Bezpłatnie publikujemy prezentacje firm, produktów, ogłoszenia, oferty kupna i sprzedaży maszyn i urządzeń jubilerskich.
Edukacja

Pforzheim - kolejny raz na stażu 2019

przeczytano 2014

Od dnia 4.11.2019 do dnia 22.11.2019 sześcioosobowa grupa młodzieży z Zespołu Szkół Plastycznych im. Jacka Malczewskiego w Częstochowie odbyła staż jubilerski w Pforzheim, Niemcy.

Organizacją przyjmującą był wieloletni partner Plastyka:  Goldschmiedeschule - szkoła średnia zawodowa jubilerska. Uczestnikami stażu byli: Maja Dobrakowska, Marlena Gielecka, Aleksandra Kotyla, Anna Krajewska, Natalia Kowalska oraz Aleksandra Popiół pod opieką Renaty Adamus. Od dnia 18.11 w ramach job shadowing dojechali do Pforzheim nauczyciele: Jacek Gawlak i Radosław Wójcik.

Staż realizowany w ramach europejskiego programu POWER na zasadach programu ERASMUS+ w Pforzheim jest częścią projektu „Nowoczesne projektowanie produktu folkowego w wielokulturowej Europie”. Partnerami projektu są cztery średnie szkoły zawodowe w Portugalii, Niemczech, Austrii i Włoszech.

Projekt jest częścią strategii organizacji (EPR), w jej dążeniach do zwiększenia jakości, atrakcyjności i konkurencyjności, w nauczaniu, w zawodach tzw. kreatywnych, które osadzone są w tradycji kulturowej, jednocześnie bazując na nowoczesnych technikach i technologiach (narzędziach cyfrowych , IT). Częstochowski Plastyk dąży do wizerunku Szkoły europejskiej, otwartej na transfer wiedzy, wymianę doświadczeń w sektorze VET.

Realizacja projektu odpowiada na zdiagnozowane potrzeby uczniów i kadry uczącej przedmiotów zawodowych w projektowaniu kreatywnym oraz zapewnia kadrze, jak i uczniom rozwój na wielu poziomach:

  • technicznym i technologicznym (dotyczącym pracy w zaawansowanych programach komputerowych, IT);
  • metod i metodologii w nauczaniu sztuki i projektowania w zawodach kreatywnych, bez pominięcia aspektu talentu uczniowskiego;
  • nauki języka, w tym języka zawodowego;
  • odkrywania sztuki folkowej (ludowej), sztuki pięknej i kultury krajów partnerskich.

Realizacja projektu odpowie również na pytania, jak uczyć projektowania i jak kreatywnie projektować, przy użyciu najnowszej technologii, w szybko zmieniającym się świecie, w momencie globalizacji, migracji i wielokulturowości Europy, sięgając po folklor regionalny, analizując tradycyjną w danej kulturze formę i funkcję, ornament, kolor, fakturę, czy materiał, z którego wykonany będzie produkt.

W sumie w projekcie uczestniczy: 32 uczniów, 10 nauczycieli (Job Shadowing) oraz 4 osoby towarzyszące.
Planowany czas realizacji: 01.06. 2018 -30.05.2020.

 

 

 

 

 

 

Źródło: plastyk.czest.pl, 13.11.2019.

 

 

Komentarze
Jeszcze nikt nie dodał komentarza. Możesz być pierwszy.
Piszesz odpowiedź na komentarz #0
Anuluj
Zobacz też