainy, Rumunii, Chorwacji i Litwy. Przybycie do Krakowa w tym jesiennym terminie pozwala na spotkanie wielu firm w jednym miejscu i o jednym czasie. Czwarta edycja spotkania JUBINALE Christmas odbędzie się w dniach 13-14.11.2019 roku w nowoczesnej hali EXPO Kraków przy ulicy Galicyjskiej 9 w Krakowie.
Stowarzyszenie Twórców Form Złotniczych  - logo

Stowarzyszenie Twórców Form Złotniczych


Stowarzyszenie Twórców Form Złotniczych (STFZ) zrzesza polskich projektantów biżuterii zajmujących się projektowaniem i wykonywaniem biżuterii autorskiej. Powstało w 1991 roku z inicjatywy 15 członków założycieli i obecnie STFZ liczy 159 członków, 5 członków honorowych i 17 członków wspierających (stan na maj 2016).
26.Międzynarodowe Targi Bursztynu, Biżuterii i Kamieni Jubilerskich AMBERIF - logo

26.Międzynarodowe Targi Bursztynu, Biżuterii i Kamieni Jubilerskich AMBERIF


Jak co roku, przez 4 marcowe dni bursztynowy świat będzie się kręcił  wokół Targów Amberif w Gdańsku. Ostatnia edycja była  pod każdym względem wyjątkowa, ponieważ targi świętowały swoje 25-lecie – wspólnie z 470 wystawcami z 15 krajów i 6 tysiącami kupców z 54 krajów – przybyłych najliczniej z Rosji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Danii i Estonii. AMBERIF to najważniejsza na świecie wystawa bursztynu i największa impreza jubilerska w Europie Środkowo-Wschodniej.  
Polskie Towarzystwo Gemmologiczne - logo

Polskie Towarzystwo Gemmologiczne


PTGem, założone w 1988 r. w Warszawie, jest ogólnopolskim stowarzyszeniem rzeczoznawców-gemmologów, pracowników nauki, jubilerów, złotników, właścicieli hurtowni, firm i sklepów jubilerskich, sympatyków branży jubilerskiej i hobbystów-gemmologów.
Polski Jubiler - logo

Polski Jubiler


Dwumiesięcznik Polski Jubiler ukazuje się regularnie od 1997 roku. Obecnie jest to najbardziej opiniotwórcze pismo o charakterze business-to-business branży jubilerskiej, zegarmistrzowskiej i złotniczej w Polsce. Nakład: 3500 egzemplarzy Nasi czytelnicy to m.in. Właściciele i personel zakładów jubilerskich i zegarmistrzowskich oraz sklepów, hurtowni oraz salonów jubilerskich i zegarmistrzowskich. Kadra zarządzająca producentów biżuterii a także hurtownicy maszyn, materiałów jubilerskich oraz półwyrobów i wyrobów gotowych Doradcy inwestycji na rynku obrotu kamieniami i metalami szlachetnymi Projektanci form złotniczych Uczniowie oraz absolwenci szkół jubilerskich Kolekcjonerzy i zbieracze oraz stowarzyszenia Reklama w miesięczniku Polski Jubiler umożliwia szybkie dotarcie do osób odpowiedzialnych za zarządzanie, wyposażenie, zaopatrzenie i odbiór usług w podmiotach branży jubilersko-zegarmistrzowskiej oraz inwestorów w tym sektorze. Polski Jubiler dostępny jest w prenumeracie i najlepszych salonach prasowych w Polsce. Jesteśmy patronem medialnym wszystkich najważniejszych wydarzeń branżowych: targów, konferencji, seminariów, sesji naukowych.  
AMBERMART 2019 - logo

