Bezpłatnie publikujemy prezentacje firm, produktów, ogłoszenia, oferty kupna i sprzedaży maszyn i urządzeń jubilerskich.
Aktualności

ZDOBYĆ ZAGRANICZNE RYNKI

przeczytano 2173

Pula 100 mln zł czeka na przedsiębiorców z Polski Wschodniej, którzy chcą zdobyć klientów na zagranicznych rynkach. Nabór wniosków w działaniu 1.2 Internacjonalizacja MŚP, wg zmienionych i bardziej atrakcyjnych zasad, rozpocznie się 27 lutego br.

Pierwsza z wprowadzonych zmian w tegorocznym konkursie to większa kwota dofinansowania. Przedsiębiorca może otrzymać do 800 tys. zł dotacji na wsparcie ekspansji na zagraniczne rynki. Pokryje ona aż 85% kosztów kwalifikowalnych projektu.

Zmiana to również rozszerzony katalog kosztów, na jakie firmy mogą przeznaczyć dotację. Teraz będą mogły sfinansować udział w szkoleniach, wytworzenie materiałów reklamowych i promocyjnych, a także przygotowanie badań i testów produktów przeznaczonych na zagraniczne rynki.

 

Dofinansowanie można przeznaczyć na:

  • koszty usług doradczych związanych z opracowaniem i przygotowaniem do wdrożenia nowego modelu biznesowego;
  • koszty innych usług komplementarnych względem zakupywanych usług doradczych związanych z przygotowaniem do wdrożenia nowego modelu biznesowego;
  • koszty udziału w międzynarodowych targach, wystawach lub misjach gospodarczych;
  • koszty związane z nabyciem oprogramowania niezbędnego do automatyzacji procesów biznesowych w związku z przygotowaniem do internacjonalizacji działalności.

 

W konkursie mogą wziąć udział mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa z województw: lubelskiego, podkarpackiego, podlaskiego, świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego.

 

Nabór wniosków potrwa do 29 marca br. Kolejna runda naboru w działaniu 1.2 wystartuje jeszcze w lipcu tego roku.

 

Sprawdź aktualne kryteria wyboru projektów.

Wnioski o dofinansowanie przyjmuje Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości

Komentarze
Jeszcze nikt nie dodał komentarza. Możesz być pierwszy.
Piszesz odpowiedź na komentarz #0
Anuluj
Zobacz też