Bezpłatnie publikujemy prezentacje firm, produktów, ogłoszenia, oferty kupna i sprzedaży maszyn i urządzeń jubilerskich.
Aktualności Sylwetki mistrzów

Sylwetki polskich mistrzów:Cezary Łutowicz-mistrz złotniczy, Mistrz Rzemiosła Artystycznego

przeczytano 4995

Cezary Łutowicz
Od roku 1972 czynny zawodowo, mistrz złotniczy, Mistrz Rzemiosła Artystycznego. W roku 1972 jako pierwszy wprowadził krzemień pasiasty do świata biżuterii.

 Przez dwa lata projektant biżuterii w Wiedniu. Pomysłodawca i współorganizator /z Muzeum Okręgowym w Sandomierzu/ warsztatów złotniczych pn. "Krzemień pasiasty - kamień optymizmu" od roku 2000. Członek Stowarzyszenia Twórców Form Złotniczych od 1993 roku. Udział w kilkudziesięciu wystawach, kilkadziesiąt wystaw indywidualnych. Wystawiał swoje prace na trzech kontynentach. Odznaczony "Zasłużony dla kultury polskiej". Prace w siedmiu muzeach w Polsce, w dwóch kolekcjach biżuterii współczesnej /Poznań, Legnica/. Trzy prace w zbiorach Watykanu. Biżuterię jego noszą światowi dyplomaci, ludzie filmu, estrady. - a od roku 2014 Królowa Królestwa Belgii księżna Matylda, oraz księżna Lei /Belgia/ też posiadają biżuterię z naszym krzemieniem. Autor projektu i wykonawca łańcucha ceremonialnego burmistrza miasta Sandomierza. Zaproponował /2007 r/ nazwanie Sandomierza "Światową Stolicą Krzemienia Pasiastego" i czynnie się do tego przykłada. "Sandomierzanin Roku 2006".Na temat jego twórczej działalności powstały trzy prace magisterskie.
Zainteresowania - ogród, jazz, fotografia - członek ZPAF.
W wolnej chwili - po dwunastu latach starań o zezwolenie - zakotwiczył niebo na Rynku w Sandomierzu.

http://www.krzemien-sandomierz.pl/index.php/pl

 

Komentarze
  • Teresa
    29.01.2024 20:45:00
    Panie Cezary w niedzielę kupiłam u pana zawieszkę jestem zachwycona nią ale przede wszystkim pana pracownią, pana urokiem osobistym! Życzę dużo zdrowia i energii w pana pasji! Mam nadzieję do zobaczenia niedługo! Pozdrawiam serdecznie Teresa z Krakowa
Piszesz odpowiedź na komentarz #0
Anuluj
Zobacz też