Bezpłatnie publikujemy prezentacje firm, produktów, ogłoszenia, oferty kupna i sprzedaży maszyn i urządzeń jubilerskich.
Aktualności

Naturalnie że polskie!

przeczytano 1274

Naturalnie że polskie!

Redakcja zaprasza do przeczytania wywiadu z właścicielem platformy Panią Moniką Olszewską www.naszenaturalne.pl oraz blogu www.podrozdozdrowia.pl 

Kobiety kochają polskie naturalne kosmetyki, a dzięki stronie sklepu internetowego naszenaturalne.pl mają do nich łatwy dostęp. Natomiast na blogu podrozdozdrowia.pl  umieszczane tam artykuły w przystępny sposób przybliżają problematykę związana ze zdrowym trybem życia.

Barbara Cieślak: Pani Moniko, przed rozmową przejrzałam stworzone przez Panią portale podrozdozdrowia.pl  jak i naszenaturalne.pl. Rzeczywiście można znaleźć w nim wiele interesujących produktów, zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Z tego co wiem jest Pani biologiem.Skąd pomysł aby powstały takie właśnie platformy związane z dbaniem o  zdrowie?

Monika Olszewska:  Temat zdrowia i natury interesował mnie odkąd sięgam pamięcią. Jednak dopiero niedawno odważyłam się na podzielenie się swoją wiedza oraz wiedzą ekspertów w takiej formie. Najpierw powstała strona podrozdozdrowia.pl, która z założenia miała być głównie blogiem o tematyce zdrowotnej. Potem doszły jeszcze zakładki produktowe. Misją tego portalu jest  całościowe spojrzenie na siebie jako człowieka. Nauczyliśmy się patrzeć na swój organizm jak na maszynę: jeśli jakaś część się psuje należy ją naprawić albo wymienić. Zapomnieliśmy, że nasza psychika, nasz sposób myślenia, gromadzone przez lata negatywne uczucia czy wspomnienia mają znaczący wpływ na nasze ciało. Jest też jeszcze dusza, która też czasem choruje.  Duchowe rany wpływają bardzo realnie na nasze ciało. Uporządkowanie wszystkich tych sfer daje dopiero szansę na trwały dobrostan organizmu.

Co do sklepu internetowego naszenaturalne.pl, to jest to konsekwencja działania, o którym mówiłam przed chwilą. Wyselekcjonowałam w nim tylko polskie, naturalne produkty, w większości z małych manufaktur, które nie zawierają pochodnych ropy naftowej, SLSów, parabenów i innych trucizn. Jeśli ktoś ceni sobie kosmetyki, które oprócz tego mają piękny zapach i dają dużo przyjemności w stosowaniu to tu je znajdzie.

Barbara Cieślak:  Na czym Pani przede wszystkim zależało, tworząc  te dwa portale – przy okazji gratuluję „nawigacji” po portalach. Bardzo czytelne, konkretne, bez dwóch zdań – grafik wykonał swoje zadanie zawodowo.

Monika Olszewska:

Dziękuję, cieszę się,że przypadły Pani do gustu. Staraliśmy się, aby były czytelne i łatwe w obsłudze. Nie ukrywam, że kosztowało to masę pracy. Zależało nam aby stworzyć miejsce, w którym znajdą się wartościowe treści, podpowiedzi co można zmienić w życiu luz jakie rzeczy zastosować aby poczuć się lepiej, zdrowiej, ograniczyć chemię w domu, w używanych kosmetykach. Chcemy, aby każdy – zarówno kobieta jak i mężczyzna i dziecko mieli wybór i mogli korzystać z naturalnych produktów nietestowanych na zwierzętach i nie szkodzących zdrowiu.

Barbara Cieślak: Jakie korzyści mają klienci kupujący tylko polskie, tylko ekologiczne produkty  i firmy przedstawiające  swoje marki na portalu   naszenaturalne.pl?

Monika Olszewska:

Korzyścią dla klienta jest to, że może wykonywać prace domowe tj. sprzątanie, pranie, mycie naczyń bez szkodliwej chemii. Jest to szczególnie ważne jeśli ktoś jest alergikiem, osobą chorą lub ma małe dzieci. Ale tak naprawdę jest to istotne dla każdej osoby, która nie chce wdychać lub zjadać różnego rodzaju substancji chemicznych i tym samym narażać się na utratę zdrowia. Kosmetyki i środki czystości oferowane w naszym sklepie nie mają tych szkodliwych substancji, oparte są na naturalnych wyciągach roślinnych i olejkach eterycznych. Zależy nam również na wspieraniu polskich marek, które współpracując z nami mają nowy rynek zbytu.

