Bezpłatnie publikujemy prezentacje firm, produktów, ogłoszenia, oferty kupna i sprzedaży maszyn i urządzeń jubilerskich.
Aktualności

Rozpoczął się 39 Legnicki Festiwal SREBRO

przeczytano 2833

Serdecznie zapraszamy szczególnie na kulminację Festiwalu w dn. 18 i 19 maja, kiedy to odbędą się wernisaże wszystkich wystaw oraz większość wydarzeń towarzyszących z intronizacją Złotego Palucha włącznie.

 

Rozpoczął się 39 Legnicki Festiwal SREBRO – jeden z największych przeglądów współczesnej biżuterii artystycznej w Europie. W 9 przestrzeniach zgromadzono łącznie ponad 2000 obiektów współczesnej biżuterii i designu autorstwa ponad 500 artystów z 34 krajów świata, głównie Europy, ale też z Japonii, Tajwanu, USA, Australii i Egiptu.

Główną imprezą Festiwalu jest 27. Międzynarodowy Konkurs Sztuki Złotniczej ILUZJA, w którym wzięło udział blisko 300 twórców z całego świata. Najlepsze prace można oglądać w Galerii Sztuki przy Placu Katedralnym, a „salon odrzuconych” tradycyjnie gości w Holu Starego Ratusza.

Wśród innych prezentacji warto obejrzeć m.in. wystawy indywidualne projektantów z Polski i  Europy (Alain Roggeman, Andrzej Jacyszyn, Bartek Chmielewski, Georg Dobler, Katharina Dettar, Michalina Owczarek, Ruudt Peters, Tamara Grüner). Tutaj szczególnie polecamy prezentacje: Ruudta Petersa, który pokazuje swoje prace w przestrzeni zaaranżowanej na makrokosmos, gdzie biżuteria unosi się w szklanych „planetach” między kraterami, gejzerami i bulgoczącymi źródełkami; Tamary Grüner, która w swoich pracach po mistrzowsku łączy materiały naturalne i sztuczne oraz Georga Doblera - wybitnego niemieckiego artysty, który na retrospektywnej wystawie pokazuje swoje najbardziej charakterystyczne prace od minimalistycznych, geometrycznych form po kompozycje z użyciem szlifowanych, dużych kamieni i odlewów z motywami roślinnymi. Oprócz tego polecamy wystawy grupowe, m.in. prezentację 7 złotniczek zafascynowanych kamieniem z grupy Astonish, ekstrawagancką, awangardową wystawę artystów z Dialogue Collective, będącą ich twórczą reakcją na wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, czy prace znakomitych twórców z Polski i świata zainspirowane bursztynem i projektami Leonarda da Vinci, które podziwiać można na wystawie Amber & Leonardo. Szczególnie zachęcamy też do odwiedzenia prezentacji firmowanej przez Kupniewscy & Art Collective, na której oprócz biżuterii tych znakomitych polskich artystów-złotników, podziwiać można szkło artystyczne Magdaleny Pejgi, rzeźby Dariusza Szafrańskiego, kolekcję ubioru Magdaleny Arłukiewicz oraz fotografie Antona Groscha. A to tylko niektóre z mnóstwa prezentacji i innych wydarzeń odbywających się w ramach Legnickiego Festiwalu SREBRO.

Poza tradycyjnymi wystawami zapraszamy również do udziału w wydarzeniach towarzyszących, czyli m.in. seminarium teoretycznym, pokazie filmowym, warsztatach i koncercie. Wszystkie festiwalowe wydarzenia są darmowe.

„Srebrne” wystawy tradycyjnie oglądać można w Galerii Sztuki, Holu Starego Ratusza, Galerii Srebra „Pod Przepiórczym Koszem”, Muzeum Miedzi, Galerii Satyrykon, LCK Akademii Rycerskiej, Galerii Ring, Otwartej Pracowni Sztuki, Hotelu Qubus i na „Stacji Kultura”, czyli Galerii Kolei Dolnośląskich.

