Bezpłatnie publikujemy prezentacje firm, produktów, ogłoszenia, oferty kupna i sprzedaży maszyn i urządzeń jubilerskich.
Aktualności Rynki zagraniczne

Międzynarodowe Stowarzyszenie Bursztynników oraz Katara podpisały list intencyjny

przeczytano 3745

Międzynarodowe Stowarzyszenie Bursztynników oraz Katara podpisały list intencyjny.

 

 

W dniu 12 stycznia 2019 r. w Dosze (Katar), Katara Cultural Village oraz Międzynarodowe Stowarzyszenie Bursztynników podpisały list intencyjny w celu wspólnej promocji bursztynu w Katarze i krajach Zatoki Perskiej.

Partnerzy listu deklarują wymianę doświadczeń, materiałów oraz udział specjalistów, a także współpracę na polu edukacji, publikacji i promocji kultury związanej z bursztynem, jego historią oraz współczesnym wzornictwem. Kolejne działania oraz dalsze umowy mają wzmocnić rynek kolekcjonerski oraz pomóc w badaniu i certyfikacji w ośrodku w Katarze z wykorzystaniem know-how i doświadczenia Gdańskiego Laboratorium Bursztynu założonego przez MSB.

List został podpisany podczas pierwszej wystawy Katara Exhibition for Kahraman Beads, czyli targom poświęconym tradycyjnym różańcom islamskim z bursztynu, przez Mariusza Gliwińskiego - Wiceprezesa MSB oraz Dr. Khalida bin Ibrahim al-Sulaiti, dyrektora głównego Katara Cultural Village.

Organizowane po raz pierwszy, trzydniowe targi Katara Kahraman wzbudziły duże zainteresowanie zarówno wśród wystawców, których było 80 z Kataru, Turcji, Kuwejtu, Libanu, Rosji, Litwy i Polski, oraz kilku tysięcy odwiedzających. Prezentowano na nich głównie kolekcje tradycyjnych różańców z bursztynu oraz wyjątkowych brył bursztynu bałtyckiego, który jest wyjątkowo cenionym od wieków kamieniem w krajach arabskich. W ostatnich latach widać, że zainteresowanie "złotem północy" w krajach Zatoki Perskiej wyraźnie rośnie. Targi odwiedziło wielu ważnych gości w tym między innymi były emir Kataru Amir Sheikh Hamad bin Khalifa al-Thani.

Założone w 1996 roku w Gdańsku, światowej stolicy bursztynu stowarzyszenie zostało zaproszone przez organizatora targów Dr. Khalida al-Sayed do udziału w wystawie jako jedyna międzynarodowa organizacja promująca bursztyn, która zrzesza producentów wyrobów bursztynowych, projektantów, naukowców, kolekcjonerów, muzealników oraz ekspertów bursztynu.

Katara Cultural Village w Dosze to cały nowo wybudowany obszar miasta poświęcony kulturze. Została otwarta w 2010, lecz budowa kolejnych etapów i obiektów wciąż trwa. Mieszczą się tam muzea, galerie, siedziby organizacji, sale teatralne i koncertowe, amfiteatr, plaża oraz wiele restauracji i miejsc do ciekawego spędzania czasu.

żródło:PAIH

 

Komentarze
Jeszcze nikt nie dodał komentarza. Możesz być pierwszy.
Piszesz odpowiedź na komentarz #0
Anuluj
Zobacz też