Bezpłatnie publikujemy prezentacje firm, produktów, ogłoszenia, oferty kupna i sprzedaży maszyn i urządzeń jubilerskich.
Aktualności TARGI

AMBERIF PO GODZINACH – Jarosław Westermark - wystawa MATERIALIZACJE

przeczytano 1414

Jarosław Westermark – z wykształcenia matematyk, z wyboru artysta-złotnik, z charakteru perfekcjonista. Takie są też jego obiekty złotnicze, które obejrzeć będzie można podczas wystawy: Materializacje - wydarzenia towarzyszącego targom Amberif. 

We wstępie do katalogu wystawy profesor Andrzej Szadkowski – wieloletni profesor łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych w następujący sposób charakteryzuje „matematyczną” twórczość Jarosława Westermarka:

„Natura jest poukładana logicznie, harmonijnie, jest mądra. Akceptujemy ją przez naśladownictwo. Ale sztuka i nauka też tworzą nowe piękno poprzez twórczość. Wyrazem naszej wrażliwości estetycznej jest wyrażanie siebie, swojej wiedzy i umiejętności w biżuterii. Twórczość, którą śledzimy z zainteresowaniem i oczekiwaniem na nowe rozwiązania formalno-artystyczne, twórczość, która fascynuje to Jarosław Westermark – Jego postać, dzieła i szlachetność wszystkich dobrych skojarzeń. Mądrość wynikająca ze znajomości prawd geometrii, wyobraźnia przestrzenna i umiejętność doboru materiałów, technik i technologii dla uzyskania harmonii wszystkich elementów, często wsparta anegdotą i prowokacją artystyczną – to najwyższa półka, którą cenimy. W kontekście całej polskiej biżuterii stanowi wartościowy wyróżnik.”.

Organizatorem wystawy jest: Galeria Sztuki w Legnicy, wspólnie z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Bursztynników. Zapraszamy na wernisaż i spotkanie z twórcą do Galerii MSB, Gdańsk, ul Warzywnicza 1, 27.08.2020 (czwartek), godz. 20.00. Jarosław Westermark jest także jednym z niemal 50 wystawców Galerii Projektantów w hali C! 

http://www.westermark.pl/
http://www.amber.com.pl/aktualnosci/93-wystawy/3356-materializacje-jaroslawa-westermarka-w-gdansku

żródło: Amberif

Komentarze
Jeszcze nikt nie dodał komentarza. Możesz być pierwszy.
Piszesz odpowiedź na komentarz #0
Anuluj