 

LEGNICKI FESTIWAL SREBRO 2018

1 MAJA – 10 CZERWCA

KULMINACJA: 18 – 19 MAJA

Organizator: Galeria Sztuki w Legnicy

Tel. 76 862 09 10; www.silver.legnica.pl

 

27. Międzynarodowy Konkurs Sztuki Złotniczej ILUZJA

Cykliczny Międzynarodowy Konkurs Sztuki Złotniczej to wiodąca impreza Legnickiego Festiwalu SREBRO, organizowanego przez Galerię Sztuki w Legnicy od 1979 r. Konkurs ma charakter czysto artystyczny, preferuje pomysł, wartość i sens wypowiedzi twórcy. Artyści przystępujący do konkursu mają za zadanie przygotować komunikat artystyczny na zadany temat. Interpretacja tematu i wartość wypowiedzi twórczej są podstawowym kryterium decydującym o kwalifikacji prac na wystawę. Tegoroczny temat konkursu to: ILUZJA.

Międzynarodowe jury obradowało w składzie: Nanna Melland, David Bielander, Norman Cherry, Sara Gackowska i Sławomir Fijałkowski. Spośród 395 prac nadesłanych przez 195 artystów z 34 krajów, do wystawy zakwalifikowano prace 39 artystów, głównie z Europy, ale także z Korei Południowej, Tajwanu, Stanów Zjednoczonych, Turcji, Arabii Saudyjskiej, Chin, Argentyny, Japonii, Egiptu, Izraela, Australii, Meksyku, Palestyny.

 

 

 

SYLWETKI TWÓRCÓW

Georg Dobler Różnorodność

Wystawa retrospektywna wybitnego niemieckiego artysty, profesora Wyższej Szkoły Sztuki i Rzemiosła w Hildesheim (Niemcy). Prezentować będzie kilkadziesiąt prac najbardziej charakterystycznych  dla tego artysty. W pracach Doblera dominują proste, minimalistyczne wręcz formy z linią w roli głównej, zdradzające fascynację geometrią, ale również – choć rzadziej – fakturą materiału. Odlewy roślinnych form organicznych pojawiają się z rzadka niczym skamienieliny – relikty historii życia na Ziemi, a zarazem wcześniejszych etapów twórczości artysty. Jeśli spotykamy kamienie szlachetne lub półszlachetne, to w ekstremalnie prostych, geometrycznych kształtach, osadzone w minimalistycznych oprawach.

AU+ Proces 364 spełnienie

Wystawa złotniczej grupy Au + skupiającej czterech młodych twórców, absolwentów Katedry Biżuterii łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych: Marcina Bogusława, Bartosza Chmielewskiego, Filipa Jackowskiego, Michała Wysockiego. Grupa Au+ od kilku lat jest stałym punktem programu LF SREBRO, tylko dlatego, że organizatorzy nigdy nie wierzą, że ich prezentacja dojdzie do skutku, co jednak ma miejsce. Za każdym razem są to prezentacje tematyczno – problemowe, wynikające z namysłu i dyskusji nad sztuką, światem i codziennym życiem.

 

SYLWETKI TWÓRCÓW

Tamara Grüner  OSOBNA PŁASZCZYZNA

Wystawa niemieckiej artystki, absolwentki Uniwersytetu Nauk Stosowanych w Pforzheim (2006). W swoich pracach łączy ona materiały naturalne i sztuczne w sposób niezwykły, oryginalny i wysmakowany estetycznie. Gra przeciwieństwami jest głównym tematem jej twórczości. Porusza się w granicznej strefie sztuki, rzemiosła i mody. Na wystawie zaprezentowano ponad 40 broszek i naszyjników, urzekających bogactwem kolorów, form i materiałów. Artystka jest prawdziwą mistrzynią w ich zestawianiu i tworzeniu wyszukanej, unikatowej biżuterii.

 

SYLWETKI TWÓRCÓW

Andrzej Jacyszyn na przekór…

Wystawa absolwenta Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, członka Stowarzyszenia Twórców Form Złotniczych, uczestnika wielu wystaw i konkursów. Prezentacja jest realizacją nagrody jaką artysta otrzymał w Ogólnopolskim Konkursie Biżuterii Artystycznej PREZENTACJE „Srebro i papier”. Zawiera najnowsze prace, w których dominuje geometria, kolor i zaskakujące zestawienia materiałów, głównie mosiądzu, miedzi, aluminium i modyfikowanej celulozy.

