HARDLEO SP. Z O.O.

Importujemy oszlifowane kamienie ozdobne i szlachetne, realizując zamówienia głównie dla branży jubilerskiej, jak również osób prywatnych w oparciu o model “concierge”.Adres:
HARDLEO SP. Z O.O.
MONIUSZKI 30 A
41-400 MYSŁOWICE
woj.: dolnośląskie

Pozostałe dane:
Tel.: +48 327232155
E-mail : info@hardleo.com

W Internecie:
http://www.hardleo.com

Branże:

Firma prowadzi swoją działalność w ramach poniższych branż i kategorii:

  • Kamienie szlachetne
  • Półfabrykaty do produkcji biżuterii

Zasięg:

Firma działa na obszarze:

Świat


Fot. Kopalnia szafirów w Chanthaburi

 

Importujemy oszlifowane kamienie ozdobne i szlachetne, realizując zamówienia głównie dla branży jubilerskiej, jak również osób prywatnych w oparciu o model “concierge”. Skupiamy wokół siebie szlifierzy, brokerów oraz kupców z Europy, Azji i Ameryki Południowej. 

Współpracujemy bezpośrednio z kopalniami, szlifierniami kamieni oraz zakładami obróbki surowca w Indiach, Sri Lance, Tajlandii, Chinach, Birmie i Kambodży. Dzięki temu możemy zaoferować idealnie wykalibrowane kamienie dla firm jubilerskich, dopasowane do potrzeb konkretnego zamówienia. 

Ponadto wiedza z zakresu gemmologii oraz specjalistyczne urządzenia gemmologiczne umożliwiają nam identyfikację i wycenę kamieni szlachetnych, a przede wszystkim wystawianie certyfikatów kamieni i wyrobów biżuteryjnych. 

Nie ma miejsca na świecie, gdzie nas nie spotkacie.

Nasi brokerzy pracują w kilku strefach czasowych, co daje nam sporą przewagę nad konkurencją i całodobowy monitoring ofert na rynku. To wszystko umożliwia nam dostęp do kamieni z pierwszej ręki — w najlepszej klasie, jakości i cenie.

Współpracujemy z renomowanymi laboratoriami i instytucjami certyfikującymi kamienie szlachetne w Europie, Azji i Ameryce Północnej. Jesteśmy członkiem Królewskiego Instytutu Kamieni Szlachetnych i Biżuterii w Tajlandii.

Hardleo Sp. z o.o. Partner Honorowy i Sponsor Konkursu dla projektantów i adeptów sztuki jubilerskiej pn. Skarby Ziemi. 

Kamienie przekazane do konkursu:

Ametryn Boliwijski - 14.83 ct

Ametryn to kamień szlachetny z grupy kwarcu, połączenie Cytrynu i Ametystu. Barwa purpurowo-żółta lub fioletowo-złota. Charakteryzuje się szklistym połyskiem i trygonalnym układem krystalograficznym. Granica między dwoma minerałami jest zazwyczaj nieostra, a szlifuje się go w prostokąt, tak żeby oba kolory były równo wyeksponowane. Każdy okaz charakteryzuje się innym rozkładem barw i odcieniami. Oryginalność, jaką dzięki temu zyskuje ten kamień sprawia, że jest on bardzo poszukiwany. Jedyne znaczące złoża ametrynów znajdują się w Boliwii i Brazylii.

 

 

 

 

 
TAGI:
kamienie-szlachetne-i-polszlachetne kamienie-naturalne