DARIUSZ NOWACKI PRACOWNIA ZŁOTNICZA

Od 20 lat zajmuję się tworzeniem biżuterii, głównie srebrnej z bursztynem. W swojej pracowni wykonuję również biżuterię myśliwską z wykorzystaniem grandli oraz biżuterię i przedmioty jubilerskie na specjalne zamówienie.Adres:
DARIUSZ NOWACKI PRACOWNIA ZŁOTNICZA
Mieczysława Boguckiego 11
80-690 Gdańsk
woj.: pomorskie

Pozostałe dane:
Tel.: 606601346
E-mail : dariusnowacki@gmail.com

W Internecie:
http://jubilerzy.info.pl/firma/149/DARIUSZ-NOWACKI-PRACOWNIA-ZLOTNICZABranże:

Firma prowadzi swoją działalność w ramach poniższych branż i kategorii:

  • Zakład srebrniczy
  • Twórca unikatowej biżuterii
  • Artyści

Zasięg:

Firma działa na obszarze:

Świat


Nazywam się Dariusz Nowacki. Urodziłem się i mieszkam Gdańsku. W życiu zawodowym zajmowałem się wieloma rzeczami, ale zawsze wracałem do jubilerstwa. Jako młody chłopak trafiłem do pracowni złotniczej, gdzie mogłem uczyć się od doświadczonego mistrza i jego pracowników. Tajniki tego zawodu poznawałem więc od strony praktycznej, co po wielu latach nauki i pracy pozwoliło mi uzyskać tytuł czeladnika i samodzielnie otworzyć pracownię jubilerską pod własnym nazwiskiem.

Przez wiele lat zajmowałem się tworzeniem biżuterii głównie srebrnej z bursztynem. Do dziś bursztyn jest moim ulubionym kamieniem, z którego ciągle czerpię inspirację i którego piękno ciągle mnie zaskakuje.

Każdego roku w okresie jesienno - zimowym wychodząc przed dom słyszę morze. Oczywiście jako chłopakowi z Gdańska, mieszkającemu całe życie tuż przy plaży okres sztormów wiązał się z przygodą. Nie zważając na chłód, wiatr i inne przeszkody w pełnym ekwipunku wyruszałem głównie nocą na plaże w poszukiwaniu bursztynów. Wiele z moich wyrobów to właśnie bursztyny znalezione przeze mnie. 

Oczywiście z biegiem lat odkrywam i wykorzystuje w swej pracy inne kamienie, staram się poszerzać moją ofertę, a co za tym idzie wiedzę i umiejętności. Tworzę również biżuterię oraz przedmioty jubilerskie na specjalne zamówienie. W swojej pracowni wykonuję również biżuterię myśliwską z wykorzystaniem grandli. Nie obce mi jest jako materiał również drewno, które idealnie komponuje się z ciepłymi odcieniami bursztynu.     

 Można powiedzieć, że połowa mojego życia, czyli już około 20 lat upłynęło mi na pracy przy stole złotniczym, a nadal sprawia mi to ogromną frajdę. Jest to zarówno moja praca, jak i pasja.


TAGI:
Pracownia-Zlotnicza Dariusz-Nowacki bursztyn bizuteria-z-bursztynem srebrna-bizuteria bizuteria-mysliwska unikatowa-bizuteria bizuteria bizuteria-na-zamowienie