 

SYLWETKI TWÓRCÓW

Kupniewscy & Art Collective: Jolanta i Andrzej Kupniewscy, Magdalena Pejga, Dariusz SzafrańskiMagdalena Arłukiewicz, Anton Grosch (Grzegorz Pawinski)  

Wystawa małżeństwa artystów – złotników, właścicieli założonej ponad 25 lat temu Galerii Projekt w Warszawie. To tam na co dzień powstają ich unikatowe, wielokrotnie nagradzane i szeroko kolekcjonowane dzieła. Poszukując niezmiennie nowych form, materiałów i technik, tworzą prace i oryginalne i użytkowe. W tych prezentowanych na wystawie, oprócz  typowego dla nich oksydowanego srebra, pojawia się szkło. Prezentacji biżuterii Kupniewskich towarzyszą: szkło artystyczne Magdaleny Pejgi, rzeźby Dariusza Szafrańskiego, kolekcja ubioru Magdaleny Arłukiewicz oraz fotografie Antona Groscha.

 

SYLWETKI TWÓRCÓW

Alain Roggeman Przegląd

Wystawa urodzonego w Afryce, ale osiadłego w Brukseli twórcy i pedagoga, absolwenta Szkoły Biżuterii w Brukseli na kierunku rysunek, projektowanie biżuterii i złotnictwo, a od 2012 r. nauczyciela w sekcji biżuterii w profesjonalnej szkole SYNTRA w Brukseli. Artysta jest m.in. laureatem legnickiego konkursu (25. MKSZ "Miasto" w 2016 r.). Reminiscencje z afrykańskiej przeszłości skontrastowane z nowoczesnym, europejskim stylem życia, są główną inspiracja i leitmotivem jego twórczości. Artysta tworzy swoje minimalistyczne prace używając zazwyczaj tylko 2 materiałów, głównie srebra i drewna lub bursztynu, dlatego cechuje je niezwykła prostota i uniwersalność.

 

STREFA BEZ GRANIC Wystawa prezentuje prace 36 autorów z Czech i Słowacji, którzy przełamują mity i przekraczają granice tego, co tradycyjnie uznaje się za biżuterię. Prezentowane obiekty idą pod prąd utartym wyobrażeniom i stereotypom, prezentują określoną postawę, są oryginalne i atrakcyjne zarazem. Ambicją ich autorów nie było stworzenie eleganckich akcesoriów modowych, ale autonomicznych dzieł sztuki. Kuratorki wystawy: Marcela Kindl Steffanová, Tereza Vernerová Volná i Maria H. Nepšinska zaprosiły do wystawy zarówno uznanych autorów, jak i do młodych twórców.

 

PREZENTACJE 2017 Srebro & papier

Wystawa prac zakwalifikowanych w Konkursie Biżuterii Artystycznej PREZENTACJE 2017, którego temat to „Srebro & papier”. Konkurs organizowany jest od 2001 r. przez Stowarzyszenie Twórców Form Złotniczych (do 2016 r. współorganizatorem przedsięwzięcia było Międzynarodowe Centrum Targowe w Warszawie, a od 2017 r. jest nim Muzeum Sztuki Złotniczej, Oddział Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym). Co roku w konkursie  bierze udział kilkudziesięciu twórców z całej Polski.

 

SYLWETKI TWÓRCÓW

Bartosz Maria Chmielewski Under the skin

Wystawa absolwenta Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, członka grupy złotniczej AU+. Prezentuje na niej prace inspirowane naturą, którymi stara się otworzyć ludziom oczy na piękno, ukryte tam, gdzie na co dzień go nie szukamy lub nie zauważamy. Pokazuje, że uroda mikroświata jest niemniej fascynująca niż reszty rzeczywistości i całego makroświata.

 

AMBER TRIP NIC DO OCLENIA

Wystawa pokonkursowa towarzysząca Międzynarodowym Bałtyckim Targom Biżuterii Amber

Trip 2018 w Wilnie (Litwa). Przygotowana została z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Litwę. Jej temat nawiązuje do wolności, swobody podróżowania, przekraczania granic bez konieczności odpraw celnych i innych biurokratycznych barier, do wolności myśli i działań.

