Bezpłatnie publikujemy prezentacje firm, produktów, ogłoszenia, oferty kupna i sprzedaży maszyn i urządzeń jubilerskich.
Aktualności

Wystawa bizuterii Marcina Tymińskiego "Historie, które wydarzyły się naprawdę - Moje 33"

przeczytano 215

Galeria YES zaprasza na Wystawę biżuterii Marcina Tymińskiego

28 czerwca, godz.19 Wernisaż, ul. Paderewskiego 7, Poznań

 "Historie, które wydarzyły się naprawdę - Moje 33"

                 28 czerwca -14 września 2024

Autor biżuterii o inspiracji przy tworzeniu:

To najbardziej szczera odpowiedź na najczęściej zadawane mi pytanie o inspiracje przy tworzeniu biżuterii czy innych obiektów.

Owszem, można snuć opowieści mniej lub bardziej wydumane, ale zbyt często trącą banałem albo przesadną bufonadą. Prawda jest taka, że zwykle ciężko ubrać w słowa odczucia, wrażenia, przeżycia…

Czasem nie chcę o tym mówić, to zbyt intymne, osobiste, po prostu moje. Prace wyrażają radość, miłość, szczęście, smutek, tęsknotę, czasem są o stracie i śmierci. Chciałoby się powiedzieć - kalejdoskop życia.

Biżuteria, którą wykonuję, stanowi dla mnie formę wyrazu, jest językiem, który 33 lata temu wybrałem spośród wielu innych dziedzin sztuki, z jakimi miałem do czynienia. To mój symboliczny kod, którym opowiadam. Te małe formy rzeźbiarskie pozwalają coś przeżyć, skanalizować, przetrawić, zastępują mówienie czy pisanie. Poza tym wierzę, że tym sposobem umożliwiam odbiorcom wypełnienie przestrzeni przez ich własny filtr. Dawanie gotowca nie jest moim celem. Chcę, żeby każdy miał szansę na własną interpretację, na dialog, a nawet na zmieniające się w czasie refleksje.

Bo z biżuterią jest podobnie jak z piosenką: w dobre dni słyszysz melodię, w złe – rozumiesz słowa.

Biżuteria może najpierw zachwycać, potem mówić. A dalej łączyć mentalnie z kimś, kto wcześniej ją posiadał; padają pytania, kim był, co myślał i czuł. Następuje zagłębianie... Mam wówczas wrażenie, że łączymy się z kimś tajemniczą, niewidzialną nicią.

Marcin Tymiński

Komentarze
Jeszcze nikt nie dodał komentarza. Możesz być pierwszy.
Piszesz odpowiedź na komentarz #0
Anuluj
Zobacz też