Bezpłatnie publikujemy prezentacje firm, produktów, ogłoszenia, oferty kupna i sprzedaży maszyn i urządzeń jubilerskich.
Rynki zagraniczne

Poszukiwanie kontrahentów na terenie Włoch

przeczytano 2895

Jednym ze sposobów poszukiwania kontrahentów na terenie Włoch jest działanie poprzez agenta. 

Agent w handlu zagranicznym to osoba prawna lub fizyczna mająca siedzibę za granicą, która w imieniu i na rachunek zleceniodawcy pośredniczy w zawieraniu transakcji handlowych oraz współdziała w ich realizacji. Z reguły pomiędzy agentem a zleceniodawcą jest zawierana formalna umowa agencyjna, w której ustala się wysokość prowizji agenta. Rozróżnia się agentów  z prawem wyłączności na określonym obszarze, w ustalonym  asortymencie towarów lub w stosunkach z pewnymi kategoriami klientów oraz agentów bez prawa wyłączności, którzy otrzymują prowizję wyłącznie od transakcji, które zrealizowano za ich pośrednictwem.

Warto wspomnieć, że na rynku włoskim działa ok. 500.000 agentów, co świadczy o skali funkcjonowania tej instytucji we Włoszech. Także sprzedaż towarów do dużych sieci handlowych dokonuje się najskuteczniej przez agenta lub przedstawiciela danej firmy na terenie Włoch.

Funkcjonuje specjalna strona internetowa www.cercoagenti.it, (w tłumaczeniu – „szukam agenta”), na której można zamieścić ogłoszenie o poszukiwaniu agenta – na terenie całych Włoch, danego regionu, w określonej branży. Koszty są zróżnicowane w zależności od tego, co składa się na ogłoszenie.

Podstawowym językiem w kontaktach handlowych jest język włoski. Należy podkreślić iż instytucja agenta jest bardzo pomocna przy wejściu  na rynek włoski. Firmy zainteresowane szczegółowymi informacjami prosimy o kontakt z redakcją portalu jubilerzy.info.pl,  w celu podania namiarów do osoby z branży (kontakt w języku angielskim).

Warto odnotować najnowszą tendencję w sektorze, która polega na łączeniu ubrań i akcesoriów (w tym biżuterii) przez największe domy mody w celu przedstawiania klientom gotowych rozwiązań. W związku z powyższym intensyfikuje się współpraca firm jubilerskich z włoskimi stylistami i projektantami.

 

Zobacz artykuły o podobnej tematyce:

TARGI WE WŁOSZECH

 

Autor: Admin

W artykule wykorzystano materiały informacyjne WPHI ARP w Rzymie

Komentarze
Jeszcze nikt nie dodał komentarza. Możesz być pierwszy.
Piszesz odpowiedź na komentarz #0
Anuluj
Zobacz też