 

Amberif Design Award 2018 UŚMIECH LOSU

Wystawa prezentuje prace zakwalifikowane w Międzynarodowym Konkursie na projekt biżuterii z bursztynem. Konkurs organizowany jest od ponad 20 lat w Gdańsku, a jego celem jest promocja myśli twórczej i nowatorskich rozwiązań w projektowaniu biżuterii z wykorzystaniem bursztynu. Laureaci konkursu ogłaszani są podczas Międzynarodowych Targów Bursztynu, Biżuterii i Kamieni Jubilerskich, które są organizatorem konkursu.

 

SYLWETKI TWÓRCÓW

Ruudt Peters BRON (ŹRÓDŁO)

Retrospektywna wystawa prac znakomitego artysty wizualnego i projektanta biżuterii Ruudta Petersa pt.: ŹRODŁO. Stanowi ona przegląd buntowniczej biżuterii Petersa od wczesnych lat siedemdziesiątych po prace najnowsze, oparte na eksploracji innych kultur, wnikliwe badanie współczesnych zwyczajów i nawyków. Ciekawość istoty i tajemnicy ludzkiej egzystencji leży u podstaw pracy Petersa. Nieustannie zgłębia on odległe kultury, filozofie, religie i materiały. Obserwuje, bada i interpretuje. A jego odkrycia są podstawą, na której tworzy biżuterię i obiekty, będące odzwierciedleniem jego myśli i wyobraźni. Prace na wystawie eksponowane są w specjalnej instalacji multimedialnej, nadającej wyjątkową oprawę jego twórczości.

 

SYLWETKI TWÓRCÓW

Michalina Owczarek De-Rekonstrukcje formy

Wystawa absolwentki Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, wykładowczyni na macierzystej uczelni. Pokazuje prace przygotowane w ramach doktoratu, który artystka obroniła w 2018 r. Dotyczą one rozkładu i budowy formy, przechodzenia jednego kształtu w inny, de – i rekonstrukcji. Zaprezentowana biżuteria to nie tylko przedmiot użytkowy, lecz przede wszystkim dzieło niosące przekaz emocjonalny.    

 

SYLWETKI TWÓRCÓW

Katharina Dettar Studia porównawcze

Wystawa niemieckiej artystki, absolwentki Massana School w Barcelonie (Hiszpania) oraz Wydziału Kamieni Szlachetnych i Projektowania Biżuterii w Idar-Oberstein (Uniwersytet w Trewirze, Niemcy). Wystawa prezentuje biżuterię i instalacje, do stworzenia których artystkę zainspirowała głęboka dysproporcja między znikomą ilością szlachetnego kruszcu, np. złota, a wielkimi ilościami rudy potrzebnymi do jego pozyskania, jak również kosztami środowiskowymi i społeczno-ekonomicznymi, jakie jej wydobycie za sobą pociąga.

 

ASTONISH  ŚWIĘTA SKAŁA

Wystawa siedmiu artystek-złotniczek, dla których tworzenie biżuterii jest wspólną pasją (Eva Burton, Gabriela Cohn, Helen Habtay, Julia Obermaier, Pia Groh, Sharareh Aghaei, Stephie Morawetz). Wszystkie są absolwentkami Wydziału Kamieni Szlachetnych i Biżuterii w Idar-Oberstein (Uniwersytet w Trewirze). Wystawa prezentuje prace będące wynikiem ich fascynacji kamieniami – nie tylko szlachetnymi.

 

SREBRNE SZKOŁY

Zainaugurowany w 2001 r. cykl wystaw prezentuje akademie, szkoły i wydziały artystyczne specjalizujące się we współczesnej biżuterii i designie w Europie i na świecie. Do tej pory zaprezentowano ponad 40 szkół m.in. z Niemiec, Czech, Włoch, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Finlandii, Litwy, Belgii, Słowacji, Szwecji, Estonii, Izraela, Litwy i Polski. W 2018 r. w ramach cyklu zaprezentowane zostaną 2 uczelnie: Studio Projektu Azzy Fahmy z Kairu (Egipt) i Wileńska Szkoła Biżuterii VILNENSIS (Litwa). 

 

DEBIUTY

Cykl pokazuje prace młodych polskich artystów, dopiero wchodzących na polską i europejską scenę złotniczą i designerską.

