Gabinet Masażu i Fizjoterapii Befimed Sp.z o.o.

Jubilerzy.info.pl, to nowoczesna platforma wymiany informacji branży jubilerskiej, WIRTUALNE MIASTO JUBILERÓW, w tym: kupców i nabywców biżuterii i przedmiotów sztuki użytkowej, firm i organizacji z branż pomocniczych oraz młodych adeptów zawodu.Adres:
Gabinet Masażu i Fizjoterapii Befimed Sp.z o.o.
Cieszkowskiego 24 /5
85-052 Bydgoszcz
woj.: kujawsko-pomorskie

Pozostałe dane:
Tel.: 602124025
E-mail : jubilerzy.info@gmail.com
Drugi e-mail : redakcja@jubilerzy.info.pl

W Internecie:
http://www.jubilerzy.info.plBranże:

Firma prowadzi swoją działalność w ramach poniższych branż i kategorii:

 • Portale branżowe
 • Organizator branżowych konkursów

Zasięg:

Firma działa na obszarze:

Świat


Jubilerzy.info.pl, to nowoczesna platforma wymiany informacji branży jubilerskiej, WIRTUALNE MIASTO JUBILERÓW, w tym: kupców i nabywców biżuterii i przedmiotów sztuki użytkowej, firm i organizacji z branż pomocniczych oraz młodych adeptów zawodu.

Oferujemy w serwisie: dostęp do aktualnej wiedzy branżowej; pozyskanie krajowych i zagranicznych kontaktów biznesowych; uczestnictwo w rankingach, konkursach i spotkaniach biznesowych oraz  wiele innych ciekawych propozycji.

Stawiamy na współpracę w warunkach konkurencji. Budujemy silne, mobilne i bezpieczne  powiązania między producentami, sprzedawcami i użytkownikami biżuterii oraz młodymi adeptami sztuki jubilerskiej. Promujemy szkoły i uczelnie kształcące na kierunkach jubilerskich i projektowych. Współpracujemy z wyjątkowymi ludźmi, którzy tworzą niezwykłe dzieła. Łączy nas wszystkich pasja tworzenia i miłość do piękna.

 Poznaj Laureatów Konkursu dla młodych projektantów i adeptów sztuki jubilerskiej "SKARBY ZIEMI".

 

Konkurs zainicjowany w celu wniesienia świeżych i nowatorskich idei do branży jubilerskiej oraz zaprezentowania nowoczesnego i oryginalnego polskiego wzornictwa z zastosowaniem kamieni naturalnych. Istotną składową jest również  promocja młodych talentów sztuki jubilerskiej w Polsce i za granicą oraz aktywizacja pracy zespołowej przy realizacji projektów jubilerskich, niezwykle korzystna i wręcz konieczna w dzisiejszych realiach gospodarczych.

Mamy nadzieję, że udział w konkursie będzie swego rodzaju trampoliną do rozwoju kariery zawodowej i realizacji osobistych celów dla wielu utalentowanych młodych projektantów, twórców biżuterii oraz fotografów z Polski.

 

Słowa kluczowe

 

Kula ziemska, Sfery, Kręgi, Gra z proporcjami, Kolczyki obręcze, Pierścienie, Dziki ruch, Ekologiczny styl, Ziemia i pył, Niezbadane przestrzenie, Majestatyczne siły natury, Egzotyczne liście, Niebieski i różowy szafir, Odcienie zieleni, Skały, Pustynia i piasek, Szlaki ziemskie, Nieregularne konstrukcje z kamieniami, Inkrustacje, Peridot, Zielony topaz, Cytryn, Fianit, Bezbarwny topaz, Dymno-różowy topaz, Markazyt

 

Linia tematyczna

 

Pomysły na biżuterię, zgodnie z podanym tematem, powinny być inspirowane bogactwem Ziemi: skałami, kamieniami, glebą, pyłem, lasami tropikalnymi i warstwami geologicznymi czasu. Przyroda zawsze była dla jubilerów niewyczerpanym źródłem natchnienia. Świat przyrody jest niebezpieczny, arogancki, tajemniczy ale również ekscytujący i majestatyczny.

 

Pasja i zamiłowanie do projektowania są ograniczone jedynie pięknem naturalnych kamieni, różnorodnością kształtów, rozmiarów i kolorów. Pozwól działać Twojej kreatywnej wyobraźni. 

Zanurz się we wnętrzu planety, poczuj miliardy lat jej transformacji, zaczerpnij inspiracji wyobrażając sobie burzliwe zjawiska  geologiczne i ruchy tektoniczne, które wycisnęły z głębi i ukształtowały masywne łańcuchy górskie, wyrzeźbiły kontynenty i oceany.

