Bezpłatnie publikujemy prezentacje firm, produktów, ogłoszenia, oferty kupna i sprzedaży maszyn i urządzeń jubilerskich.
Aktualności TARGI

Zapraszamy do udziału w Międzynarodowych Targach Bursztynu i Biżuterii AMBERIF SPRING 2024

przeczytano 442

Zapraszamy do udziału w Międzynarodowych Targach Bursztynu i Biżuterii AMBERIF SPRING 2024

Data:
21-23.03.2024

Miejsce:
AMBEREXPO Centrum Wystawienniczo – Kongresowe, Żaglowa 11, 80-560 Gdańsk

AMBERIF – Międzynarodowe Targi Bursztynu i Biżuterii już od 21 do 23 marca. Wydarzenie tradycyjnie odbędzie się w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AMBEREXPO w Gdańsku. Pojawi się blisko 300 wystawców, zaplanowano również rozbudowany program. Wiosenna odsłona imprezy ma charakter biznesowy.

AMBERIF to od lat prawdziwe święto branży jubilerskiej. To największe na świecie wydarzenie wystawiennicze poświęcone bursztynowi i największe targi biżuterii w Europie Środkowej, będące doskonałą okazją do spotkań biznesowych, nawiązania nowych kontaktów handlowych, zapoznania się z nowinkami branżowymi i zaprezentowania premierowych kolekcji. Choć bursztyn stanowi serce Targów, to warto wiedzieć, że w wydarzeniu biorą udział także wystawcy prezentujący złoto, srebro, diamenty i kamienie szlachetne, biżuterię modową, zegarki oraz wyposażenia dla firm i salonów jubilerskich.

Na uwagę zasługuje Strefa Projektantów, gdzie można podziwiać premierowe i unikatowe kolekcje czołowych polskich twórców. Organizatorzy szczególnie zachęcają do odwiedzenia strefy Start-Up, gdzie zadebiutują młodzi projektanci autorskiej biżuterii. Osoby z branży z pewnością zainteresują się również nowinkami technologicznymi, które będzie można odkryć w strefie Tech-Zone. Poza aspektem stricte biznesowym, targi AMBERIF wypełnione są atrakcyjnymi wydarzeniami towarzyszącymi.

Najważniejszym z nich jest międzynarodowy konkurs AMBERIF DESIGN AWARD, który skierowany jest do projektantów i twórców biżuterii artystycznej. Promuje on kreatywne rozwiązania i twórcze wypowiedzi na temat kwestii istotnych we współczesnym świecie. Kolejnym sztandarowym wydarzeniem targów AMBERIF jest konkurs AMBERIF SELECTION, który wyłania najlepszy produkt prezentowany przez wystawców Targów. Produkt ten staje się częścią globalnej kampanii reklamowej kolejnej edycji imprezy. Ponadto odbędą się wykłady, pokazy i szkolenia poświęcone trendom we wzornictwie, technologiom jubilerskim, e-commerce, bursztynowi i gemmologii.

Program Konkursy i wystawy

Tradycyjnie podczas wiosennej edycji Targów odbędzie się Międzynarodowy Konkurs na Projekt Biżuterii z Bursztynem AMBERIF DESIGN AWARD „Symbol nadziei”. Główną ideą projektu jest wyłonienie najzdolniejszych artystów, prezentujących najciekawsze podejście to przedstawionego tematu (co roku konkurs odbywa się pod innym hasłem przewodnim). Jurorzy kwalifikujący artystów do wystawy oraz przyznający nagrody, to międzynarodowa grupa szeroko znana w branży – artyści, historycy sztuki, krytycy sztuki, wykładowcy uczelni artystycznych, kuratorzy, galerzyści. W tym roku w jury zasiądą: Carina Shoshtary z Monachium (Niemcy), Katharina Kielmann z Wiednia (Austria), Anders Ljunberg ze Sztokholmu (Szwecja) i Sergiusz Kuchczyński z Łodzi (Polska).

Zgłoszenia projektów przyjmowane są do 1 lutego 2024. Kolejny konkurs – Konkurs Jubilerski AMBERIF SELECTION – kierowany jest do wystawców i premiować ma nowatorskie wzornictwo oraz wysoki kunszt twórcy. Nagrodami w konkursie są: Nagroda Ministra  Rozwoju i Technologii oraz Nagroda Międzynarodowych Targów Gdańskich SA, a nagrodzone prace staną się elementem globalnej kampanii reklamowej kolejnej edycji targów AMBERIF.

