Na powierzchni ponad 50.000 m2 zaprezentowało swoją ofertę ok. 2000 wystawców z ponad 30 krajów. W targach wzięli udział międzynarodowi oraz lokalni przedsiębiorcy chociażby ze Stanów Zjednoczonych, Korei Południowej, Tajwanu, Hong Kongu czy Sri Lanki.
Wydarzenie rozpoczęła uroczysta ceremonia otwarcia targów połączona z przecięciem wstęgi przez przedstawicieli branży jubilerskiej z wielu zakątków świata, w tym delegata polskiej firmy bursztynniczej. Z wydarzeń towarzyszących targom m.in. miały miejsce pokazy mody, w których również zaprezentowano kolekcje polskich projektantów biżuterii.
Polska Agencja Inwestycji i Handlu wraz ze stoiskiem informacyjno-promocyjnym zlokalizowana została w Hali 3 w otoczeniu szerokiego grona polskich firm biżuteryjnych, głównie zajmujących się produkcją biżuterii z bursztynu bałtyckiego cieszącego się ogromnym i nieustającym zainteresowaniem wśród mieszkańców Chin. Co ciekawe - coraz większe zainteresowanie klientów tego zakątka świata wzbudza bursztyn mleczny oraz czerwony, które często łączone są w biżuterii ze złotem oraz towarzyszy im bogate wzornictwo. W Chinach przymiotnik "polski" stanowi o wysokiej jakości zarówno użytego w biżuterii bursztynu, jak i jakości wykonania czy wzornictwie.
Na polskim stoisku informacyjnym wydzielone zostało miejsce do spotkań b2b dla przedstawicieli polskich firm oraz kontrahentów. Odbywały się na nim również rozmowy z przedstawicielami mediów branżowych, którzy poszukiwali informacji na temat polskiego sektora biżuterii i bursztynu.
Zaprezentowany został również film promocyjny na temat sektora mody polskiej, zaś odwiedzający stoisko mogli uzyskać szersze informacje na temat polskich firm biżuteryjnych z licznie dystrybuowanych katalogów, ulotek oraz wyświetlanego filmu promocyjnego.
W ramach promocji polskiej branży mody polskiej i biżuteryjnej 14 kwietnia o godz. 10:00 na polskim stoisku promocyjnym odbyła się konferencja prasowa, którą poprowadził kierownik Biura Handlowego PAIH w Szanghaju dr Andrzej Juchniewicz. Dziennikarze międzynarodowi oraz zgromadzeni goście i przedstawicieli polskich firm mogli poszerzyć wiedzę na temat polskiej mody oraz wysłuchać ciekawostek na temat branży jubilerskiej zaprezentowanych przez eksperta branżowego p. Michała Kosiora z Międzynarodowego Stowarzyszenia Bursztynników. Gościem specjalnym briefingu prasowego był p. Artur Gradziuk - Kierownik Wydziału Ekonomicznego Ambasady RP w Pekinie, który również odwiedził polskie przedsiębiorstwa obecne na targach. Na stoisku została zaaranżowana również ekspozycja polskiej biżuterii uznanych projektantów oraz czołowych polskich firm biżuteryjnych.
Polskie stoisko narodowe na targach w Pekinie zostało zorganizowane przez PAIH w ramach realizacji programu promocji branży Moda Polska w ramach poddziałania 3.3.2: Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój.
Źródło: PAIH, 25.04.2018.