AMBERMART 2019


Przegląd aktualnych trendów w bursztynowej biżuterii i wzornictwie, ponad 200 wystawców z 9 krajów – a na zakończenie wielkie świętowanie na najpiękniejszej gdańskiej uliczce – Mariackiej - to wizytówka Międzynarodowych Targów Bursztynu, AMBERMART, które w ostatnich dniach sierpnia organizują Międzynarodowe Targi Gdańskie w gdańskim Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AMBEREXPO. Targi są otwarte dla szerokiej publiczności. Imprezę odwiedza corocznie ponad 3 tys. osób z 37 krajów. AMBERMART to wydarzenie w branży jubilersko-bursztynniczej, którego nie można pominąć. Poza producentami biżuterii z bursztynem pojawia się też silna grupa projektantów i twórców awangardowej, autorskiej biżuterii. Dla branży zaplanowane są warsztaty i kurs wiedzy o bursztynie, a dla szerokiej publiczności wernisaże i procesy twórcze „na żywo”, jak choćby warsztaty złotnicze z mistrzami. Na stoisku Laboratorium Bursztynu działa spektrometr, który jest najbardziej niezawodnym narzędziem do badania autentyczności bursztynu. – zarówno klienci indywidualni, jak i kupujący hurtowo mogą sprawdzić, jaki bursztyn nabyli. Finałem Targów Ambermart jest „Święto Ulicy Mariackiej” przygotowane przez galerie i kawiarnie, przy współudziale mieszkańców oraz Międzynarodowego Stowarzyszenia Bursztynników. W przepięknej scenerii uliczki i podświetlonych na kolorowo kamienic odbywają się recitale, koncerty muzyczne, warsztaty artystyczne i pokazy mody.
PREZESKA.PL - logo

PREZESKA.PL


Platforma biznesowa i portal o nazwie PrezesKa! skierowane są do kobiet sukcesu, przedsiębiorczych i ambitnych, jednocześnie rozwijających swoje firmy zgodnie z ideą słów biznesu - mądrze, konsekwentnie, etycznie i w żadnym wypadku nie za cenę swoich marzeń, pasji, miłości… PrezesKa! to coś więcej niż portal, to społeczności kobiet, które wzajemnie się inspirują i wspólnie szukają ciekawych rozwiązań biznesowych. PrezesKa! to miejsce wymiany doświadczeń, źródło rzetelnych informacji, nietuzinkowych inspiracji, możliwość promocji marki oraz miejsce do zapoznania się z ofertą innych marek. 
GOLDEXPO WARSZAWA - logo

GOLDEXPO WARSZAWA


Organizatorem TARGÓW GOLD-EXPO jest Fundacja dla Rozwoju Polskiej Branży Złotniczo-Jubilerskiej
swiat-dzieci.eu - logo

swiat-dzieci.eu


Nowoczesna platforma internetowa skupiająca najważniejsze informacje dotyczące dzieci.  To miejsce w sieci, w którym znajdziesz setki porad dotyczących twojego dziecka oraz firmy oferujące produkty dla konkretnej grupy wiekowej, w tym wyroby jubilerskie. 
Międzynarodowe Targi Biżuterii

Międzynarodowe Targi Biżuterii "Aru-Ałmaty"


Międzynarodowa wystawa biżuterii "ARU" odbywa się od 2003 roku w dwóch największych miastach Kazachstanu - Ałmaty (wiosna) i Astanie (jesień). Projekt targów biżuterii "ARU", został zainicjowany przez Międzynarodową Firmę Wystawienniczą "KAZEXPO" w 2003 roku i jest jedynymi międzynarodowymi targami biżuterii nie tylko w Kazachstanie, ale w całej Azji Środkowej. Targi wspierają: rząd Republiki Kazachstanu i Krajowe Stowarzyszenie Jubilerów Kazachstanu. W targach "ARU Ałmaty" i "ARU Astana" biorą udział światowi liderów branży jubilerskiej z takich krajów jak: Armenia,, Belgia, Indie, Włochy, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Rosja, Turcja, Ukraina, Republika Czeska, Kirgistan, a także firmy jubilerskie z Kazachstanu.Targowa marka "ARU" zaprezentowała się jako rzetelna i profesjonalna. Targi stały się wsparciem dla producentów, kupujących i sprzedających biżuterię, będąc platformą do tworzenia stabilnych kontaktów biznesowych w branży jubilerskiej. 
Zespół Szkół Plastycznych im. Jacka Malczewskiego - logo

