Bezpłatnie publikujemy prezentacje firm, produktów, ogłoszenia, oferty kupna i sprzedaży maszyn i urządzeń jubilerskich.
TARGI

AMBERIF

przeczytano 2536

Amberif służy rozwojowi rynku jubilerskiego, wspiera przedsiębiorców i rzemieślników, nie zapomina jednak o twórcach, wiedząc że to działania artystyczne najsilniej stymulują rozwój branży.

Od siedmiu lat na targach swoją premierę ma ważna dla projektantów biżuterii publikacja - TrendBook autorstwa prof. Sławomira Fijałkowskiego - wykładowcy gdańskiej ASP, który wraz z grupą studentów definiuje najważniejsze trendy wzornicze, aby potem przełożyć je na projekty wyrobów z bursztynu. 
 

Swoje prace prezentuje na targach kilkudziesięciu artystów w Galerii Projektantów. To do ich rąk najczęściej trafiają ważne, branżowe wyróżnienia. W tym roku spotkać można tu było zarówno Marcina Tymińskiego - laureata międzynarodowego konkursu na projekt biżuterii z bursztynem Amberif Design Award, jak i Jarosława Westermarka, którego pierścień, organicznie łączący bursztyn z płatami złota, zdobył Grand Prix Konkursu Mercurius Gedanensis im. Bogdana Mirowskiego w kategorii Wzornictwo. Galeria Projektantów to także miejsce dedykowane młodemu pokoleniu twórców: jubilerom stawiającym w zawodzie pierwsze, acz śmiałe kroki. 
 

Swoimi koncepcyjnymi oraz warsztatowymi dokonaniami dzielą się ponadto szkoły artystyczne, w tym studenci pracowni jubilerskich gdańskiej i łódzkiej ASP. Targi stanowią też okazję do prezentacji projektów, realizowanych przez organizacje zrzeszające twórców, jak Grupa 9 (wystawa małych obiektów artystycznych pt. „Transformacja”) czy Stowarzyszenie Twórców Form Złotniczych (pokonkursowy zbiór prac łączących srebro z drewnem). 

 

 

Kontakt:

Międzynarodowe Targi Gdańskie SA
ul. Żaglowa 11, 80-560 Gdańsk

Komentarze
Jeszcze nikt nie dodał komentarza. Możesz być pierwszy.
Piszesz odpowiedź na komentarz #0
Anuluj
Zobacz też