Bezpłatnie publikujemy prezentacje firm, produktów, ogłoszenia, oferty kupna i sprzedaży maszyn i urządzeń jubilerskich.
Aktualności Konkursy

Legnicki Festiwal SREBRO 2020 odwołany

przeczytano 2042

Informujemy o odwołaniu tegorocznej edycji Legnickiego Festiwalu SREBRO, którego kulminacja planowana była na 8-9 maja br. Nie sądziliśmy, że cokolwiek nas zatrzyma, szczególnie po zeszłorocznym sukcesie Festiwalu, który udało się zrealizować wbrew wielu niesprzyjającym wiatrom. Ale stało sie inaczej - jak przed laty, gdy Srebrne plany Legnicy na chwilę pokrzyżował stan wojenny.

Drodzy Artyści, Uczestnicy Konkursu, Partnerzy i Przyjaciele!

Szanowna Publiczności!

Z przykrością informujemy, że ze względu na rozwój sytuacji związanej z pandemią, a także zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo Uczestników Legnickiego Festiwalu SREBRO oraz mieszkańców naszego miasta, tegoroczna edycja imprezy została odwołana.

Trudna i ekstremalna sytuacja w jakiej znaleźliśmy się wszyscy, uniemożliwiła dostarczenie na czas przesyłek z wielu państw oraz przeprowadzenie obrad jury 29. Międzynarodowego Konkursu Sztuki Złotniczej Wciąż człowiek? / Still human? Dynamiczny rozwój wydarzeń uczynił nieprawdopodobnym także nasze wspólne spotkanie w Legnicy podczas kulminacyjnego weekendu Festiwalu w dniach 8-9 maja 2020. Program Festiwalu zostanie zrealizowany w roku 2021.

Liczymy na zrozumienie tej niezwykle trudnej decyzji, szczególnie w obliczu tak zaawansowanych przygotowań do imprezy. Jednak Festiwal SREBRO to nie tylko wystawy, ale – przede wszystkim – Wy, Ludzie, którzy go współtworzą. Bez Was tutaj nie wyobrażamy sobie „srebrnej Legnicy”. Dlatego, ufając, że za rok spotkamy się w komplecie, już dziś zapraszamy na przyszłoroczną edycję Legnickiego Festiwalu SREBRO 2021.

W związku z tym przełożeniu ulega także 29. Międzynarodowy Konkurs Sztuki Złotniczej Wciąż człowiek? / Still human? Zostanie on rozstrzygnięty w standardowych terminach, z rocznym opóźnieniem. Szczegółowe informacje przekażemy niebawem. Już dziś  zainteresowanych Uczestników Konkursu informujemy, że ze względu na globalne utrudnienia w zakresie usług pocztowych i kurierskich, przedłużamy termin zgłoszeń prac do Konkursu do dnia 31 maja 2020.   

Do zobaczenia za rok!

A oto link do  oficjalnego oświadczenia:

http://silver.legnica.eu/

 

Justyna Teodorczyk 

Dyrektorka Galerii Sztuki w Legnicy 

P.S. Czy wciąż będziemy (tymi samymi) ludźmi?

Kilka zdjęć z zeszłych edycji:

      

Źródło: http://silver.legnica.eu/

Komentarze
Jeszcze nikt nie dodał komentarza. Możesz być pierwszy.
Piszesz odpowiedź na komentarz #0
Anuluj