Zespół Szkół Plastycznych im. Jacka Malczewskiego


Zespół Szkół Plastycznych im. Jacka Malczewskiego w Częstochowie, to Ogólnokształcąca Szkoła Sztuk Pięknych i Liceum Plastyczne. Złotnictwo jest jednym z trzech prowadzonych w niej kierunków, gdzie można uzyskać wykształcenie zawodowe w zakresie tego rzemiosła. Po przebudowie, szkoła zyskała nowe urządzenia i aktualnie dysponuje nowocześnie wyposażoną pracownią złotniczą. Prowadzona jest ona przez mistrzów złotniczych, projektantów i artystów plastyków. To sprzyja kształceniu wykwalifikowanych zawodowo złotników, których umiejętności  spełniają wymagania jakie stawia rynek pracy w branży jubilerskiej.
Branżowa Szkoła Rzemiosł Artystycznych I Stopnia Nr 65 w Zespole Szkół Nr 31 im. Jana Kilińskiego w Warszawie - logo

Branżowa Szkoła Rzemiosł Artystycznych I Stopnia Nr 65 w Zespole Szkół Nr 31 im. Jana Kilińskiego w Warszawie


Branżowa Szkoła Rzemiosł Artystycznych I Stopnia Nr 65 w Zespole Szkół Nr 31 im. Jana Kilińskiego w Warszawie kształci uczniów w zawodzie złotnik - jubiler w trzyletnim cyklu nauki. Absolwenci Szkoły są dobrze przygotowani do podjęcia pracy w zawodzie, a także do otwarcia własnej działalności gospodarczej.  
Baltic Jewellery News - logo

Baltic Jewellery News


Litewski magazyn branżowy dystrybułowany na międzynarodowych targach i wystawach jubilerskich.
XV. Międzynarodowe Bałtyckie Targi Jubilerskie „Amber Trip“ - logo

XV. Międzynarodowe Bałtyckie Targi Jubilerskie „Amber Trip“


Jedyne tak ogromne wydarzenie w krajach bałtyckich – XV Międzynarodowe Targi Biżuterii i Bursztynu – odbędzie się w dniach 14-17 marca 2018 r. W jedynym w krajach bałtyckich wydarzeniu takiego typu udział biorą profesjonalni jubilerzy i projektanci, producenci maszyn i urządzeń technologicznych. Tu są przedstawiane najnowsze technologie przemysłu jubilerskiego, tendencje na rynku bursztynu i biżuterii oraz najnowsze prace światowych profesjonalistów w dziedzinie jubilerskiej. Około 60 procent obszaru ekspozycji zajmuje biżuteria, około 40 procent – bursztyn. Ekspozycja stanowi wyjątkową platformę dla transakcji i porozumień międzynarodowych oraz forów gospodarczych. Na forach organizowanych przez „Amber Trip“ udział biorą wiodący globalni dostawcy surowców z Rosji, Ukrainy i Polski. Tu są rozwiązywane bieżące kwestie dostawy surowców bursztynowych, cechowania biżuterii i inne. „Amber Trip“ odgrywa rolę mostu pomiędzy Europą, a resztą świata.  
PB GROUP - logo

PB GROUP


PB Group dostarcza wyspecjalizowane produkty dla branży jubilerskiej, działa na polskim rynku od prawie 20 lat. Obecnie realizuje dla branży następujące projekty: JUBINALE - Międzynarodowe Letnie Targi Biżuterii i Zegarków. Kraków, 13-15.06.2019, JUBINALE Christmas - Spotkanie Handlowe. Kraków, 13-14.11.2019, JUBICOM.eu – internetowa, międzynarodowa giełda jubilerska, PB_KATALOG.pl – rocznik branżowy, PB-STUDIO.pl – studio profesjonalnej fotografii biżuterii oraz projektowanie stron www, PB.INFO.pl – portal modowo-jubilerski.
ŚWIAT ELIT - logo