Tradycyjnie podczas Targów będzie miało miejsce rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu Złotników i Jubilerów BURSZTYNOWE RZEMIOSŁO, którego organizatorem jest Komisja Branżowa Złotników i Jubilerów Pomorskiej Izby Rzemieślniczej Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Celem konkursu jest prezentacja umiejętności zawodowych złotników oraz młodych adeptów złotnictwa, specjalizujących się w tradycyjnych i nowoczesnych technikach złotniczych. Nagrody przyznawane są w dwóch kategoriach wiekowych: Juniorzy – do 22 roku życia i Seniorzy – powyżej 22 roku życia.

W ramach Targów odbędzie się szereg wystaw, prezentacji i wykładów. Jedna z wystaw poświęcona jest cyklicznemu Ogólnopolskiemu Konkursowi Biżuterii Artystycznej PREZENTACJE organizowanemu przez Stowarzyszenie Twórców Form Złotniczych. Zaprezentowane zostaną na niej prace przygotowane na tegoroczny temat konkursu: UMIAR. Artyści używając medium biżuterii odpowiadali na pytanie co w dzisiejszych czasach jest wartością, czy użyte materiały, czy przekaz, intencje, a może relacje, czy emocje, jakie wiążą się z danym dziełem. Ogłoszenie laureatów konkursu i wręczenie nagród odbędzie się pierwszego dnia targów.

Tradycyjnie zaprezentowana zostanie też wystawa Międzynarodowego Konkursu Sztuki Złotniczej organizowanego przez legnicką Galerię Sztuki, na której zobaczymy prace – twórcze wypowiedzi na zadany temat konkursu: JAKOŚĆ. Kolejnym punktem programu jest ,,A w sercu ciągle maj” - wystawa retrospektywna Andrzeja Jacyszyna i Wojciecha Rygały, artystów – złotników, członków STFZ, przyjaciół, których połączyły wspólne pasje, a z których największą jest złotnictwo.

Planowana jest także wystawa prac Marcina Bogusława - absolwenta Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, wykładowcy w „Wytwórni Antidotum”, prezentująca najnowsze prace artysty. Podczas AMBERIFU odbędzie się też promocja albumu „Bursztyn bałtycki. Natura. Historia. Kultura” wyjątkowej pozycji na rynku wydawniczym, zawierającej najważniejsze informacje dot. bursztynu bałtyckiego zebrane w jednym, nowocześnie wydanym wydawnictwie. Wiedzę z zakresu geologii, chemii, biologii, historii sztuki oraz współczesnej sztuki i designu przekazują w niej wybitni znawcy tematu. Oprócz wystaw i wydarzeń odbywających się na Targach, goście AMBERIFU będą mogli wziąć udział w również w wydarzeniach towarzyszących, prezentowanych poza przestrzenią targów. Należą do nich: wystawa „30 lat bursztynowego wzornictwa” przygotowana z okazji trzydziestolecia S&A Jewellery Design oraz wystawa prac gdańskiego artysty, absolwenta miejscowej ASP - Macieja Rozenberga (połączona z pokazem mody), które prezentowane będą w Muzeum Bursztynu w Gdańsku. „Wisienką na torcie” AMBERIFU będzie powrót do wieczornych spotkań wystawców, podczas których nie zabraknie atrakcji dodatkowych.

Wykłady i szkolenia

Podczas trzydniowego wydarzenia odbędzie się cykl wykładów na temat bursztynu i biżuterii, wygłaszanych przez przedstawicieli uczelni, instytucji oraz organizacji bursztynniczych prezentujących się na AMBERIFIE. Z myślą o wystawcach i gościach branżowych odbędzie się także szkolenie prowadzone przez Anetę Blaszczak znaną z „Bliss from Paris” na temat wykorzystania narzędzi cyfrowych w branży biżuteryjnej. Ponadto prezentację na temat możliwości sprzedaży na Amazonie i zaistnienia na europejskich marketplace’ach przeprowadzi Damian Wiszowaty – CEO Gonito. Po szkoleniu, zainteresowani będą mogli wziąć udział w konsultacjach ze specjalistami.

