Bezpłatnie publikujemy prezentacje firm, produktów, ogłoszenia, oferty kupna i sprzedaży maszyn i urządzeń jubilerskich.
Aktualności Konkursy

Legnicki Festiwal SREBRO 10-11 maj

przeczytano 248

Zbliża się Legnicki Festiwal SREBRO – jedno z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu branży biżuterii artystycznej i awangardowej.

Legnica po raz kolejny stanie się stolicą biżuterii i promować będzie najnowsze i najciekawsze dokonania w tej dziedzinie sztuki. Weekend Otwarcia Festiwalu, na który tradycyjnie złożą się wernisaże wystaw, gala wręczenia nagród w 32. Międzynarodowym Konkursie Sztuki Złotniczej EMPATIA, sesja popularnonaukowa oraz wydarzenia towarzyszące, odbędzie się w dniach 10-11 maja 2024 r. ZAPRASZAMY!

Podczas święta biżuterii odbędą się tradycyjne pokazy z cykli – Sylwetek Twórców, Srebrnych Szkół, Debiutów – a także wystawy towarzyszącej Międzynarodowemu Konkursowi Sztuki Złotniczej – plakatów i fotografii oraz Holowna – pokaz prac niezakwalifikowanych do wystawy głównej. W tym roku odwiedzający zobaczą prace dwóch wybitnych artystek z Japonii Mariko Kusumoto oraz Mari Ishikawy.  Swoje prace zaprezentuje także artysta ze Słowacji: Peter Machata. W ramach Festiwalu SREBRO 2024 odbędzie się wystawa współczesnej biżuterii z bursztynem zorganizowana przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bursztynników z Gdańska, a także debiut Jonatana Poeche. Zapoznamy się z pracami artystów z Instytutu Biżuterii Akademii Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi. Związek biżuterii z komputerami przybliży wystawa „Komputer i biżuteria” zorganizowana przez Muzeum Szkła i Biżuterii w Jabloncu na Nisou (Czechy). W Legnicy pokażemy kolejną odsłonę międzynarodowego festiwalu filmów inspirowanych biżuterią i sztuką użytkową – SMCK On Reel. Pomysłodawcą i organizatorem wydarzenia jest SMCK Magazine.

Galeria Sztuki w Legnicy

The Gallery of Art in Legnica

pl. Katedralny 1

59-220 Legnica

galeria.legnica.eu

silver.legnica.eu

tel. 76 862 09 10

Zapraszamy do Legnicy na SREBRO. Nie może Cię zabraknąć!

Komentarze
Jeszcze nikt nie dodał komentarza. Możesz być pierwszy.
Piszesz odpowiedź na komentarz #0
Anuluj
Zobacz też