 

Michał Fatyga Bryły

Wystawa prac członka Związku Polskich Artystów Plastyków - Polska Sztuka Użytkowa oraz Stowarzyszenia Twórców Form Złotniczych, zajmującego się biżuterią od 2013 r.  Na wystawie zobaczymy minimalistyczne, graficzne w formie prace, których głównym tworzywem jest piasek morski, żywica i srebro lub stal.

HOLOWNIA

Wystawa prac nadesłanych na 27. MKSZ, ale niezakwalifikowanych do wystawy głównej. Jej nazwa pochodzi od miejsca prezentacji (Hol Starego Ratusza). Ciesząca się ona zawsze dużym powodzeniem i wzbudza emocje nie mniejsze, niż wiodąca wystawa Festiwalu SREBRO. Zwiedzający obie wystawy pokonkursową, jak i Holownię, mają możliwość konfrontacji ocen jurorów z własnymi poglądami, opiniami i ocenami.

 

ILUZJA wystawa plakatów

Wystawa najlepszych plakatów nadesłanych na Konkurs na Plakat 27. Międzynarodowego Konkursu Sztuki Złotniczej.

 

DIALOGUE COLLECTIVE WYJŚCIE

Dialogue Collective została założona przez londyńską grupę artystów z doświadczeniem w projektowaniu biżuterii i złotnictwie. Kolektyw przedstawił dotychczas 20 wydarzeń. W każdym wydarzeniu bierze udział zmieniająca się grupa artystów wraz z zaproszonymi gośćmi, w różny sposób związanymi z London Metropolitan University, znanym też jako The Cass. Prezentowana wystawa jest twórczą reakcją artystów z Dialogue Collective na wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej – stąd tytuł prezentacji. Artyści zapraszają odbiorców na nieco karkołomną wycieczkę po tymczasowej ambasadzie Temporarii – niezależnego państwa fikcyjnego mikro-narodu. W Temporarii zarówno obywatele, jak i turyści są zachęcani do patrzenia w przyszłość, w górę i na zewnątrz z osobliwą intensywnością, aby spojrzeć na to, co przeoczone, dojrzeć poprzednio niewidziane i przekroczyć granice, które wcześniej były nieprzekraczalne. Uczestnicy wystawy: Petra Bishai, Timothy Information Limited, Isabelle Busnel, Maarit Liukkonen, Ellie Corp, Jo McAllister, Jo Garner, Annelisse Pfeifer, Velvet Hart, Maud Traon, Emily Kidson, SORCA, Victoria King, Anet Wrobel.

 

AMBER & LEONARDO

Wystawa prezentuje prace z bursztynem 27 artystów ze świata, zainspirowane dziełem Leonarda da Vinci. Pomysłodawcą wystawy i jej organizatorem jest Wojciech Kalandyk, właściciel firmy Art7, specjalizującej się w projektowaniu biżuterii z bursztynu, a jej kuratorem Giedymin Jabłoński. Uczestnicy wystawy: Carmen Amador (ES), Wojciech Jerzy Bryłka (PL), Pierre Cavalan (AU), Agata Danielak Kujda (PL), Sławomir Fijałkowski (PL), Ireneusz Glaza (PL), Aleksander Gliwiński (PL), Herman Hermsen (D), Giedymin Jabłoński (PL), Wojciech Kalandyk (PL), Judy McCaig (UK/ES), Kelly McCallum (UK/Portugal), Andrzej Pacak (UK/PL), Felicity Peters (AU), Ruudt Peters (NL), Ramon Puig Cujas (ES), Mah Rana (UK), Hans Stofer (CH), Andrzej Szadkowski (PL), Tanel Veenre (EE), Mona Wallstrom (SE), Silvia Walz (ES), Karol Weisslechner (SK), Jarosław Westermark (PL), Marta Wielgomondowicz (PL), Jochen Zaeh (D), Piotr Zarański (PL).

 

DEBIUTY

Cykl pokazuje prace młodych polskich artystów, dopiero wchodzących na polską i europejską scenę złotniczą i designerską.

 

Joanna Mach By degrees

Wystawa absolwentki łódzkiej ASP, prezentująca dwie kolekcje:  „Estetykę świata cyrku” oraz „Eldorado”. Pierwsza, składająca się z 7 naszyjników i 2 bransolet, nawiązuje do zjawiska „nowego cyrku” (bez zwierząt), a przygotowane w jej ramach obiekty przypominają formą rekwizyty cyrkowe i elementy strojów artystów. Druga to cykl prac wykonanych ze złoconego mosiądzu, zainspirowanych legendarnym, zbudowanym ze złota miastem Eldorado.