ŚWIAT ELIT


Świat Elit to magazyn polityczno-biznesowy funkcjonujący na rynku wydawniczym od roku 2001. ,Świat Elit jest czasopismem komercyjnym i znajduje coraz większe uznanie wśród czytelników, w wyniku prezentacji i promocji elit politycznych, biznesowych, mundurowych oraz kulturalnych. Od początku istnienia ,,Świat Elit” przedstawia wywiady z politykami różnych opcji politycznych, jak również ludźmi sukcesu, których nie brakuje na rynku rodzimej gospodarki. Magazyn Świat Elit jest źródłem wskazującym na wiele istotnych kwestii dotyczących świata polityki i biznesu. Ponadto na łamach czasopisma prezentowane są wypowiedzi przedstawicieli świata dyplomacji mając nadzieję, że zasugerują one nowe kierunki rozwoju polskiej polityki zagranicznej. Problematyka bezpieczeństwa narodowego, a także bezpieczeństwa w skali europejskiej i ogólnoświatowej, tak istotna w ostatnim roku, znajduje szerokie odbicie w magazynie. Wiele uwagi poświęcono kwestiom związanym z obronnością oraz strategiom rozwoju sił wojskowych i policyjnych. Teksty kulturalne na łamach pisma promują wybitnych polskich artystów o znakomitym dorobku twórczym i międzynarodowej sławie. Przedstawiamy znakomitości świata kultury i nauki. Prezentujemy ciekawe felietony i reportaże. W Świecie Elit możecie Państwo przeczytać także o prestiżowych imprezach i bankietach odbywających się w naszym kraju. Dzięki nam możecie również poznać opinie kreatorów życia społecznego oraz poglądy ludzi polityki i biznesu. Magazyn dostarczany jest m.in. do Kancelarii Prezydenta, Premiera, Sejmu i Senatu, ministerstw, ambasad, placówek dyplomatycznych i przedstawicielstw handlowych poza granicami kraju, ataszatów wojskowych oraz Polonii. Czasopismo kierowane jest także do przedstawicieli lokalnych władz, jak: wojewodowie, prezydenci miast, komendy wojewódzkie, służby mundurowe (wojsko, policja, straż graniczna, straż pożarna) oraz do polskich i zagranicznych przedsiębiorców (m.in. do Parlamentu Europejskiego w Brukseli). Magazyn prezentowany jest również w klubach biznesu, galeriach oraz na wydarzeniach politycznych i gospodarczych w kraju. Świat Elit dostępny jest na stojakach prasowych w ponad 360 wyselekcjonowanych prestiżowych lokalach restauracyjno-kawiarnianych oraz 520 ekskluzywnych hotelach i ośrodkach SPA w większych aglomeracjach miejskich na terenie całego kraju. Świat Elit jest również dostępny w większych salonach prasowych w ogólnopolskiej sprzedaży sieci RUCH, jak również w prenumeracie w sieci KOLPORTER. Od 2016 magazyn jest dostępny także w sieci salonów Inmedio, Relay oraz Empik Cafe. Nakład 10 tys. egz. Cykl wydawniczy - dwumiesięcznik.
SZKOŁA ZŁOTNICTWA XERION - logo

