Bezpłatnie publikujemy prezentacje firm, produktów, ogłoszenia, oferty kupna i sprzedaży maszyn i urządzeń jubilerskich.
Aktualności Konkursy

Legnicki Festiwal SREBRO-PRACE NA KONKURS DO KOŃCA MAJA 2020

przeczytano 1606

Drodzy Artyści i Przyjaciele!

Maj jest miesiącem szczególnie dla nas ważnym, bo od kilku dekad niezmiennie związanym z prezentacją współczesnej biżuterii w Legnicy. Tym razem rzeczywistość jest jednak odmienna. Drzwi naszej galerii pozostają zamknięte, a my nie spotkamy się podczas Legnickiego Festiwalu SREBRO, którego program zostanie zrealizowany za rok.

Jest nam przykro, że nasze wielomiesięczne wysiłki nie sfinalizują się niezapomnianymi wystawami. Że będzie pusto, cicho, że nie będziemy oglądać, podziwiać, poznawać, nagradzać i dzielić się srebrem, że zabraknie naszych wspaniałych gości, waszych wystaw, wernisaży, wspólnej zabawy, ważnych rozmów i kolejnego rozdziału srebrnej legnickiej historii.

W tym roku Festiwal przegrał z pandemią,  zamiast niego jest Srebro on-line, które wystartuje w dniach planowanej kulminacji: 8-10 maja i trwać będzie przez cały miesiąc. Chcemy w tym wyjątkowym czasie przenieść wspólne debaty o współczesnej sztuce złotniczej i designie właśnie do sieci. Przygotowaliśmy dla Was wiele atrakcji, które znajdziecie w naszych mediach społecznościowych i na stronach internetowych: TUTAJ i TUTAJ.

Będzie nam Was brakowało, dlatego bardzo liczymy na spotkanie w wirtualnym świecie. Chcemy umożliwić Wam kontakt także między sobą. Zachęcamy do podzielenia się refleksjami, prezentacji Waszych twórczych metod spędzania czasu w domu lub pracowni oraz do kilku słów pozdrowień. Możecie śmiało udostępniać Wasze zdjęcia i filmy na wydarzeniu: Silver On!line. Możecie też przesłać materiały bezpośrednio na nasz email, a my zadbamy o ich udostępnienie.

Nie tracąc nadziei na przyszłoroczne spotkanie na pięknym Festiwalu w pięknym świecie jaki pamiętamy sprzed kilku miesięcy, zapraszamy na wiele innych spotkań z legnickim Srebrem w sieci.

Przypominamy również, że rozstrzygnięcie 29. Międzynarodowego Konkursu Sztuki Złotniczej WCIĄŻ CZŁOWIEK? / STILL HUMAN? oraz gala wręczenia nagród odbędą się podczas Legnickiego Festiwalu SREBRO w maju 2021 r. Prace na Konkurs można nadsyłać do końca maja 2020 r. Szczegóły znajdziecie na naszej stronie internetowej:

http://silver.legnica.eu/

 

Ze srebrnym pozdrowieniem

Zespół Galerii Sztuki w Legnicy

Komentarze
Jeszcze nikt nie dodał komentarza. Możesz być pierwszy.
Piszesz odpowiedź na komentarz #0
Anuluj