Bezpłatnie publikujemy prezentacje firm, produktów, ogłoszenia, oferty kupna i sprzedaży maszyn i urządzeń jubilerskich.
Aktualności

Piękno czy inwestycja?

przeczytano 2652

Magazyn "Świat Elit", Numer 6/2017, strona 57.Napisano o nas!

Postawmy pytanie: czy można pięknie wyglądać i jeszcze na tym świetnie zarobić?

Odpowiedz jest prosta: można, trzeba tylko spełnić kilka warunków. Tym wspaniałym interesem jest inwestycja w sztukę jubilerską. Od wieków o statusie społecznym świadczyła klasa posiadanej biżuterii, zwłaszcza tej rodowej.

 

           Fot. Biżuteria autorstwa firmy NOBLEART Marzena i Marian Kwiatkowscy.

 

Wyjątkowe wyroby jubilerskie wspaniale podkreślają urodę, są dopełnieniem każdej kreacji, są obiektem pożądania, ale mogą być też inwestycją generującą spory zysk. Masowa biżuteria, którą oferują sieciowe sklepy, a której modele drukowane są przez drukarkę 3D, posiada tak naprawdę wartość kruszcu. To samo dotyczy tzw. biżuterii modowej.

Są jeszcze w Polsce złotnicy-jubilerzy, którzy nie produkują, lecz projektują i ręcznie tworzą wyjątkowe dzieła sztuki. Współpracują z rzeczoznawcami kamieni szlachetnych i gemmologami. Dzięki takiej współpracy można zakupić wyroby z kamieniami szlachetnymi (szmaragdy, szafiry, ametysty, tanzanity itd.) o wyjątkowej urodzie i w bardzo atrakcyjnej cenie. Indywidualny projekt będzie uwzględniał wszystkie nasze oczekiwania względem kształtu, wielkości, wyglądu, a także liczby diamentów rozświetlających dodatkowo kamień szlachetny.

 

           Fot. Biżuteria autorstwa firmy  NOBLEART Marzena i Marian Kwiatkowscy.

 

Ręczne wykonanie daje tym precjozom ponadczasowość. Pierścionek zaręczynowy będzie nas cieszył przez 50 lat i jeszcze będzie go z dumą nosić nasza wnuczka. Tak powstawały całe kolekcje biżuterii rodowej, które są obecnie obiektami westchnień elegantek z całego świata.

Kamienie szlachetne w wyjątkowej oprawie zyskują na wartości co najmniej 80 proc. w  stosunku do zainwestowanego kapitału, a  w  przypadku konieczności sprzedaży nie kierujemy się do punktu skupu metali szlachetnych, lecz do antykwariatu jubilerskiego.

Sztuka jubilerska to nie tylko damska biżuteria. Wizytowa torebka wykonana z wyjątkowego okazu naturalnej muszli Haliotis w srebrnej oprawie „cackiem” którego zawsze będą zazdrościć koleżanki. Nie należy zapominać o „dodatku” do pięknej damskiej toalety, czyli o mężczyźnie. Srebrna klamra do ręcznie szytego paska staje się przysłowiową „ wisienką na torcie” nawet do zwykłego garnituru. 

Tematem rzeką są zapomniane obecnie jubilerskie przedmioty użytkowe. Zręczny jubiler wytworzy specjalnie dla nas srebrną cukiernicę, która będzie służyła kilku pokoleniom naszych bliskich, a dedykacja wygrawerowana na niej przeniesie pamięć o nas w przyszłość. Jeśli stać nas na troszkę więcej „odwagi” cukiernica może powstać z naturalnej muszli Nautilus lub ze skorupy jaja strusia. Cukiernica może być ozdobą salonu lub wspaniałym ślubnym prezentem.

 

           Fot. Cukiernica autorstwa: NOBLEART Marzena i Marian Kwiatkowscy.

 

Nie należy też zapominać , że sztuką jubilerską  może być rama do lustra wyjątkowo ozdobiona i misternie wykonany przez złotnika świecznik, a zamówioną przez nas lampą gabinetową będą się chwalić nasze wnuki.

Decyzję należy podjąć szybko, dopóki jeszcze są  ludzie którzy tworzą wyjątkowe przedmioty jubilerskiego kunsztu. Może warto  zatrzymać się na chwilę i zastanowić się, jakie pamiątki zostawimy naszym wnuczętom. Warto również pamiętać, że kolorowych kamieni szlachetnych jest coraz mniej, chętnych szybko przybywa i dlatego drożeją średnio 10% w skali roku. Powstaje więc wyjątkowa sytuacja. Prace jubilerskie, które posiadamy, z jednej strony cieszą nas, możemy się nimi chwalić, z drugiej zaś mamy pewność, że ich wartość systematycznie wzrasta.

Gdzie można znaleźć  piękną, ręcznie robioną biżuterię z wyjątkowymi kamieniami jubilerskimi? – odsyłamy do nowo powstałej platformy www.jubilerzy.info.pl,  na której prezentowane są sylwetki Mistrzów jubilerskich wraz z ich niepowtarzalnymi dziełami rzemiosła artystycznego.

 

Materiały prasowe jubilerzy.info.pl

Komentarze
Jeszcze nikt nie dodał komentarza. Możesz być pierwszy.
Piszesz odpowiedź na komentarz #0
Anuluj
Zobacz też