Bezpłatnie publikujemy prezentacje firm, produktów, ogłoszenia, oferty kupna i sprzedaży maszyn i urządzeń jubilerskich.
Aktualności

JEŚLI NIE DIAMENT, TO CO?

przeczytano 2383

Magazyn "Świat Elit", Numer 6/2017, strona 56.

Elegancka biżuteria to zdecydowanie coś więcej niż tylko element garderoby. Jest „kropką nad i” wśród dodatków. Dzięki niej możemy się poczuć wyjątkowo, jednocześnie podkreślając naszą indywidualność i wyszukany styl.

Niezależnie od preferencji i zasobności portfela, prawdziwa biżuteria pozwala wprowadzić odrobinę luksusu do naszego życia. Ponadto sprawi, że jej właściciel będzie postrzegany jako osoba elegancka i pełna klasy. Choć biżuteria wysadzana kamieniami szlachetnymi nie należy do najtańszych, warto postawić na dobrą jakość. Nie obawiajmy się, że zainwestujemy pieniądze w produkt, który po kilku sezonach przestanie być modny. Niektóre materiały nigdy nie stają się nudne. Poza tym, jeśli będą dobrze konserwowane, mogą posłużyć na wiele lat i nadal wyglądać świetnie.

Kolorowa alternatywa dla diamentów

Dzisiaj chętniej stawiamy na oryginalność. I pomimo że diamenty są wciąż najchętniej wybieranymi kamieniemi jubilerskimi, coraz odważniej są zastępowane innymi, wcale nie ustępującymi pod względem piękna i luksusu. A dodatkowo wyróżniają z tłumu, co świadczy o ich wyjątkowości i unikalności. Warto wspomnieć o wielkiej “trójce” wśród kamieni szlachetnych czyli o rubinach, szafirach i szmaragdach. Wybór tak ciekawych kamieni, również do biżuterii zaręczynowej i ślubnej będzie idealnym podkreśleniem niezależności. 

Płomienny rubin

Uważany jest za jeden z najbardziej wyjątkowych kamieni szlachetnych. Jego energia wpływa na bogactwo uczuć oraz godną pozycję społeczną. Być może właśnie dlatego jest symbolem miłości i władzy. Przybiera barwy od delikatnego różu do purpury, jednak najbardziej pożądany odcień to tzw. „gołębia krew” występująca w rubinach z Birmy.

Gwieździsty szafir

Perfekcyjnie łączy w sobie dostojny chłód i przejmującą głębie. Starożytne cywilizacje wierzyły, że szafiry to święte kamienie prawdy, natomiast buddyści do dziś uważają go za talizman małżeńskiego szczęścia, symbolizującego pokój, przyjaźń i stałość.

Szmaragdowa zieleń

Szmaragd urzeka niezwykłym odcieniem zieleni, symbolizującej radość i umiłowanie do życia. Jedną z pierwszych miłośniczek szmaragdów była Kleopatra, która nosiła biżuterię z kamieniami wydobywanymi z egipskiej „Kopalni Kleopatry”. A współcześnie m.in. amerykańska ikona kina - Elizabeth Taylor. Należący do niej szmaragdowy naszyjnik osiągnął w 2011 roku zawrotną cenę 6,6 mln dolarów. 

Z Antwerpii i Paryża na polskie salony

Niestety w polskich salonach jubilerskich wybór luksusowych kamieni szlachetnych jest dużo mniejszy niż na Zachodzie. Najciekawsze modele biżuterii wysadzanej cennymi kamieniami można znaleźć m.in. w Antwerpii, Londynie, Paryżu czy Amsterdamie. Jednak z roku na rok można zaobserwować zmiany na lepsze. Nowoczesne trendy z Zachodu wchodzą także do naszego kraju. Coraz częściej kobiety zamawiają luksusową biżuterię szytą na miarę w usłudze typu concierge. Takie zamówienie to proces obejmujący: wybór kamienia, jego poszukiwania (nie rzadko na drugim końcu świata), certyfikację oraz opracowanie i przygotowanie biżuterii przez najlepszych jubilerów według życzeń klientki. To częsta i popularna usługa zwłaszcza na Zachodzie, ale również coraz częściej praktykowana także w Polsce.

 

Autor: Agnieszka Maliszczak

www.Gems&Travel.com

blog o kamieniach szlachetnych i podróżach

Komentarze
Jeszcze nikt nie dodał komentarza. Możesz być pierwszy.
Piszesz odpowiedź na komentarz #0
Anuluj
Zobacz też