Bezpłatnie publikujemy prezentacje firm, produktów, ogłoszenia, oferty kupna i sprzedaży maszyn i urządzeń jubilerskich.
Aktualności Sylwetki mistrzów

Sylwetki polskich mistrzów: Jacek Byczewski -40 lat przygody z biżuterią

przeczytano 4246

Mija właśnie 40 lat  mojej przygody z biżuterią – w 1973 r skończyłem ASP (rzeźbę). W tym czasie wziąłem udział w kilkudziesięciu wystawach bardziej i mniej ważnych ( w tym przynajmniej sześć indywidualnych).

 Udało mi się zdobyć kilka nagród, z których cenię sobie te z cyklicznych konkursów organizowanych w Krakowie „Camelot”(lata 2004, 2005,2006,2007), Grand Prix w Legnicy („Srebra stołowe..i nie tylko”), udział w zorganizowanej w 2006 r. przez Hellen Drutt wystawie Challenging the Chatelaine, (która wystartowała w Designmuseum w Helsinkach, żeby potem odwiedzić muzea w Szwecji, Niemczech, Holandii i Belgii). Bardzo byłem zadowolony z wystawy indywidualnej w Muzeum Sztuk Użytkowych w Poznaniu, gdzie udało mi się zgromadzić prawie wszystkie moje ważniejsze projekty.

Gdybym miał odpowiedzieć na pytanie co najbardziej cenię w biżuterii, to na pewno lubię przedmioty z wyraźnym pomysłem, gdy widoczny jest powód dla którego powstały. W ostatnich latach w moich realizacjach najchętniej sięgam po stal szlachetną i złoto. W  roku 2014 spotkała mnie miła niespodzianka: w wyniku ankiety przeprowadzonej w środowisku artystów zajmujących się biżuterią, galerii i dziennikarzy związanych z tą dziedziną zostałem wybrany Projektantem 25-lecia.

http://byczewski.com

 

 

 

 

Komentarze
Jeszcze nikt nie dodał komentarza. Możesz być pierwszy.
Piszesz odpowiedź na komentarz #0
Anuluj
Zobacz też