Bezpłatnie publikujemy prezentacje firm, produktów, ogłoszenia, oferty kupna i sprzedaży maszyn i urządzeń jubilerskich.
Aktualności

Otwarcie Galerii 3V7nowe miejsce artystycznych – biżuteryjnych wypowiedzi.

przeczytano 464

Zapraszamy Państwa na otwarcie nowego miejsca artystycznych – biżuteryjnych wypowiedzi.  
Spotkanie inauguracyjne odbędzie się 9. grudnia o godzinie 18.00 na warszawskim Powiślu przy Alei 3 Maja 7.
Galeria działa pod szyldem 3V7.
Jednocześnie to wskazówka, gdzie nas znaleźć, czyli jaki adres wpisać w GPS.

 

Galerię poprowadzą artyści z Warszawy i Gdyni, którzy sytuują się w odmiennych nurtach stylistycznych i odrębnie realizują swoje projekty artystyczne.

Pierwszym z autorów jest warszawianin Marcin Tymiński (33uniQue). Projektowaniem i tworzeniem biżuterii zajmuje się ponad 30 lat. Twórczość, którą prezentuje, lokuje się w nurcie contemporary art oraz design. Jest jednym z najbardziej utytułowanych artystów złotników w Polsce, laureatem wielu  konkursów biżuteryjnych. Uhonorowany nagrodami głównymi w gdańskim, międzynarodowym konkursie Amberif Design Award (2017 i 2020 r.), w konkursach Mercurius Gedanensis oraz Prezentacje. W 2010 r. wygrał „Sherif de Mode” BIJORHCA ECLAT DE MODE w Paryżu, wtedy też zajął pierwsze miejsce w Editor’s Choice na targach International Jewellery London Recognising Originality and Innovation. Prezentował prace w prestiżowych muzeach i galeriach, m.in. w Museum of Arts and Design w Nowym Jorku, Barcelonie, Monachium, Londynie, Paryżu, Wenecji. Jego biżuteria jest niespotykana w skali świata także ze względu na materiały, których używa. Łączy polimery z bursztynami, diamentami, srebrem i złotem. Wypracował autorską recepturę polimeru – niezwykle trwałego i jednocześnie plastycznego tworzywa, który umożliwia stosowanie rzeźbiarskich technik.

Drugim filarem Galerii 3V7 jest gdyńskie małżeństwo, które wywodzi się ze świata projektowania mody. Na tym polu są aktywni od 30 lat. Jola Słoma & Mirek Trymbulak znakomicie odnaleźli się także w kulinariach, gdzie pod marką Atelier Smaku kreują (dosłownie) bezglutenowe i wegańskie dzieła. Jak mówią o sobie: „Wspólnie tworzymy stylizacje i doznania smaków”. Od kilku lat tworzą autorską biżuterię ze srebra, bursztynu
i złota – w tej roli występują jako duet SOUL BIJOU. Ich biżuteria ma być nie tylko ozdobą, ale przede wszystkim niesie duchowy przekaz: „dress your soul”. W pracach wykorzystują także weneckie ceramiczne maski od Sergio Boldrina z La Bottega dei Mascareri oraz szkło Murano autorstwa artysty Bruno Amadi.

Komentarze
Jeszcze nikt nie dodał komentarza. Możesz być pierwszy.
Piszesz odpowiedź na komentarz #0
Anuluj
Zobacz też