Bezpłatnie publikujemy prezentacje firm, produktów, ogłoszenia, oferty kupna i sprzedaży maszyn i urządzeń jubilerskich.
Aktualności Konkursy

TERMIN ZGŁOSZENIA UPŁYWA 20 STYCZNIA-31. Międzynarodowy Konkurs Sztuki Złotniczej odbędzie się pod hasłem „Jakość”

przeczytano 641

Termin nadsyłania zgłoszeń do 31.  Międzynarodowego Konkursu Sztuki Złotniczej upływa 20 stycznia 2023 r. Dedykowany artystom i projektantom biżuterii Konkurs jest częścią jednego z największych przeglądów biżuterii artystycznej w Europie – Legnickiego Festiwalu SREBRO – organizowanego przez Galerię Sztuki w Legnicy.

Każda z edycji Międzynarodowego Konkursu Sztuki Złotniczej opatrzona jest innym hasłem przewodnim, nawiązującym do aktualnych wydarzeń, problemów i wyzwań współczesnego społeczeństwa. Każdego roku artyści – w odpowiedzi na zadany temat – przedstawiają swoją wypowiedź. Różnorodność autorskich wizji i refleksji poddawana jest ocenie jury, w którego składzie tradycyjnie zasiadają międzynarodowe autorytety w dziedzinie sztuki biżuterii.

Tym razem tematem przewodnim Konkursu jest „Jakość”. Czymdziś jest jakość w biżuterii? Czy rosnąca świadomość konsumentów i odbiorców ma szansę zwyciężyć z nadmiarem tanich, produkowanych masowo produktów? Jak komentujeprof. Sławomir Fijałkowski, wieloletni konsultant i juror Legnickiego Festiwalu SREBRO: W czasach nieustannych zmian przynajmniej jedna rzecz w odniesieniu do biżuterii wydaje się niezmienna. To parametr jakościowy. Czy jednak dzisiaj wciąż jeszcze jakość definiuje kształcona latami perfekcja rzemieślniczego wykonania, ekwiwalent materialny mierzony przelicznikiem uncji złota lub zastosowaniem kamieni szlachetnych, a może marketingowa wartość logo lub sygnatura artysty? Najpierw projektanci mody, a obecnie projektanci wzornictwa przewartościowali znaczenie podstawowych pojęć, które kiedyś wydawały się paradygmatem. Nowe punkty odniesienia wyznaczające standard jakościowy to zrównoważony rozwój, doświadczenie zamiast posiadania, demokratyzacja luksusu, relacje z odbiorcą. Z pewnością projektanci autorskiej biżuterii znajdą równie inspirujące odpowiedzi. Czym jest dla was JAKOŚĆ?

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w maju podczas kulminacji Legnickiego Festiwalu SREBRO. Udział w konkursie jest bezpłatny, uczestnicy pokrywają jedynie koszty przesyłki i zwrotu prac, które należy dostarczyć osobiście, pocztą lub kurierem do 20 stycznia 2023 r. na adres:

Galeria Sztuki

pl. Katedralny 1/1

59-220 Legnica

Regulamin i karta zgłoszeniowa dostępne są na stronie organizatora TUTAJ

Komentarze
Jeszcze nikt nie dodał komentarza. Możesz być pierwszy.
Piszesz odpowiedź na komentarz #0
Anuluj
Zobacz też