 

ILUZJA: Rzeczywistość i złudzenie – wystawa fotograficzna

Wystawa fotografii nadesłanych na ogólnopolski konkurs fotograficzny, który od 7 lat towarzyszy Międzynarodowemu Konkursowi Sztuki Złotniczej i organizowany jest na ten sam temat. W tym roku jest nim Iluzja. Na wystawie zobaczyć można prace 23 artystów wybranych do wystawy spośród  129 twórców z całej Polski.  

Najważniejsze wydarzenia towarzyszące

GRANICE SZTUKI GLOBALNEJ Iluzja: Rzeczywistość alternatywna – seminarium teoretyczne o współczesnej sztuce, designie i biżuterii

Seminarium towarzyszące legnickiemu Festiwalowi od prawie 20 lat jest okazją do refleksji nad najnowszymi trendami, metodami i zjawiskami w sztuce współczesnej w ogóle, często w kontekście tematu głównego konkursu. Do udziału w sesji zapraszani są, obok artystów, również eksperci z różnych dziedzin nauki, socjolodzy, kulturoznawcy czy historycy sztuki. Program seminarium 19.05.2018:

10:00 – 10:30 Aleksandra Kargul, UAM, "Kunszt błędnych interpretacji. O mechanizmie i znaczeniu iluzji w sztuce".

10:30 – 10:50 Georg Dobler “Struktury”

10:50 – 11:30 Ruudt Peters “BRON (ŹRÓDŁO) – źródło mojej twórczości”

11:30 – 12:00 prezentacja i podpisywanie publikacji Ruudta Petersa BRON

12:00 – 12:15  PRZERWA

12:15 – 12:30  Otwarcie instalacji holograficznej Marcina Tymińskiego Rzeczywistość iluzji.

12:30 – 12:45 Katharina Dettar „Nie owijajmy w bawełnę”

12:45 – 13:00 Tamara Grüner “Co wpływa na moją pracę”

13:00 – 13:15 Tim Carson “My jesteśmy Dialogue Collective”

13:15 – 13:30 Mária H. Nepšinská (SK) & Tereza Vernerová Volná (CZ) “Strefa bez granic. Współczesna czeska i słowacka biżuteria artystyczna

13:30 – 14:00 dyskusja

 

SILVER CONCERT: Music Design Band

Koncert jest stałym, tradycyjnym elementem Festiwalu.

 

SILVER SCREEN: Iluzja – impresje filmowe

Pokaz filmów nawiązujących do motywu przewodniego Festiwalu, czyli tematu Konkursu Sztuki Złotniczej – Iluzja.

Pokazy filmowe odbywają się w każdą środę w okresie trwania Festiwalu, tj. od 11 maja do 8 czerwca w Galerii Ring, Rynek 12, wstęp wolny. Specjalny pokaz SSc odbędzie się 19 maja o godz. 20:00 w Cafe Modjeska, Rynek 39.

 

 

Fot. Legnicki Festiwal SREBRO - GOŚCIE.

 

Fot. Legnicki Festiwal SREBRO - GOŚCIE.

 

Fot. Happening podczas Festiwalu.

 

Fot. Amber&Leonardo.

 

Fot. Joanna Mach.

 

Fot. Alain Roggeman Wild.

 

Fot. Galeria Sztuki Srebrne Szkoły Egipt.

 

Fot. Galeria Sztuki ST Bartosz Maria Chmielewski.

 

Fot. Galeria Sztuki ST Tamara Gruner.

 

Fot. Galeria Sztuki ST Ruudt Peters.

 

Fot. Galeria Sztuki 27 MKSZ ILUZJA.

 

Fot. Galeria Sztuki ST Georg Dobler.

 

Fot. Galeria Sztuki Srebrne Szkoły Wilno.

 

Fot. Galeria Sztuki Dialogue Collective.

 

 

 

Komentarze
Jeszcze nikt nie dodał komentarza. Możesz być pierwszy.
Piszesz odpowiedź na komentarz #0
Anuluj
Zobacz też