Szkoła Złotnictwa Xerion

Xerion to pierwsza szkoła złotnictwa w Krakowie. Stworzyliśmy ją, aby dać Wam możliwość zdobywania praktycznych umiejętności w przystępny sposób.Adres:
Szkoła Złotnictwa Xerion
Świętego Krzyża 11
31-028 Kraków
woj.: małopolskie

Pozostałe dane:
Tel.: 733 206 966
E-mail : szkolazlotnictwa@gmail.com

W Internecie:
http://szkolazlotnictwa.plBranże:

Firma prowadzi swoją działalność w ramach poniższych branż i kategorii:

  • Kursy i szkolenia zawodowe

Zasięg:

Firma działa na obszarze:

Świat


KIM JESTEŚMY?

Xerion to pierwsza szkoła złotnictwa w Krakowie. Stworzyliśmy ją, aby dać Wam możliwość zdobywania praktycznych umiejętności w przystępny sposób. Z radością patrzymy jak nasi absolwenci rozwijają swoją pasję i znajdują wymarzoną pracę w branży jubilerskiej.

CO ROBIMY?

Przede wszystkim oferujemy profesjonalny sześciosemestrowy Kurs Złotnictwa. W ramach jego programu poznasz techniki złotnicze, które pozwolą Ci zrealizować prawie każdy pomysł na oryginalną biżuterię. Kolejne zajęcia wyposażą Cię nie tylko w praktyczne umiejętności, ale i podstawy teoretycznej wiedzy z zakresu złotnictwa. Dodatkowo kursanci mogą brać udział w targach rzemiosła oraz wystawach pod szyldem szkoły, próbując  w ten sposób swoich sił w bezpośrednim kontakcie z odbiorcami sztuki.

Oprócz podstawowego kursu złotnictwa organizujemy też inne spotkania. Wśród nich zajęcia indywidualne, kursy tematyczne i kurs dla przyszłych par młodych chcących własnoręcznie wykonać obrączki ślubne. Od początku naszej działalności, co roku zapraszamy wszystkich chętnych na darmowe warsztaty w ramach Nocy Rzemiosła. Wielokrotnie prowadziliśmy warsztaty podczas Nowohuckiego Festiwalu Sztuki, uczestniczyliśmy w targach sztuki, współpracowaliśmy z Uniwersytetem Dzieci.

SKĄD NAZWA?

Legenda kamienia filozoficznego sięga jeszcze czasów starożytnych. Na przestrzeni wieków alchemicy na całym świecie poszukiwali substancji o niezwykłych właściwościach, która zmienia metale nieszlachetne w złoto. Xerion, bo o nim mowa, swoją nazwę zawdzięcza greckiemu alchemikowi Zosimosowi z Panopolis. W naszej szkole zabierzemy Cię w magiczny świat metali i nie zabraknie Ci okazji, by z pozornie zwyczajnych materiałów stworzyć wyrób na wagę złota!

 

POZNAJ NAS

 

 

Magdalena Maślerz

Mistrz w zawodzie złotnik – jubiler. Ukończyła Edukację artystyczną w zakresie sztuk plastycznych na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie, a doświadczenie w zawodzie złotnika-jubilera zdobywała pracując w krakowskiej artystycznej pracowni złotniczej mistrza Tadeusza Henzla.

Wieloletnia stypendystka naukowa Uniwersytetu Pedagogicznego. W 2009 roku zdobyła wyróżnienie za dobre wyniki w nauce z rzeźby w pracowni ad. St. Moskały, a pracę magisterską pt. ”Trendy w światowej biżuterii alternatywnej lat 1999-2011” obroniła na ocenę bardzo dobrą z wyróżnieniem. 

Wykonywanie biżuterii jest jej pasją od wczesnej młodości. Zawsze fascynowała ją forma przestrzenna (wygrana w konkursie rzeźbiarskim „Wokół Wita Stwosza” organizowanym przez Muzeum Narodowe w Krakowie w 2005r), co znalazło wyraz w małych formach – biżuterii.

Uczestniczy w licznych wystawach (m.in. 2015 Beijing International Contemporary Metal&Jewellery Art Exhibition (Pekin w Chinach), 25 Międzynarodowy Konkurs Sztuki Złotniczej „Miasto”, Galeria Sztuki, Legnica,Most Excellent – międzynarodowa wystawa biżuterii w Chemnitz w Niemczech, “Between layers – worlds within agate” ,Idar-Oberstein, Niemcy), konkursach (m.in. 24 Międzynarodowy Konkurs Sztuki Złotniczej „Granice”, Galeria Sztuki, Legnica) i innych wydarzeniach.

Jest instruktorką na wszystkich semestrach kursu złotnictwa, możecie ją tez spotkać, jeżeli chcecie z naszą pomocą własnoręcznie wykonać obrączki ślubne.

Więcej o Magdzie: magdalenamaslerz.pl

Agnieszka Jachyra

Jej świat kręci się wokół biżuterii. Projektuje i tworzy małe formy złotnicze, swoich inspiracji szuka głównie w motywach organicznych. Nieustannie zgłębia nowe techniki, jak choćby haft sutaszowy, wirewrapping czy Art Clay. 

Z wykształcenia jest prawnikiem, ale nie wyobraża sobie życia bez swojej pasji, jaką jest jubilerstwo. Ukończyła Szkołę Złotnictwa Xerion, z którą związana jest do dziś. Prowadzi dla Was zajęcia z robienia obrączek oraz uczy na pierwszym i drugim semestrze kursu złotnictwa.

Więcej o Adze: www.agnieszkajachyra.com.plSzkoła oferuje praktyczne zajęcia ze złotnictwa – jubilerstwa na różnych poziomach zaawansowania. Uczestnicy szkoleń pracują w srebrze i złocie i uczą się coraz trudniejszych technik w ramach kolejnych projektów. W program zajęć wchodzą techniki takie jak lutowanie, walcowanie, oprawa kamieni, szlifowanie, polerowanie, gwintowanie, zawiasy itp.

Kursy odbywają się w trybie regularnym (spotkania 2 razy w tygodniu) lub intensywnym (zajęcia codziennie od poniedziałku do piątku).

Każdego roku organizujemy semestry regularne od marca do czerwca i od października do stycznia oraz semestry intensywne w lutym, lipcu i wrześniu.

Prowadzimy również spotkania dla przyszłych par młodych, które w naszej pracowni wykonują własne obrączki ślubne.

 

Więcej na naszej stronie.

  

 

  


TAGI:
kursy szkolenia-zawodowe