Bezpłatnie publikujemy prezentacje firm, produktów, ogłoszenia, oferty kupna i sprzedaży maszyn i urządzeń jubilerskich.
Aktualności

Wystawa Swallows & meteorites

przeczytano 318

Wystawa Swallows & meteorites
Miejsce: Galeria Międzynarodowego Stowarzyszenia Bursztynników, Warzywnicza 1, Gdańsk
Termin: 26.05.2023-18.08.2023

Swallows & meteorites czyli jaskółki i meteoryty to nazwa wystawy przedstawiająca biżuterię autorstwa Alberto Davili z Meksyku.

Alberto Davila jest laureatem nagrody bursztynowej w międzynarodowym konkursie Amberif Design Award 2022- odbywającego się pod hasłem Bursztyn jako nagroda! Nagrodą w konkursie był 1kg bursztynu bałtyckiego oraz możliwość wystawienia swojej kolekcji w Galerii MSB.

Wystawa Jaskółki i meteoryty to, jak mówi artysta:

kolekcja eksplorująca różne wydarzenia, postrzegane jako cykliczne lub stałe w moim życiu, które w pewnym momencie dobiegły końca. Kontrastuję jaskółkę jako symbol cykli- powrotów i przynależności z gwałtowną postacią meteorytu jako nagłego i nieoczekiwanego zdarzenia, które wszystko zmienia. Moją intencją jest pokazanie, jak zakończenia są początkami i jak zmiana jest nieunikniona.

Wystawie towarzyszą obiekty ukazane na wystawie Integracje w ramach festiwalu SREBRO w Legnicy 2022 oraz bransoleta „Still here” nagrodzona w  konkursie Amberif Design Award 2022, która znajduje się w stałej kolekcji Muzeum Bursztynu w Jarosławcu i dzięki życzliwości właściciela Maksymiliana Kwiatkowskiego została użyczona na czas trwania wystawy.

Na ścianach w Galerii MSB zobaczymy również fotografie autorstwa Kingi Gełdon-Czech (Keenys Design) zrealizowane specjalnie na potrzeby wystawy. Czarno białe fotografie są częścią projektu Fashion Symphony w którym zobaczymy modę i bursztynową biżuterię widzianą oczami artystki.

Alberto Davila jest absolwentem Narodowego Uniwersytetu Autonomicznego w Meksyku na kierunku wzornictwo przemysłowe specjalizujący się   w  projektowaniu i produkcji biżuterii. W ciągu swojej dwunastoletniej kariery zawodowej współpracował z wieloma markami premium w Meksyku. Od 2010 roku jest członkiem-założycielem Meksykańskiego Kolektywu Biżuterii Współczesnej Sin Título, który działa na rzecz rozpowszechniania biżuterii współczesnej w Meksyku i Ameryce Łacińskiej. Najnowszym projektem kolektywu jest podcast w języku hiszpańskim, którego można posłuchać na Spotify (Sin Título, podcast). W 2015 roku otrzymał stypendium FONCA Jóvenes Creadores (Młodzi twórcy) na działalność artystyczną, a w 2017 rozpoczął swój niezależny projekt The New Black Jewelry Studio, w ramach którego kwestionuje formalne paradygmaty w projektowaniu biżuterii poprzez zabiegi elementami konstrukcyjnymi takimi jak kształt, proporcje i wymiary. Prowadził zajęcia z projektowania biżuterii współczesnej, projektowania mody oraz tekstyliów na Uniwersytecie CENTRO w Meksyku. W 2019 roku zdobył nagrodę główną w konkursie Amberif Design Award, który odbywał się pod hasłem Kairos a w 2022 roku na tym samym konkursie otrzymał Bursztynową Nagrodę. W 2022 roku zaprezentował swoją pierwszą indywidualną wystawę Integracje podczas Legnickiego Festiwalu SREBRO. W 2023 roku Muzeum Bursztynu w Jarosławcu pozyskało nagrodzone  w konkursie Amberif Design Award dzieło do kolekcji muzeum.  Obecnie artysta jest reprezentowany przez Sienna Patti Gallery w Nowym Jorku, USA.

 

Komentarze
Jeszcze nikt nie dodał komentarza. Możesz być pierwszy.
Piszesz odpowiedź na komentarz #0
Anuluj
Zobacz też