Bezpłatnie publikujemy prezentacje firm, produktów, ogłoszenia, oferty kupna i sprzedaży maszyn i urządzeń jubilerskich.
Aktualności Sylwetki mistrzów

Sylwetki Mistrzów-rozmowa z Panem Zbigniewem Czaja, utalentowany pasjonat praktykujący sztukę jubilerską.

przeczytano 306

Kiedy zaczęła się Pana przygoda  z bursztynem?

Moja praca z bursztynem zaczęła się 32 lata temu, tuż po zakończeniu szkoły elektrotechnicznej. Wciągnął mnie do zawodu kolega który miał już firmę. Szybko się okazało że mam do tego talent, a że duch przedsiębiorczości mnie motywował, postanowiłem stworzyć własny pierwszy warsztat, tym bardziej że chciałem tworzyć coś niekomercyjnego. Tak zaczęły powstawać moje prace. Niestety wiele z nich nie zostało uwiecznionych na fotografiach.

Ulubiony materiał w którym Pan pracuje?

Pracuje właściwie tylko z bursztynem naturalnym, czasem używam srebra lub mosiądzu do wymaganych elementów moich prac. Niekiedy łącze też bursztyn z drewnem czarnego dębu, lub różnym drewnem egzotycznym, albo drewnem modyfikowanym.

Jakie ma Pan plany?

Jeśli chodzi o moje plany związane z moją pracą artystyczną,pomysłów jest mnóstwo i wciąż przychodzą nowe.Obecnie jestem w trakcie rozbudowy pracowni ponieważ powstał plan zbudowania tak dużego eksponatu, że trzeba zrobić na to miejsce. Nie zdradzę jednak na razie co to będzie ,aby nie stracić efektu zaskoczenia.

Dziekuję za rozmowę,

Redakcja Jubilerzy Info pl

 

Komentarze
Jeszcze nikt nie dodał komentarza. Możesz być pierwszy.
Piszesz odpowiedź na komentarz #0
Anuluj
Zobacz też