Barbara Cieślak: Czy tylko polskie marki mają racje bytu z prezentacja swoich produktów i dlaczego?

Monika Olszewska:

Tak, tylko polskie marki mamy w ofercie sklepu naszenaturalne.pl, stąd też jego nazwa. Uważamy, że należy wspierać rodzime firmy, które są, w o wiele trudniejszej sytuacji niż zagraniczne koncerny handlowe. Poza tym naprawdę mamy czym się pochwalić. Są to znakomite kosmetyki, środki czystości, czy ziołowe suplementy diety, których nie znajdzie się w sklepach czy aptekach, a które są warte polecenia. Dodatkowo wprowadzamy na dniach akcesoria ręcznie wykonane przez nasze uzdolnione artystycznie Panie: myjki, woreczki na mydła i wielorazowe „płatki” higieniczne do zmywania makijażu.

Barbara Cieślak: Wiem, że wcześniej związana była pani z dofinansowaniami projektów unijnych. Trudno było się „przebranżowić”?

Monika Olszewska:

Z jednej strony jest to realizacja mojej życiowych marzeń i pasji, więc patrząc od tej strony nie miałam problemów z przebranżowieniem. Trudnością były raczej sprawy techniczne związane z funkcjonowaniem w przestrzeni internetu.

Barbara Cieślak: Czy, Pani zdaniem,  ekologiczne produkty polskie są na światowym poziomie?

Tak. Zdecydowanie tak. Zresztą również na świecie coraz bardziej poszukiwane są ekologiczne i co ważne wegańskie produkty. Nie obciążają one środowiska i duszy.

Barbara Cieślak: Które produkty poleciłaby Pani np. paniom a które mężczyznom, jako takie wybrane-poszukiwane? Może ma Pani jakiś produkty dla mężczyzn do pielęgnacji brody- jest teraz modna?

Monika Olszewska:

O, tych produktów jest wiele. Ale dla przykładu Paniom polecam z całego serca olejki – mają bardzo szerokie zastosowania. Mogą służyć jako dodatek do kremu, lub zamiast kremu ( szczególnie jeśli występują w postaci serum), do regeneracji zniszczonych paznokci, włosów, ratunku dla skóry z problemami oraz do  masażu ciała. Moimi ulubionymi, które używam na co dzień jest serum róża- malina, olejek z pestek śliwki i olejek miłość. Panom polecam olejki do twarzy np. serum do twarzy z migdałów ziemnych Chufa, naturalny olejek do brody LillaMai lub olejek do brody pikantna trawa cytrynowa Iossi.

Mamy też olejki dla dzieci:np.olejek do pielęgnacji, kąpieli i masażu Kaczuszka 100ml Cztery Szpaki czy relaksujący olejek do masażu i kąpieli dla dzieci i niemowląt 100ml Iossi.

Oczywiście olejków oraz innych atrakcyjnych produktów jest o wiele więcej. Serdecznie zapraszam na naszą stronę naszenaturalne.pl.

Barbara Cieślak: Praca pracą, ale proszę nam powiedzieć w jaki własny sposób ładuje Pani „akumulatory „ Jaki jest Pani sposób na idealny relaks i odstresowanie po intensywnym dniu pracy. Jakie ma Pani pasje?

Monika Olszewska

Najlepiej odpoczywam chodząc po lesie.Przyroda mnie uspokaja i relaksuje.W sezonie wiosenno-letnim pracuję w ogrodzie.Czyli wychodzi na to, że kontakt z przyrodą jest dla mnie ważny. Jestem też niepoprawną czytelniczką książek – od zawsze dużo czytałam. I tak zostało do dziś.W czytaniu towarzyszy mi mój przytulaśny kot.Zresztą towarzyszy mi on w różnych momentach, czasem również zawodowych.  Inne zainteresowania poza branżowe na razie nie wchodzą w grę.Zbyt dużo zadań do wykonania jest na co dzień.

Dziękuję za rozmowę,

Barbara Cieślak

a nasze naturalne.pl niech zapachem swoim wprowadzają nas  w ten jesienny czas-przypominając nam promyki  słońca i zapach lata:)

www.naszemnaturalne.pl  

blog  www.podrozdozdrowia.pl

Komentarze
Jeszcze nikt nie dodał komentarza. Możesz być pierwszy.
Piszesz odpowiedź na komentarz #0
Anuluj
Zobacz też