Bezpłatnie publikujemy prezentacje firm, produktów, ogłoszenia, oferty kupna i sprzedaży maszyn i urządzeń jubilerskich.
Aktualności Konkursy

30. Międzynarodowy Konkurs Sztuki Złotniczej „Dotyk” – znamy nazwiska laureatów!

przeczytano 887

Drodzy Artyści! Drodzy Przyjaciele!

Kulminacja Legnickiego Festiwalu SREBRO za nami. Serdecznie dziękujemy, że byliście w Legnicy w tym wyjątkowym czasie, pełnym inspirujących rozmów i spotkań!

Cieszymy się, że po tak długiej przerwie mieliśmy okazję znów się zobaczyć i „dotknąć” sztuki. Dziękujemy za Waszą obecność, wsparcie oraz wspólnie spędzony czas. Mamy nadzieję, że zobaczymy się ponownie niebawem, a za rok w maju znów spotkamy się w Legnicy podczas Festiwalu.

Niewątpliwie najbardziej emocjonującym momentem srebrnego weekendu było ogłoszenie wyników 30. Międzynarodowego Konkursu Sztuki Złotniczej „Dotyk”. Listę nagrodzonych znajdziecie TUTAJ.

Składamy na ręce nagrodzonych serdeczne gratulacje, a wszystkich Artystów już teraz zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Konkursu!

W trakcie kulminacji ogłosiliśmy hasło przyszłorocznej edycji Międzynarodowego Konkursu Sztuki Złotniczej – tym razem zaprosimy Artystów do refleksji i odwołania się do tematu „JAKOŚĆ”. Więcej informacji na ten temat ukaże się wkrótce.

Ceremonia wręczenia nagród w 30. Międzynarodowego Konkursu Sztuki Złotniczej „Dotyk” za nami. W sobotni wieczór kulminacji Legnickiego Festiwalu SREBRO poznaliśmy nazwiska jego laureatów. Wydarzenie przyciągnęło szerokie grono artystów i miłośników biżuterii artystycznej, sprawiając, że oczy europejskiego środowiska złotniczego skierowane były na Legnicę.

Po najwyższy laur – Grand Prix Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – sięgnął w tym roku uznany polski artysta-złotnik, Andrzej Szadkowski, którego praca o wymownym tytule „Bolesny dotyk czasu” nawiązuje do wojny na Ukrainie. Druga nagroda trafiła w ręce Rudolfa M. Sheffolda z Niemiec, którego brosza pt. „Wiosna” ujęła jurorów precyzją wykonania i perfekcyjną formą.

Trzecią nagroda – Nagroda Prezydenta Miasta Legnicy otrzymała Agnieszka Działo-Jabłońska, za broszę „Kolory miłości dotykiem malowane”. Nagroda Galerii Sztuki powędrowała do Petera Machaty ze Słowacji za pracę wykonaną z pleksi, a Srebrna Ostroga – nagroda specjalna Organizatorów za twórczą odwagę i bezkompromisowość, nowatorstwo lub dowcip wypowiedzi twórczej– do Zhipeng’a Wanga, który w Legnicy zaprezentował zestaw pierścieni wykonanych z herbaty i kawy.

Wyróżnieni twórcy otrzymali także wyjątkową, nawiązującą do tradycji regionu nagrodą – srebrnym granulatem, ufundowanym przez KGHM Polska Miedź S.A.

Oprócz nagród przyznanych przez jury, artyści zostali wyróżnieni także nagrodami pozaregulaminowymi od sponsorów i partnerów Festiwalu: Galerii YES z Poznania, Galerii MYDAYBYDAY z Rzymu, Międzynarodowe targi Inhorgenta z Monachium, Międzynarodowe Stowarzyszenie Bursztynników z Gdańska, Stowarzysznie Twórców Form Złotniczych, Magazyn Lost in Jewellery oraz firmy: Hopea i Usługi Odlewnicze.

Pełna lista nagrodzonych dostępna jest poniżej.

Przypomnijmy, że wyboru nagród regulaminowych dokonało grono jury 30. Międzynarodowego Konkursu Sztuki Złotniczej „Dotyk” złożone z autorytetów w dziedzinie biżuterii artystycznej w składzie: Sofia Björkman, Miroslav Cogan, Sławomir Fijałkowski, NastyaIvlieva i Małgorzata Kalińska oceniło 426 prac autorstwa 240 artystów z 30 krajów, kwalifikując do wystawy głównej prace 51 artystów z 13 krajów.

Wystawa pokonkursowa w Galerii Sztuki będzie dostępna jeszcze do 30 czerwca 2022 r. Wstęp wolny. Szczegółowy program Festiwalu na stronie silver.legnica.eu.

Legnicki Festiwal SREBRO został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Festiwal zrealizowano również dzięki finansowemu wsparciu Prezydenta Miasta Legnicy.

Zostańmy w kontakcie:

Facebook

Instagram

Komentarze
Jeszcze nikt nie dodał komentarza. Możesz być pierwszy.
Piszesz odpowiedź na komentarz #0
Anuluj