Bezpłatnie publikujemy prezentacje firm, produktów, ogłoszenia, oferty kupna i sprzedaży maszyn i urządzeń jubilerskich.
Aktualności

Wystawa „Od pomysłu do przemysłu. Biżuteria PRL z kolekcji Marii Magdaleny Kwiatkiewicz”

przeczytano 316

Wystawa „Od pomysłu do przemysłu. Biżuteria PRL z kolekcji Marii Magdaleny Kwiatkiewicz”


29.01-14.03.2024, godz. 10-16
Galeria Międzynarodowego Stowarzyszenia Bursztynników
Warzywnicza 1, Gdańsk
Wstęp wolny

Od 29 stycznia br. w Galerii MSB będzie można zobaczyć wystawę „Od pomysłu do przemysłu. Biżuteria PRL z kolekcji Marii Magdaleny Kwiatkiewicz”.
Wystawa ta po raz pierwszy została zaprezentowana w Poznaniu w Galerii Yes w dniach 17.04.-9.06.2023 r., a jej kuratorem był dr Michał Myśliński z Instytutu Sztuki Polskiej Akademii Nauk.
Fenomenem projektu realizowanego przez Galerię YES jest przedstawienie dokonań rękodzielników minionej epoki w kontekście wykorzystywanych technik, wypracowanej estetyki często związanej z dostępnością materiałów, a nawet trendów i tendencji napływających zza granicy. Prezentowany w ramach wystawy zbiór prac, obrazuje zatem całość dokonań polskiego  wzornictwa, nie koncentrując się tylko na wybranej spółdzielni, rodzaju biżuterii czy choćby kamieniach używanych do jej wykonania. Zaakcentowany będzie ponadto dorobek artystyczny  twórców indywidualnych, którzy stanowili trzon projektowy państwowych wytwórni.
Podczas wystawy zaprezentowanych zostanie ok. 200 obiektów z dziedziny sztuki złotniczej, które powstały w latach 1945-1989.

www.amber.org.pl

Komentarze
Jeszcze nikt nie dodał komentarza. Możesz być pierwszy.
Piszesz odpowiedź na komentarz #0
Anuluj
Zobacz też