Niech Twoja praca przeniesie nas w niezbadane, pozwoli zobaczyć świat na nowo, niech będzie przewodnikiem do nowego abstrakcyjnego i organicznego stylu, w którym zawsze zwycięża dobro i miłość.

 

Cel konkursu


W centrum uwagi konkursu postawiono kreatywność i innowacyjność w pracy z naturalnymi kamieniami oraz demonstrację ich wyjątkowego blasku.

 

Prace konkursowe będą źródłem inspiracji do stymulowania polskiego rynku jubilerskiego poprzez nowe projekty i nowe spojrzenie na biżuterię, talizmany i symbole. Istotne są:

 1. wniesienie świeżych i nowatorskich idei do branży jubilerskiej, zaprezentowanie nowoczesnego i oryginalnego polskiego wzornictwa, atrakcyjnego z komercyjnego punktu widzenia, w którym mają zastosowanie naturalne kamienie jubilerskie.
 2. integracja środowiska artystów, projektantów, jubilerów, złotników, srebrników i fotografów z młodymi adeptami ww. zawodów
 3. promocja młodych talentów sztuki jubilerskiej w Polsce i za granicą,
 4. promocja pracy zespołowej przy realizacji projektów jubilerskich.
 5. promocja zawodów rzemiosła artystycznego wśród młodzieży.

 

Prawo do uczestnictwa


Uczestnikami konkursu mogą być: uczniowie, studenci i kursanci na kierunkach artystycznych związanych z projektowaniem, tworzeniem biżuterii oraz jej prezentacją fotograficzną; absolwenci ww., którzy po ich ukończeniu mają nie więcej niż 3 lata doświadczenia w wyuczonym zawodzie, a także osoby, które samodzielnie uczą się i praktykują projektowanie, wytwarzanie i fotografię biżuterii.

 

 

 • Konkurs jest otwarty dla młodych adeptów sztuki jubilerskiej, w tym uczniów, studentów i kursantów na kierunkach artystycznych związanych z projektowaniem, wytwarzaniem biżuterii oraz jej prezentacją fotograficzną. Dopuszcza się udział zespołów projektowych, przy czym członek zespołu nie może jednocześnie uczestniczyć w konkursie indywidualnie. Prace należy zgłaszać wyłącznie pod własnym nazwiskiem lub nazwą zespołu projektowego, przy czym zawsze z podaniem nazwiska autora projektu.
 • Uczestnikami konkursu mogą być również absolwenci szkół/uczelni/kursów branżowych, którzy po ich ukończeniu mają nie więcej niż 3 lata doświadczenia w wyuczonym zawodzie. Uwaga! Nie ma ograniczeń wiekowych wzwyż, min. wiek 15 lat. 
 • Uczestnikami Konkursu mogą być również osoby, które nie są uczniami/studentami/kursantami ani absolwentami szkół/uczelni/kursów branżowych lecz samodzielnie, nie dłużej niż 3 lata, uczą się i praktykują projektowanie, wytwarzanie i fotografię biżuterii.

  

 Konkurs "SKARBY ZIEMI" - pytania i odpowiedzi.     

    

Jak wziąć udział w konkursie

 

Zarejestruj się na portalu jubilerzy.info.pl

 

I. etap konkursu: TWORZENIE PROJEKTU BIŻUTERII

 1. Rejestracja do konkursu na stronie www.jubilerzy.info.pl, w tym wybór odpowiedniej dla swojego projektu wizualizacji kamienia jubilerskiego;
 2. Utworzenie projektu biżuterii dla wybranego kamienia jubilerskiego w programie elektronicznym lub narysowanego ręcznie;
 3. Przygotowanie projektu biżuterii w formacie JPG, GIF lub PNG z minimalną rozdzielczością 300 dpi na A4. Rozmiar pliku nie powinien przekraczać 5 MB;
 4. Oznaczenie projektu czytelnie sześciocyfrowym kodem (wykluczone jest użycie sześciu cyfr jednakowych). Pliki z projektem nie mogą zawierać żadnych informacji pozwalających na identyfikację autora pracy lub miejsca pochodzenia projektu. Prace zawierające takie informacje będą dyskwalifikowane.
 5. Załączenie do projektu metryczki:  temat pracy, opisanie myśli przewodniej, idei pracy; zaprezentowanie sylwetki autora; wskazanie 10 słów kluczowych (hashtagów) do pracy;
 6. Załączenie do projektu oświadczeń, o których mowa w pkt. I ust. 6 lit. b, c, d, w plikach PDF.
 7. Przesłanie prac konkursowych drogą elektroniczną na adres: skarbyziemikonkurs@gmail.com, w terminie do 8 marca 2018r.
 8. Ogłoszenie wyników I. etapu konkursu.
 9. Ceremonia wręczenia kamieni jubilerskich podczas Targów  AMBERIF 2018 przedstawicielom szkół, uczelni i organizacji, które reprezentuje Uczestnik przez Sponsorów konkursu.

