Bezpłatnie publikujemy prezentacje firm, produktów, ogłoszenia, oferty kupna i sprzedaży maszyn i urządzeń jubilerskich.
Aktualności

Tarcza finansowa 1.0. Kilka miliardów długów przedsiębiorców umorzone

przeczytano 998

Przedsiębiorcy, którzy otrzymali subwencje finansowe w ramach Tarczy finansowej 1.0, nie będą musieli spłacać zobowiązań.

Premier Mateusz Morawiecki zdecydował, że przedsiębiorcy, którzy otrzymali subwencje w ramach Tarczy finansowej 1.0 na ratowanie firm i miejsc pracy, nie będą musieli spłacać zobowiązań.

Pierwsza Tarcza finansowa objęła przedsiębiorstwa z kilkunastu branż, działających na podstawie ponad 50 kodów PKD. Pierwotnie firmy miały zwracać co najmniej 25 proc. przyznanych środków, które otrzymały z budżetu państwa wiosną ubiegłego roku.

Jak poinformowała Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, proces umarzania 7 mld zł długów rozpocznie się pod koniec kwietnia 2021 roku.

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział również kolejną pomoc dla firm. Z nowej Tarczy Antykryzysowej skorzystają branże najbardziej poszkodowane w wyniku wprowadzenia antycovidowych obostrzeń, czyli gastronomia, hotelarstwo i turystyka.


Żródło:www.wig.waw.pl

Komentarze
Jeszcze nikt nie dodał komentarza. Możesz być pierwszy.
Piszesz odpowiedź na komentarz #0
Anuluj
Zobacz też