Bezpłatnie publikujemy prezentacje firm, produktów, ogłoszenia, oferty kupna i sprzedaży maszyn i urządzeń jubilerskich.
Aktualności TARGI

10. Targi EUNIQUE prezentują niepowtarzalne obiekty i kreatywne wzornictwo

przeczytano 2386

Tkane srebro w zetknięciu z płynnymi materiałami, drewno i szkło połączone z formami organicznymi, filigranowe wzory zdobiące błyszczące powierzchnie: jubileuszowa edycja EUNIQUE – Międzynarodowych Targów Unikatowego Wzornictwa (Internationale Messe für Designunikate) przyciągnie w dniach od 8 do 10 czerwca 2018 r. do Karlsruhe ponownie uznane i wschodzące talenty rzemiosła artystycznego. 

Fot. Targi EUNIQUE.

 

Na targach EUNIQUE będzie można zobaczyć prace wykonane z różnorodnych materiałów. Wystawcy zaprezentują obiekty z pogranicza wolnej sztuki i sztuki użytkowej, które fascynują swoją niepowtarzalnością, poczynając od precyzyjnie wykonanych wyrobów jubilerskich, poprzez indywidualne kreacje ze świata mody, aż po pieczołowicie wykonane meble i sprzęty wyposażenia mieszkań. W ubiegłym roku targi EUNIQUE i odbywającą się równolegle z nimi impreza targowo-handlowa LOFT – Das Designkaufhaus przyciągnęły do Karlsruhe prawie 15.000 gości targowych.

O udziale w targach EUNIQUE decyduje jakość zgłoszonych prac. W centrum uwagi znajdują się niepowtarzalne obiekty wysokiej jakości. Zasiadający w jury uznani eksperci z dziedziny wzornictwa i rzemiosła artystycznego oceniają kratywność i unikatowy charakter prezentowanych prac. Dyrektor zarządzająca Federalnego Zrzeszenia Rzemiosła Artystycznego (Bundesverband Kunsthandwerk), patrona merytorycznego targów EUNIQUE, wyjaśnia: „Przy wyborze wystawców kierujemy się wysoką jakością produktów i indywidualnością wzornictwa. Goście targów EUNIQUE 2018 zobaczą interesującą prezentację wybranych, nowych pomysłów wzorniczych stworzonych przez młodych desingnerów oraz prace autorskie uznanych już twórców.“

Nagroda targów EUNIQUE-Award

Ważnym wydarzeniem targów jest wręczenie nagrody EUNIQUE-Awards. Nagroda jest przyznawana corocznie przez Federalne Zrzeszenie Rzemiosła Artystycznego wspólnie z Targami Karlsruhe (Karlsruher Messe- und Kongress-GmbH - KMK) i jest wyróżnieniem dla wybitnego wzrornictwa jednego z wystawców. Podczas ostatniej edycji targów przyznano już po raz siódmy nagrodę EUNIQUE-Award, a lauretam został wystawca z Karlsruhe – Schwarzmüller Glas. Uzasadnienie werdyktu pięcioosobowego jury brzmiało: „Wyroby Schwarzmüllera charakteryzują się samodzielną, niepowtarzalną formą wzornictwa, która przenika wszystkie linie produktowe i jest stale rozwijana.  Dzięki technicznemu wykształceniu (hutnik szkła) Schwarzmüller zainteresował się bardzo wcześnie swobodnym kształtowaniem formy i dzięki swojemu niepowtarzalnemu wzronictwu zdobył międzynarodowe uznanie.“

 

Fot. Lauret nagrody EUNIQUE-Awards – Schwarzmüller Glas.

 

Pokazy mody - Fashion Shows

Magnesem przyciągającym publiczność na targi EUNIQUE są pokazy mody Fashion Shows: Profesjonalne modelki i modele prezentują na wybiegu wyjątkowe kreacje wykonane przez wystawców. Oprócz wyrafinowanej, bądź nawet ekstrawaganckiej, mody prezentacja obejmie również akcesoria, na przykład torebki i biżuterię. Wyszukana prezentacja niepowtarzalnych przedmiotów przy dźwiękach dobranej muzyki czyni z pokazów mody prawdziwe wydarzenie.

 

Fot. Pokaz mody Fashion Shows na Targach EUNIQUE.

 

Porady dla gości targowych

Równolegle z targami EUNIQUE odbędzie się w Karlsruhe impreza targowo-handlowa LOFT – Das Designkaufhaus. Profesjonalni designerzy, renomowane marki, nowe firmy i szkoły wyższe zaprezentują rozsmakowanej we wzornictwie publiczności nowe produkty z branży meblarstwa, wyposażenia mieszkań, mody i biżuterii. Te targi młodych i innowacyjnych desingerów odbędą się w roku 2018 już po raz czwarty. Wejściówka jest ważna na obie imprezy targowe.

 

Źródło:

INFORMACJA PRASOWA

EUNIQUE – Międzynarodowe Targi Unikatowego Wzornictwa

Komentarze
Jeszcze nikt nie dodał komentarza. Możesz być pierwszy.
Piszesz odpowiedź na komentarz #0
Anuluj
Zobacz też