Bezpłatnie publikujemy prezentacje firm, produktów, ogłoszenia, oferty kupna i sprzedaży maszyn i urządzeń jubilerskich.
Aktualności Edukacja

Zadbaj o swoje finanse

przeczytano 1436

Z uwagi na sytuację, w jakiej wszyscy się znaleźliśmy, chciałabym podzielić się z wami swoimi spostrzeżeniami w zakresie umów w bankach, finansów, zdrowia, ubezpieczeń i innych zabezpieczeń, równie ważnych. Myślę, że są to zagadnienia, które w obecnej sytuacji powinny być usystematyzowane, a zawsze nam umykały. Pozwoli nam to skupić się na innych sprawach niż to, co widzimy w mediach.

Finanse

  1. Pospisywać gdzie są ulokowane pieniądze –  w jakim banku, kto jest opiekunem konta, jakie są hasła dostępu i nr rachunku.
  2. Spisać hasła dostępu, nr identyfikacyjne  klienta, piny do kart płatniczych i kredytowych.
  3. Jeżeli każdy ma swoje konta to warto pomyśleć o pełnomocnictwach do konta – może to być pomocne w wielu sytuacjach.
  4. Jeżeli jest konto małżeńskie – sprawdzić czy oboje właściciele mają te same prawa.

Dotyczy to również kont firmowych. Klient może nadać uprawnienia danej wybranej osobie całkowite lub do konkretnych czynności np. do odbioru gotówki, do wykonywania przelewów w banku.

Kredyty

  1. Przejrzeć umowy kredytowe, daty spłaty, lata do końca kredytu, jaki bank.
  2. Warto zastanowić się, czy można zastąpić kiedyś wzięty kredyt nowocześniejszymi rozwiązaniami lub przenieść kredyt do innego banku. Teraz bardzo korzystny czas.

Ubezpieczenia

Warto wspólnie przeanalizować posiadane polisy w zakresie zdrowia i życia. Sprawdzić, czy spełniają teraz Wasze oczekiwania. Rozwój produktów w ubezpieczeniach jest tak samo dynamiczny, jak i w innych branżach.

Social media

  1. Hasła dostępu do poczty mailowej na komputerze, do telefonu, Facebooka, Instagramu, Tik Tok, Twitter, Linkedin i innych portali społecznościowych, aby mieć dostęp do kont i reagować, gdy zdarzy się nieprzewidziana sytuacja.

Zdrowie

  1. Spisać wszystkie leki, jakie biorę, wypisać wszystkie choroby, na co jestem uczulona.
  2. Napisać gdzie, do jakich przychodni należę (poradnia cukrzycowa, kardiologiczna, dermatologiczna itd.) Sprawdzić kto jest wpisany w/w  przychodniach jako pełnomocnik do odebrania recepty, wgląd w dokumentację, itp.

Testament

Bardzo ważne, gdy w związku są niepełnoletnie dzieci. Wówczas decyzje dotyczące finansów muszą zostać zaakceptowane przez sąd rodzinny, kuratora do 18 roku życia dziecka.

Czasami jednak potrzebne są inne instrumenty prawne: intercyza czy rozdzielność majątkowa. Wielu z moich klientów prowadzi też działalność gospodarczą i każdy jest zainteresowany ograniczeniem podatków i stabilizacją swojego biznesu .

W obecnej sytuacji dobrze jest założyć kopertę, w której były by te istotne informacje:

TYTUŁ KOPERTY:  Otworzyć na wypadek niespodziewanych sytuacji:
i tam powinny być pewne informacje zawarte.

1.W sytuacji gdy znajdę się w szpitalu proszę zgłosić się do agenta ubezpieczeniowego (bo też mam swojego agenta) wizytówka nr tel.

2. Moja przychodnia to …. . . . . . .i jeszcze ktoś musi wiedzieć o takiej kopercie . . . . . . . .

Te informacje to moje 25 lat doświadczeń w rozmowach na bardzo poważne tematy. Bardzo podobne zasady ma koperta życia, którą każda starsza osoba ma wypełnić z podobnymi danymi i trzymać w lodówce.

Moja praca to sama przyjemność. Rozmawiam z odpowiedzialnymi osobami, które kochają swoje rodziny i bliskich. Przewidują, że w  życiu może zdarzyć nagle niespodziewana sytuacja, która najczęściej wymaga zastrzyku gotówki. Przygotowuję rozwiązania na dobre i złe czasy, dzięki czemu moi klienci, niezależnie od sytuacji, mają poczucie spokoju, stabilizacji i bezpieczeństwa.

Mirosława Kowalkowska – Członek MDRT– Milion Dollar Round Table jest elitarnym stowarzyszeniem. Zrzeszającym najlepszych doradców finansowych na świecie. Do MDRT należy mniej niż 1% wszystkich doradców finansowych świata.

Tel. 501049427, www.miroslawakowalkowska.pl

https://www.facebook.com/Mirosława-Kowalkowska-500207730163091/

https://www.facebook.com/PrzemyslaneFinanse/

 

Komentarze
Jeszcze nikt nie dodał komentarza. Możesz być pierwszy.
Piszesz odpowiedź na komentarz #0
Anuluj
Zobacz też