SZKOŁA ZŁOTNICTWA XERION


Xerion to pierwsza szkoła złotnictwa w Krakowie. Stworzyliśmy ją, aby dać możliwość zdobywania praktycznych umiejętności w przystępny sposób. Z radością patrzymy jak nasi absolwenci rozwijają swoją pasję i znajdują wymarzoną pracę w branży jubilerskiej. Przede wszystkim oferujemy profesjonalny sześciosemestrowy Kurs Złotnictwa, a w nim techniki złotnicze, które pozwolą zrealizować prawie każdy pomysł na oryginalną biżuterię, praktyczne umiejętności i podstawy teoretycznej wiedzy z zakresu złotnictwa. Organizujemy też inne spotkania. Wśród nich zajęcia indywidualne, kursy tematyczne i kurs dla przyszłych par młodych chcących własnoręcznie wykonać obrączki ślubne. Od początku naszej działalności, co roku zapraszamy wszystkich chętnych na darmowe warsztaty w ramach Nocy Rzemiosła. Wielokrotnie prowadziliśmy warsztaty podczas Nowohuckiego Festiwalu Sztuki, uczestniczyliśmy w targach sztuki, współpracowaliśmy z Uniwersytetem Dzieci. W naszej szkole zabierzemy Cię w magiczny świat metali i nie zabraknie Ci okazji, by z pozornie zwyczajnych materiałów stworzyć wyrób na wagę złota!
ZESPÓŁ SZKÓŁ PLASTYCZNYCH W KATOWICACH - logo

ZESPÓŁ SZKÓŁ PLASTYCZNYCH W KATOWICACH


Historia specjalizacji złotnictwo rozpoczęła się w naszej szkole w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku, kiedy to z inicjatywy i pod kierunkiem nauczyciela szkoły, artysty plastyka Eryka Syrnickiego, przy wsparciu ówczesnej dyrekcji szkoły mgr Ireny Rączki i artysty plastyka Edwarda Josefowskiego, jeszcze w ramach programu nauczania specjalności formy użytkowe, pierwsi uczniowie podjęli działania artystyczne w zakresie projektowania i wykonywania obiektów biżuteryjnych. Ostatecznie w roku szkolnym 1986/1987 uruchomiono specjalizację jubilerstwo, cieszącą się wśród uczniów nieustannie dużą popularnością. Aktualnie kształci się w zakresie tej specjalizacji ponad 70 uczniów pod opieką nauczycieli: Tadeusza Ziętary, Izabelli Kornas, Beaty Hanslik-Janiszewskiej, Joanny Barnaś-Wójcik - artystów plastyków aktywnych twórczo także w nauczanej dziedzinie. Przedmiot kierunkowy przygotowuje uczniów zarówno do samodzielnego projektowania form złotniczych, jak i do wykonywania obiektów różnymi technikami jubilerskimi. Uczniowie stosują srebro, metale kolorowe, kamienie oraz eksperymentalnie inne materiały. Od kilku lat wykorzystują również naturalny węgiel, nawiązując do tradycji naszego regionu i tworząc wiele oryginalnych rozwiązań użytkowych. Uczniowie poznają także tradycyjne techniki złotnicze, m.in.: filigran, niello, emaliowanie, kameryzowanie, łącząc indywidualne wizje artystyczne z wymogami technologicznymi i funkcjonalnością oraz mają możliwość kreatywnych poszukiwań, z wykorzystaniem swoich predyspozycji projektowych i zainteresowań współczesnymi środkami formalnymi i innowacjami technologicznymi. Absolwenci z powodzeniem kontynuują edukację na kierunkach projektowych krajowych i zagranicznych uczelni artystycznych.
GEMS&TRAVEL - logo

