Bezpłatnie publikujemy prezentacje firm, produktów, ogłoszenia, oferty kupna i sprzedaży maszyn i urządzeń jubilerskich.
Zespół Szkół Plastycznych im. Jacka Malczewskiego - logo

Zespół Szkół Plastycznych im. Jacka Malczewskiego


Zespół Szkół Plastycznych im. Jacka Malczewskiego w Częstochowie, to Ogólnokształcąca Szkoła Sztuk Pięknych i Liceum Plastyczne. Złotnictwo jest jednym z trzech prowadzonych w niej kierunków, gdzie można uzyskać wykształcenie zawodowe w zakresie tego rzemiosła. Po przebudowie, szkoła zyskała nowe urządzenia i aktualnie dysponuje nowocześnie wyposażoną pracownią złotniczą. Prowadzona jest ona przez mistrzów złotniczych, projektantów i artystów plastyków. To sprzyja kształceniu wykwalifikowanych zawodowo złotników, których umiejętności  spełniają wymagania jakie stawia rynek pracy w branży jubilerskiej.
Branżowa Szkoła Rzemiosł Artystycznych I Stopnia Nr 65 w Zespole Szkół Nr 31 im. Jana Kilińskiego w Warszawie - logo

Branżowa Szkoła Rzemiosł Artystycznych I Stopnia Nr 65 w Zespole Szkół Nr 31 im. Jana Kilińskiego w Warszawie


Branżowa Szkoła Rzemiosł Artystycznych I Stopnia Nr 65 w Zespole Szkół Nr 31 im. Jana Kilińskiego w Warszawie kształci uczniów w zawodzie złotnik - jubiler w trzyletnim cyklu nauki. Absolwenci Szkoły są dobrze przygotowani do podjęcia pracy w zawodzie, a także do otwarcia własnej działalności gospodarczej.  
SZKOŁA ZŁOTNICTWA XERION - logo

SZKOŁA ZŁOTNICTWA XERION


Xerion to pierwsza szkoła złotnictwa w Krakowie. Stworzyliśmy ją, aby dać możliwość zdobywania praktycznych umiejętności w przystępny sposób. Z radością patrzymy jak nasi absolwenci rozwijają swoją pasję i znajdują wymarzoną pracę w branży jubilerskiej. Przede wszystkim oferujemy profesjonalny sześciosemestrowy Kurs Złotnictwa, a w nim techniki złotnicze, które pozwolą zrealizować prawie każdy pomysł na oryginalną biżuterię, praktyczne umiejętności i podstawy teoretycznej wiedzy z zakresu złotnictwa. Organizujemy też inne spotkania. Wśród nich zajęcia indywidualne, kursy tematyczne i kurs dla przyszłych par młodych chcących własnoręcznie wykonać obrączki ślubne. Od początku naszej działalności, co roku zapraszamy wszystkich chętnych na darmowe warsztaty w ramach Nocy Rzemiosła. Wielokrotnie prowadziliśmy warsztaty podczas Nowohuckiego Festiwalu Sztuki, uczestniczyliśmy w targach sztuki, współpracowaliśmy z Uniwersytetem Dzieci. W naszej szkole zabierzemy Cię w magiczny świat metali i nie zabraknie Ci okazji, by z pozornie zwyczajnych materiałów stworzyć wyrób na wagę złota!
ZESPÓŁ SZKÓŁ PLASTYCZNYCH W KATOWICACH - logo

ZESPÓŁ SZKÓŁ PLASTYCZNYCH W KATOWICACH


Historia specjalizacji złotnictwo rozpoczęła się w naszej szkole w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku, kiedy to z inicjatywy i pod kierunkiem nauczyciela szkoły, artysty plastyka Eryka Syrnickiego, przy wsparciu ówczesnej dyrekcji szkoły mgr Ireny Rączki i artysty plastyka Edwarda Josefowskiego, jeszcze w ramach programu nauczania specjalności formy użytkowe, pierwsi uczniowie podjęli działania artystyczne w zakresie projektowania i wykonywania obiektów biżuteryjnych. Ostatecznie w roku szkolnym 1986/1987 uruchomiono specjalizację jubilerstwo, cieszącą się wśród uczniów nieustannie dużą popularnością. Aktualnie kształci się w zakresie tej specjalizacji ponad 70 uczniów pod opieką nauczycieli: Tadeusza Ziętary, Izabelli Kornas, Beaty Hanslik-Janiszewskiej, Joanny Barnaś-Wójcik - artystów plastyków aktywnych twórczo także w nauczanej dziedzinie. Przedmiot kierunkowy przygotowuje uczniów zarówno do samodzielnego projektowania form złotniczych, jak i do wykonywania obiektów różnymi technikami jubilerskimi. Uczniowie stosują srebro, metale kolorowe, kamienie oraz eksperymentalnie inne materiały. Od kilku lat wykorzystują również naturalny węgiel, nawiązując do tradycji naszego regionu i tworząc wiele oryginalnych rozwiązań użytkowych. Uczniowie poznają także tradycyjne techniki złotnicze, m.in.: filigran, niello, emaliowanie, kameryzowanie, łącząc indywidualne wizje artystyczne z wymogami technologicznymi i funkcjonalnością oraz mają możliwość kreatywnych poszukiwań, z wykorzystaniem swoich predyspozycji projektowych i zainteresowań współczesnymi środkami formalnymi i innowacjami technologicznymi. Absolwenci z powodzeniem kontynuują edukację na kierunkach projektowych krajowych i zagranicznych uczelni artystycznych.
Wytwórnia Antidotum - logo

Wytwórnia Antidotum


Wytwórnia Antidotum to pierwsza w powojennej Polsce prywatna szkoła złotnicza. Od 2006 roku bierze pod swoje skrzydła tych, dla których tworzenie biżuterii to nie tylko rzemiosło, ale przede wszystkim radość płynąca z twórczej energii.
Szkoła Wyższa Rzemiosł Artystycznych i Zarządzania we Wrocławiu - logo

Szkoła Wyższa Rzemiosł Artystycznych i Zarządzania we Wrocławiu


SWRAiZ Szkoła Wyższa Rzemiosł Artystycznych i Zarządzania we Wrocławiu jest jedyną wyższą uczelnią w Polsce edukującą artystów rzemieślników w branży jubilerstwa, znawstwa kamieni szlachetnych oraz konserwacji dzieł sztuki. SWRAIZ jako jedna z nielicznych w Europie prowadzi studia z zakresu gemmologii, czyli nauki o kamieniach szlachetnych. Kształcenie specjalistów odbywa się na poziomie licencjackim w systemie studiów dziennych oraz zaocznych. Uczelnia jest nastawiona na przygotowanie wysoko wykwalifikowanych fachowców potrafiących samodzielnie prowadzić działalność gospodarczą. Programy realizowane są przez doświadczoną własną kadrę oraz wykładowców Uniwersytetu Wrocławskiego, Politechniki Wrocławskiej i Akademii Sztuk Pięknych.