 

II. etap konkursu: TWORZENIE BIŻUTERII

 1. Wykonanie biżuterii (zgodnie z projektami) z dowolnego kruszcu, tj. miedź, mosiądz, alpaca, srebro, złoto, z zastosowaniem kamieni jubilerskich wskazanych w trakcie rejestracji do konkursu;
 2. Wykonanie fotografii pracy. Fotografię można wykonać samodzielnie lub w zespole z młodym adeptem sztuki fotografowania;
 3. Dołączenie metryczki: temat pracy, opisanie myśli przewodniej, idei pracy; zaprezentowanie sylwetki autora; wskazanie 10 słów kluczowych (hashtagów) do pracy;
 4. Dołączenie do projektu oświadczeń, o których mowa w pkt. I ust. 6 lit. b, c, d, w formie pisemnej.
 5. Przekazanie drogą pocztową gotowych prac konkursowych, tj. biżuterii, fotografii, metryczki  i załączników, o których mowa w pkt. I ust. 4 lit. b, c, d do oceny jury;
 6. Ogłoszenie wyników II. etapu konkursu.
 7. Ceremonia wręczenia nagród zwycięzcom  przez Sponsorów konkursu.

 

Ocena projektów

 

Uczestnicy mogą przesłać maksymalnie dwie prace. 

Uwaga! W przypadku nadesłania dwóch prac przez jednego uczestnika, zwyciężyć może tylko jedna Jego praca.

 

Praca musi spełniać zasady innowacyjności i kreatywności.

Prace powinny być zgłaszane przez uczestników konkursu; praca w grupie zostanie zaakceptowana wyłącznie w przypadku współpracy projektantów z jubilerami/złotnikami/srebrnikami oraz fotografami.

Przy tworzeniu pracy wykorzystano wybrane w czasie rejestracji kamienie jubilerskie.

Zabrania się przesyłania projektów opublikowanych wcześniej w innych konkursach.

Wzory powinny być technicznie wykonalne w procesie wytwarzania biżuterii.

Pracownicy Organizatora konkursu są wyłączeni z liczby osób, które mogą aplikować w konkursie.

 

Nagrody


Wszystkie prace zgłoszone do konkursu i spełniające kryteria projektu mogą otrzymać nagrody.

 

Kryteria nagradzania

 • 30% Oryginalność / źródło inspiracji;
 • 30% Innowacyjność / atrakcyjność komercyjna;
 • 25% Kreatywność w zastosowaniu kamieni jubilerskich;
 • 15% Wykonalność techniczna.

Główny zwycięzca i pozostali finaliści otrzymają nagrody i certyfikaty konkursu. Nazwiska wszystkich finalistów zostaną wymienione na stronie www.jubilerzy.info.pl oraz w mediach partnerskich współpracujących z portalem.

 

Nagrody zostaną przyznane w następujących kategoriach:

- projekt;

- produkt;

- fotografia produktu;

- zespół.

 

Ponadto wyróżnieni zostaną nauczyciele, kadra akademicka i mistrzowie zwycięzców konkursu.

Najlepsze projekty będą opublikowane w specjalnych materiałach marketingowych firmy JUBILERZY INFO.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez profesjonalne, niezależne jury powołane przez Organizatora Konkursu.

W skład jury wchodzą: mistrzowie rzemiosł artystycznych, jubilerzy-złotnicy  i uznane branżowe autorytety.  Wybór jury jest ostateczny i nie podlega dyskusji.

 

Czas

 

Wszystkie prace zgłoszone do konkursu w odpowiednim terminie zostaną rozpatrzone przez niezależne jury i będą miały szansę wygrać jedną z nagród. Projekty przesłane po terminie nie wezmą udziału w konkursie.

 

Podamy niebawem

 

Rejestracja Uczestników  konkursu.

 

 

Podamy niebawem

 

 

Termin przesyłania projektów I. etapu konkursu na adres e-mail: skarbyziemikonkurs@gmail.com

 

 

 

 

Ogłoszenie  finalistów I. etapu konkursu na targach AMBERIF w Gdańsku. Przekazanie kamieni jubilerskich. Rozpoczęcie tworzenia biżuterii wg zwycięskiego projektu.

