Bezpłatnie publikujemy prezentacje firm, produktów, ogłoszenia, oferty kupna i sprzedaży maszyn i urządzeń jubilerskich.
Aktualności SZKOLENIA JUBILERSKIE

Książka TURMALINY, autor Tomasz Sobczak

przeczytano 4213

W ostatnich latach wzrosła w kraju liczba osób zajmujących się profesjonalnie identyfikacją, badaniem cech jakościowych, wyceną i obrotem kamieniami jubilerskimi - naturalnymi i syntetycznymi. Za wzrostem tym nie nadąża jednak polskojęzyczna literatura dydaktyczna i poznawcza, a zatem w tej sytuacji celem książki Tomasza Sobczaka "TURMALINY" jest przynajmniej częściowe wypełnienie tej luki.

Książka adresowana jest do studentów i naukowców z dziedziny gemmologii lub mineralogii, osób z szeroko pojętej branży jubilerskiej, głównie jubilerów, złotników, kupców kamieni jubilerskich, hurtowni i sklepów jubilerskich, a także artystów plastyków, antykwariuszy i hobbystów. Czytelnicy z tego kręgu będą mogli wzbogacić swoją wiedzę o tych wspaniałych kamieniach.

 

Książka "TURMALINY", okładka twarda, format A4, papier kreda 115 g, 102 str., 160 zdjęć barwnych, 26 rys., 13 tabel.

 

SPIS TREŚCI

Historia i nazewnictwo

Występowanie i złoża

Skład chemiczny

Struktura i formy wykształceń

Właściwości optyczne

Właściwości mechaniczne

Właściwości elektryczne

Efekty optyczne

Inkluzje w turmalinach

Inkluzje turmalinowe

Imitacje

Metody traktowania

Identyfikacja i certyfikacja

Klasyfikacja cech jakościowych

Wycena

Zastosowanie

Słynne turmaliny i biżuteria turmalinowa

Oprawa, naprawa, użytkowanie i ekspozycja biżuterii

Ezoteryka

Literatura

 

Cena: 84 zł. z VAT

 

Zamówienia:

  • na adres e-mail: redakcja@jubilerzy.info.pl
  • telefonicznie pod numerami telefonów: 602 124 025 lub 572 542 285.

 

Autor książki - dr inż. Tomasz Sobczak - Przewodniczący Polskiego Towarzystwa Gemmologicznego. Doktor nauk geologicznych Uniwersytetu Wrocławskiego, specjalność gemmologia. Gemmolog dyplomowany Amerykańskiego Instytutu Gemmologii w Santa Monica i Polskiego Towarzystwa Gemmologicznego. Rzeczoznawca diamentów Międzynarodowego Instytutu Gemmologii w Antwerpii. Gemmolog dyplomowany i Fachowy doradca ds. obrotu kamieniami szlachetnymi Niemieckiego Towarzystwa Gemmologicznego, Idar-Oberstein. Autor 24 książek, w tym m.in. Diamenty jubilerskie, Rzeczoznawstwo diamentów jubilerskich, Brylanty 4C i Encyklopedia diamentów

Komentarze
Jeszcze nikt nie dodał komentarza. Możesz być pierwszy.
Piszesz odpowiedź na komentarz #0
Anuluj
Zobacz też