Bezpłatnie publikujemy prezentacje firm, produktów, ogłoszenia, oferty kupna i sprzedaży maszyn i urządzeń jubilerskich.
Aktualności JUNIORZY

Agata Marglewska - laureatka Konkursu dla młodych projektantów i adeptów sztuki jubilerskiej SKARBY ZIEMI

przeczytano 4093

Jubilerstwo od zawsze było Jej pasją. Odkąd pamięta, w domu rodzinnym przewijało się multum kamieni szlachetnych i ozdobnych oraz wyrobów jubilerskich, ponieważ Jej ojciec jest złotnikiem i jak twierdzi, to po Nim odziedziczyła zamiłowanie do tego pięknego zawodu.

Agata zawsze była bardzo wrażliwa na sztukę i to w rozumieniu sztuki w różnorodnych kontekstach. W podstawówce uczęszczała do Szkoły Muzycznej, następnie jako gimnazjum i liceum wybrała Ogólnokształcącą Szkołę Sztuk Pięknych im. Jacka Malczewskiego w Radomiu. Obecnie jest studentką Sztuki Mediów i Edukacji Wizualnej na Wydziale Sztuki na UTH w Jej rodzinnym mieście – Radomiu. Wszystko to nie pozostaje bez wpływu na aktywność jubilerską Agaty. Czerpie inspiracje od wielkich mistrzów, lecz również ze sztuki pierwotnej czy starożytnej. Jej zdaniem, wszelkie aspekty artystyczne przenikają się nawzajem.

Fot. Agata Marglewska, srebrne pierścionki z kamieniami.

 

„Jubilerstwo to dla mnie zawód artystyczno-rzemieślniczy. Do jego wykonywania niezbędny jest bardzo dobry warsztat, precyzja i cierpliwość, ale również artystyczne zamiłowanie” – mówi Agata. W swoich pracach ciągle poszukuje nowych rozwiązań, pragnie dalej się rozwijać. Stosuje przede wszystkim tradycyjne materiały: złoto, srebro, kamienie szlachetne i ozdobne.

Zajęła III. miejsce w konkursie Skarby Ziemi organizowanym przez Redakcję portalu Jubilerzy.info.pl. To wyróżnienie jest dla Niej szczególnie ważne, ponieważ uważa, że wszystkie prace, które brały udział w konkursie były na bardzo wysokim poziomie.

 

Fot. Agata Marglewska, wisior "Majestatyczne siły natury", III. miejsce w Konkursie SKARBY ZIEMI.

 

Razem z Siostrą i Tatą prowadzą zakład jubilerski „Ametyst” w Radomiu przy ulicy Rwańskiej 11. Można Ich również znaleźć w sieci: www.ametystjewellery.com oraz na facebooku: www.facebook.com/AmetystJewellery/.

Gratulujemy Agacie i życzymy kolejnych sukcesów oraz dalszej pasji i ciekawych inspiracji w projektowaniu i wytwarzaniu biżuterii.

 

Redakcja Jubilerzy.info.pl

 

GALERIA WYROBÓW AGATY MARGLEWSKIEJ

 

 

 

 

Komentarze
Jeszcze nikt nie dodał komentarza. Możesz być pierwszy.
Piszesz odpowiedź na komentarz #0
Anuluj
Zobacz też