Bezpłatnie publikujemy prezentacje firm, produktów, ogłoszenia, oferty kupna i sprzedaży maszyn i urządzeń jubilerskich.
Sylwetki mistrzów

Sylwetki polskich mistrzów: Marian Kwiatkowski - jubiler

przeczytano 5446

Pracuje tylko ręcznie, metodami starych mistrzów złotnictwa. Jego prace nacechowane są elegancją, niepowtarzalnością i unikatowością.    

Jego babką ze strony ojca była von Borucka, stąd wrażliwość na piękno, po dziadku poznaniaku odziedziczył praktyczność i solidność wykonanych prac. Po dziadku ze strony matki, który był mistrzem kowalstwa, przejął zamiłowanie do tworzenia i rzemiosła.

Fot. Dziadkowie pana Mariana Kwiatkowskiego

Złotnictwa nauczył się w pracowni mistrza. Swoje prace projektuje i tworzy w realu 40 lat. Od zawsze stara się projektować to, czego inni nie robią. Pracuje tylko ręcznie, metodami starych mistrzów złotnictwa. Jego prace nacechowane są elegancją, niepowtarzalnością i unikatowością.    

Od wielu lat specjalizuje się w jubilerskich przedmiotach użytkowych. Na szczególną uwagę zasługują cukiernice, puchary, świeczniki, wizytowe torebki z muszli Haliotis, lampy gabinetowe, laski i wiele innych.

 

    

 

Cukiernica z muszli Nautilus we współczesnej odsłonie powstała z inspiracji  bibelotem z przełomu XVI i XVII wieku.

 

    

      

Odpowiedzią na jajko Faberge jest cukiernica ze skorupy jaja strusia pozłocona płatkami złota listkowego. W złotej oprawie widzimy diamenty i mikroobrazy malowane na złocie.   

 

      

 

Jego naszyjnik i bransoletę nasi siostra króla Szwecji. 

 

   

  

   Rabina Tyszkiewicz posiada wizytową torebkę z muszli Haliotis. 

 

Wiele polskich miast i władz uczeni wyższych posługuje  się insygniami władzy, które wyszły z pod ręki Mariana Kwiatkowskiego. Inspiracją do bardzo ciekawych projektów są prace jubilerów z przed wieków.       

W kościele w Kaliszu jest obraz Matki Boskiej ozdobiony sukienką z bursztynu, złoconych elementów i kamieni jubilerskich, zaprojektowaną i wykonaną przez Mariana Kwiatkowskiego.   

Obecnie mistrz pracuje nad projektem złotego jajka pokrytego wyjątkowymi kamieniami szlachetnymi.                                                                                                                                                         

Komentarze
  • m
    04.03.2024 10:36:56
    tylko nie płaci za pracę swoim pracownikom
Piszesz odpowiedź na komentarz #0
Anuluj
Zobacz też