GEMS&TRAVEL


Blog, który przedstawia nieznany i fascynujący świat kamieni szlachetnych, a także wyprawy do najdalszych zakątków Ziemi, podczas których poszukujemy tych jedynych i najpiękniejszych klejnotów. W Gems & Travel nie brakuje ciekawostek oraz informacji o pozyskiwaniu kamieni szlachetnych, obróbce i metodach ich poprawiania. Doradzamy i inspirujemy naszych czytelników, a także przedstawiamy interesujących projektantów, tworzących w Polsce i za granicą. Jesteśmy w ciągłym ruchu między kontynentami. Podróżujemy po trudno dostępnych i często niebezpiecznych miejscach, do których nierzadko już samo dotarcie jest nie lada przygodą… Odwiedzamy kopalnie kamieni szlachetnych, pracownie szlifierskie i jubilerskie, przyglądając się procesom wydobycia i szlifowania “niepozornych” kamyków zamieniających się w drogocenne klejnoty. Czasami przemierzamy hałaśliwe targowiska, a czasem ciemne zaułki na uboczu miast. Zawodowo, jako firma Hardleo Sp. z o.o., zajmujemy się sprzedażą kalibrowanych kamieni szlachetnych i półszlachetnych w Polsce i zagranicą.   Zapraszamy w podróż po nieznanym i nieprzewidywalnym świecie klejnotów! Przedstawimy Wam inspirujący świat kamieni szlachetnych i biżuterii. Pokażemy Wam naszą pasję.
Wytwórnia Antidotum - logo

Wytwórnia Antidotum


Wytwórnia Antidotum to pierwsza w powojennej Polsce prywatna szkoła złotnicza. Od 2006 roku bierze pod swoje skrzydła tych, dla których tworzenie biżuterii to nie tylko rzemiosło, ale przede wszystkim radość płynąca z twórczej energii.
Szkoła Wyższa Rzemiosł Artystycznych i Zarządzania we Wrocławiu - logo

Szkoła Wyższa Rzemiosł Artystycznych i Zarządzania we Wrocławiu


SWRAiZ Szkoła Wyższa Rzemiosł Artystycznych i Zarządzania we Wrocławiu jest jedyną wyższą uczelnią w Polsce edukującą artystów rzemieślników w branży jubilerstwa, znawstwa kamieni szlachetnych oraz konserwacji dzieł sztuki. SWRAIZ jako jedna z nielicznych w Europie prowadzi studia z zakresu gemmologii, czyli nauki o kamieniach szlachetnych. Kształcenie specjalistów odbywa się na poziomie licencjackim w systemie studiów dziennych oraz zaocznych. Uczelnia jest nastawiona na przygotowanie wysoko wykwalifikowanych fachowców potrafiących samodzielnie prowadzić działalność gospodarczą. Programy realizowane są przez doświadczoną własną kadrę oraz wykładowców Uniwersytetu Wrocławskiego, Politechniki Wrocławskiej i Akademii Sztuk Pięknych.
PALAKISS VINCENZA-ITALY - logo

PALAKISS VINCENZA-ITALY


Palakiss to znany w wielu krajach serwis poświęcony biżuterii i jubilerstwu. Organizujemy 4 wydarzenia w roku, z których 3 mają charakter międzynarodowych targów, w których uczestniczą firmy z Włoch i całego świata. Większość z nich zajmuje się produkcją. Czwarte wydarzenie to warsztaty organizowane pod nazwą Natale Oro, które odbywają się w listopadzie. Bierze w nich udział ponad 40 włoskich firm. Zaletą Palakiss jest dawanie firmom możliwości sprzedaży, także natychmiastowej, swoich produktów. Palakiss wraz ze swoją powierzchnią wystawienniczą wynoszącą 5000 m2 oferuje rozwiązania dostosowane do potrzeb firm. Obiekt znajduje się w sercu dzielnicy targowej w Vicenzy i jest świetnie skomunikowany z najważniejszymi portami lotniczymi (Wenecja i Werona) oraz głównymi drogami. Palakiss to coś więcej niż targi biżuterii- to centrum biznesowe otwarte przez cały rok, gdzie można sprzedawać, kupować, a także dające wiele innych możliwości zwiększenia sprzedaży i promocji, warto wspomnieć choćby o naszym magazynie Vicenza Jewellery specjalizującym się w tematyce biżuterii, które jest dystrybuowane na skalę międzynarodową.