 

 

 

Termin przesyłania wykonanej  w II. etapie konkursu biżuterii do Organizatora wraz z fotografiami, metryczkami i załącznikami wskazanymi w pkt. I ust. 4 lit. b , c, d.

 

 

 

Ogłoszenie zwycięzców II. etapu konkursu oraz wręczenie nagród i dyplomów. Wyróżnienie  nauczycieli, kadry akademickiej, mistrzów i opiekunów zwycięskich projektów. 

 

 

 

 Ocena projektów

 

Ocena projektów jest tajna; jury składa się z niezależnych mistrzów rzemiosł artystycznych, jubilerów-złotników, srebrników  i uznanych autorytetów branżowych wybranych przez Organizatora konkursu.

 

Jury jest odpowiedzialne za wybór głównego zwycięzcy, a także najlepszych projektów, w oparciu o następujące wyznaczone kryteria oceny, tj.: oryginalność, innowacyjność, wykonalność techniczną i kreatywność w stosowaniu kamieni jubilerskich. Decyzja jury jest ostateczna. 

Oceniający przyznają nagrody projektom i koncepcjom, które uznają za innowacyjne z punktu widzenia twórczego podejścia  i / lub mistrzostwa wykonania. Oprócz tego kluczowym aspektem jest atrakcyjność komercyjna. Prosimy o składanie kompletnych prac, ponieważ istotny jest zarówno pomysł, jak i jego realizacja oraz dołączenie kompletnej dokumentacji wymienionej w Regulaminie konkursu.

 

Skontaktuj się z nami

 

ORGANIZATOR KONKURSU:

JUBILERZY INFO

85-052 BYDGOSZCZ, ul. Cieszkowskiego 24 lok.5

e-mail: jubilerzy.info@gmail.com

e-mail: redakcja@jubilerzy.info.pl

tel.: +48 602124025, +48 572542285

 

 

ZGŁOSZENIE UCZESTNICTWA W KONKURSIE

 

1.

Zarejestruj się na portalu jubilerzy.info.pl

 

2.

WYBIERZ KAMIEŃ DO SWOJEGO PROJEKTU

W zgłoszeniu wpisz nazwę wybranego do konkursu kamienia oraz ID. Na podany przez Ciebie adres prześlemy dodatkowe informacje niezbędne do wykonania pracy.

 

3.

Zapoznaj się z Regulaminem konkursu

Regulamin konkursu

 

4.

Pobierz i wypełnij

ZGŁOSZENIE UCZESTNICTWA DO I. ETAPU KONKURSU SKARBY ZIEMI

 

5.

Prześlij wypełniony i zeskanowany formularz

ZGŁOSZENIE UCZESTNICTWA DO I. ETAPU KONKURSU

na adres: skarbyziemikonkurs@gmail.com

 

 

 

ZGŁOSZENIE PROJEKTU  do I. etapu Konkursu

"SKARBY ZIEMI"

 

Każdy projekt wraz z załącznikami należy przesyłać oddzielnie, w oddzielnych folderach.

 druk oświadczeń do pobrania

Do każdego projektu należy załączyć  metryczkę i oświadczenia.

 

Ważne! Wysyłacie Państwo do jednego projektu dwa foldery:

 • Folder 1. Prezentacja sylwetki autora i oświadczenia – zawierają informacje o autorze;
 • Folder 2. Pliki z projektem i plik opisowy z  tematem pracy, opisaniem myśli przewodniej, idei pracy, wskazaniem 10 słów kluczowych (hashtagów) - nie mogą zawierać żadnych informacji pozwalających na identyfikację autora pracy lub miejsca pochodzenia projektu.

 

ZGŁOSZENIE PRACY  do II. etapu Konkursu

"SKARBY ZIEMI"

Wykonaną biżuterię należy przesłać listem poleconym do dnia................................ na adres:

JUBILERZY INFO

ul. Cieszkowskiego 24/5

85-052 Bydgoszcz

z dopiskiem „numer projektu”

 

Dodatkowo wysyłacie Państwo mailem plik z fotografią pracy oraz wypełniony druk oświadczenia autora pracy.

 druk oświadczenia do pobrania

 

 

Poznaj Laureatów Konkursu dla młodych projektantów i adeptów sztuki jubilerskiej "SKARBY ZIEMI".

 

 

Konkurs "SKARBY ZIEMI" - pytania i odpowiedzi.

 

 

Przejdź do GALERII KAMIENI

 


TAGI:
konkurs jubilerstwo zlotnictwo kamienie szkoly uczelnie kursy studenci uczniowie kursanci mlodzi-adepci-sztuki-jubilerskiej Jubilerzy-Info-pl