Bezpłatnie publikujemy prezentacje firm, produktów, ogłoszenia, oferty kupna i sprzedaży maszyn i urządzeń jubilerskich.
Aktualności Konkursy

30. Międzynarodowy Konkurs Sztuki Złotniczej DOTYK

przeczytano 1301

Cykliczny Międzynarodowy Konkurs Sztuki Złotniczej to wiodące wydarzenie Legnickiego Festiwalu SREBRO, organizowanego przez Galerię Sztuki w Legnicy od 1979 r. Konkurs ma charakter czysto artystyczny, preferuje pomysł i sens wypowiedzi twórcy na zadany temat. Interpretacja tematu i artystyczna wartość wypowiedzi są podstawowym kryterium decydującym o kwalifikacji prac na wystawę. Tematem 30. edycji konkursu jest Dotyk.

Celem Konkursu jest szeroka prezentacja najnowszych dokonań współczesnej sztuki biżuterii. Prace powinny stanowić biżuterię w szerokim znaczeniu tego słowa, reprezentować wysoki poziom artystyczny i wykonawczy, zawierać oryginalną koncepcję twórczą oraz wyraźne odniesienie do tematu Konkursu. Organizatorzy nie stawiają żadnych ograniczeń co do zastosowanych materiałów i technik, jednak podkreślając ponad 40-letnią tradycję Festiwalu, sugerują użycie tytułowego srebra.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 27 marca 2022 r.

Tym razem – w epoce online – chcielibyśmy nawiązać do cechy, która definiuje biżuterię w jej najbardziej materialnym i jednocześnie najbardziej sensualnym aspekcie.

Przywołajmy dotyk – pierwszy zmysł, za pomocą którego poznajemy świat, który daje poczucie bezpieczeństwa, intymności i zaufania.

Biżuteria noszona na ciele, stykająca się z receptorami skóry, prowokująca do haptycznego kontaktu zawsze była najbliższym rekwizytem użytkownika.

Proponujemy Wam współczesną interpretację owej nostalgii w nadziei, że przedmiotu najbardziej osobistego użytku nie zastąpią nam dotykowe ekrany wyświetlaczy. 

prof. Sławomir Fijałkowski

 

Tak jak brak nieustannie noszonej biżuterii jest zauważany dopiero wtedy, gdy ją zdejmiemy lub zgubimy, tak w ostatnich czasach szczególnie odczuwalny jest brak ludzkiego dotyku.

Uzmysłowiliśmy sobie potrzebę dotyku i więzi, lecz jednocześnie odczuwamy strach przed nim samym – źródłem zanieczyszczenia i zagrożenia.

Jak zmysł dotyku może być zgłębiany poprzez biżuterię, fizycznie i emocjonalnie? Co może komunikować? Jakiego rodzaju jest to dotyk?  Jak się z nim czujesz? Czy może Cię pocieszyć?  Czy może Cię zmienić?  Jaki może wywołać efekt? Jak można przedstawić tę – niewizualną – cechę biżuterii?

prof. Caroline Broadhead

 

Aby zgłosić swój udział w Konkursie należy:

  1. Przesłać wypełnioną kartę zgłoszeniową na adres silver@galeria.legnica.eu.
  2. Przesłać pracę wraz z wydrukowaną i wypełnioną kartą zgłoszeniową na adres Galerii Sztuki w Legnicy (pl. Katedralny 1, 59-220 Legnica) do dnia 27 marca 2022 r.
  3. Uiścić opłatę za zwrot prac i dołączyć dowód wpłaty do karty zgłoszeniowej (w przypadku uczestników z zagranicy) lub zadeklarować w karcie zgłoszeniowej zgodę na pokrycie kosztów transportu przy odbiorze przesyłki (w przypadku uczestników z Polski).

 

DO POBRANIA:

REGULAMIN

KARTA ZGŁOSZENIOWA (PDF)

 

Wszystkie pytania prosimy kierować na adres mailowy: silver@galeria.legnica.eu.

żródło; www.silver.legnica.eu

Komentarze
Jeszcze nikt nie dodał komentarza. Możesz być pierwszy.
Piszesz odpowiedź na komentarz #0
Anuluj
Zobacz też