Pełny program Targów jest jeszcze w trakcie ustalania, w związku z czym uczestnicy wydarzenia mogą liczyć na jeszcze więcej! Coraz to nowsze współprace Organizatorzy Targów wychodzą naprzeciw oczekiwaniom zarówno wystawców, jak i gości branżowych. Od najbliższej edycji goście będą mogli skorzystać z oferty renomowanej firmy Ferrari Group, która dostarcza bezpieczne i najwyższej jakości usługi logistyczne. Partnerstwo zapewnia wysokie standardy precyzji, niezawodności i bezpieczeństwa dla wszystkich usług transportu biżuterii związanych z targami.

Nowością tej edycji AMBERIFU są także partnerstwa z Polsko-Szwedzką Izbą Gospodarczą, PolskoNorweską Izbą Gospodarczą i Polsko-Litewską Izbą Handlową, które gwarantują nowe możliwości współprac międzynarodowych.

Więcej informacji oraz bilety dostępne są na stronie: register.amberif.pl/

Co? AMBERIF SPRING 2024 – Międzynarodowe Targi Bursztynu i Biżuterii

Gdzie? Centrum Kongresowo-Wystawiennicze AMBEREXPO, ul. Żaglowa 11, Gdańsk

Kiedy? 21-23 marca 2024

Na Targach spotkasz odwiedzających z wielu krajów – najliczniej z: Niemiec, Litwy, Ukrainy, Chin, Wielkiej Brytanii, Łotwy, Szwecji, Włoch, Danii, Finlandii, Stanów Zjednoczonych, Francji, Węgier, Czech, Estonii i Kanady.

Profil gości branżowych:

 • Hurtownicy
 • Sieci handlowe
 • Sklepy
 • Galerie

Korzyści dla wystawcy:

 • Nawiązanie nowych kontaktów handlowych – możliwość zdobycia nowych klientów i nowych kierunków eksportowych
 • Możliwość prezentacji premierowych kolekcji
 • Przyjmowanie zamówień
 • Wsparcie sprzedaży produktów i usług
 • Obecność w interaktywnym katalogu produktów dostępnym online przez cały rok

DOŁĄCZ DO NAS!

Link do rejestracji i logowania dla wystawców: https://amberif.pl/dlawystawcow/rejestracja-i-logowanie/

 • Nowe relacje biznesowe – AMBERIF to doskonałe miejsce do nawiązywania relacji biznesowych. Spotkacie Państwo przedstawicieli branży, projektantów, producentów oraz klientów z całego świata, co otworzy nowe możliwości dla rozwoju Waszego biznesu. 

 • Nowi wystawcy – udział w wydarzeniu planują firmy, które dopiero będą debiutować na polskim rynku. Wśród nich znajdą się wystawcy oferujący złoto, srebro i diamenty.  

 • Promocja Marki - biorąc udział w Targach, macie Państwo możliwość skutecznej promocji swojej marki. Wydarzenie przyciąga uwagę mediów branżowych oraz potencjalnych klientów, co pozwoli zwiększyć świadomość marki i zbudować jej pozytywny wizerunek. 

 • Wiedza i edukacja - oprócz prezentacji produktów, Targi oferują bogaty program prezentacji i szkoleń. To doskonała okazja do zdobycia nowej wiedzy, dzielenia się doświadczeniem oraz poszerzenia horyzontów związanych z branżą bursztynu i biżuterii. W ramach wydarzenia odbędzie się m.in. szkolenie z wykorzystania narzędzi cyfrowych jako wsparcia promocji marki firmy biżuteryjnej, a także z zaistnienia na rynku e-commerce. 

 • Sprzedaż- Targi stanowią doskonałą okazję do bezpośredniej sprzedaży produktów oraz nawiązania współpracy handlowej. Wielu wystawców odnotowuje znaczący wzrost sprzedaży i pozyskanie nowych kontrahentów podczas naszych Targów. 

 • Gdańsk – AMBERIF to doskonała okazja do odwiedzenia pięknego Gdańska w wiosennej odsłonie. Przed i po Targach wytchnienie dadzą długie spacery brzegami Motławy, a przechadzki po plaży, gdzie możecie napawać się świeżym, morskim powietrzem. Warto też zgubić się w urokliwych uliczkach Śródmieścia i skosztować lokalnej kuchni.  

Komentarze
Jeszcze nikt nie dodał komentarza. Możesz być pierwszy.
Piszesz odpowiedź na komentarz #0
Anuluj
Zobacz też