Bezpłatnie publikujemy prezentacje firm, produktów, ogłoszenia, oferty kupna i sprzedaży maszyn i urządzeń jubilerskich.
Aktualności Konkursy

Trzecia odsłona usługi brookera zagranicznego. Ruszył konkurs!

przeczytano 1115

Dostarczanie firmom specjalistycznych informacji o interesujących je rynkach zagranicznych, pomoc w nawiązaniu kontaktów biznesowych, a także organizacja spotkań z potencjalnymi kontrahentami za granicą – rusza trzecia odsłona usługi Brokera Zagranicznego.

Konkurs dla firm chcących otrzymać wsparcie w postaci bezpłatnej usługi Brokera zagranicznego potrwa do 31 sierpnia 2021 r.

Na czym polega usługa Brokera zagranicznego?

Usługa składać się będzie z dwóch etapów:

Etap I (ok. 90 dni)– wykonanie badań i analiz wybranego przez firmę rynku zagranicznego. Po zbadaniu możliwości wejścia firmy ze swoimi produktami na ten rynek następuje znalezienie tam kontaktów biznesowych.

Etap II (ok. 60 dni) – organizacja wyjazdu na spotkania z potencjalnymi partnerami zagranicznymi.

Termin realizacji całej usługi to 150 dni. Planowo usługa zostanie zrealizowana do końca września 2022 roku.

Jakich rynków dotyczy usługa?

Działania w ramach Brokera zagranicznego będą dotyczyć rynków: Stanów Zjednoczonych Ameryki, Wielkiej Brytanii i Skandynawii. Firma chcąca wziąć udział w usłudze Brokera zagranicznego musi wskazać jeden z wymienionych rynków.

Broker zagraniczny – dla kogo?

W konkursie mogą wziąć udział mikro, małe lub średnie firmy z Pomorza, które uczestniczyły w badaniu Proeksport realizowane w ramach projektu Pomorski Broker Eksportowy i uzyskały rekomendacje brokera eksportowego. Przedsiębiorstwa muszą ponadto spełniać wymagania dotyczące ubiegania się o środki europejskie określone w Regulaminie Konkursu. Do konkursu nie mogą przystąpić firmy, które skorzystały z usługi brokera zagranicznego w poprzedniej edycji programu oraz firmy istniejące na rynku krócej niż 2 lata.

Warunki skorzystania z usługi

Usługa jest bezpłatna (podatek VAT od ostatecznej wartości usługi nie jest objęty wsparciem i musi być zapłacony przez uczestnika).

Firma zobowiązana będzie do wpłaty kaucji zwrotnej w wysokości 30% kosztu usługi netto, tj. 24 tys. zł (szacowany koszt usługi wynosi 80 000,00 zł netto) lub złoży zabezpieczenie dla realizacji umowy w postaci gwarancji bankowej lub ubezpieczeniowej na kwotę 24 tys. zł.

Kaucja w wysokości 24 tys. zł, może być opłacona przez przedsiębiorstwo jako zabezpieczenie realizacji umowy w czterech równych ratach.

Usługa świadczona będzie przez wykonawcę wybranego przez Agencję Rozwoju Pomorza S.A. w przetargu.

Planowany harmonogram usług znajdziesz tutaj>>

Zgłoszenia:

Firma chcąca uczestniczyć w konkursie musi złożyć wniosek o dofinansowanie oraz komplet dokumentów. Wszystkie dokumenty należy wypełnić elektronicznie, w języku polskim. Wniosek wraz z załącznikami należy przesłać pocztą na adres:

Agencja Rozwoju Pomorza S.A.
Al. Grunwaldzka 472D
80-309 Gdańsk

  • Prosimy o dodanie na kopercie dopisku: „Wniosek o skorzystanie z usługi Brokera zagranicznego”.

Dokumenty konkursowe do pobrania:

Komplet dokumentów do konkursu znajduje się w na stronie Agencji Rozwoju Pomorza S.A.

Broker zagraniczny 2020

Aktualnie trwa druga edycja Brokera Zagranicznego. 20 przedsiębiorstw z Pomorza będzie nawiązywać kontakty z kontrahentami w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Skandynawii.

Broker zagraniczny 2019

W pierwszej edycji Brokera zagranicznego wzięło udział 13 firm. Zorganizowanych zostało ponad 60 spotkań biznesowych z partnerami zagranicznymi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Kazachstanie, Norwegii, Szwecji, Stanach Zjednoczonych Ameryki.

żródło: wig.waw.pl

Komentarze
Jeszcze nikt nie dodał komentarza. Możesz być pierwszy.
Piszesz odpowiedź na komentarz #0
Anuluj
Zobacz też