Bezpłatnie publikujemy prezentacje firm, produktów, ogłoszenia, oferty kupna i sprzedaży maszyn i urządzeń jubilerskich.
Aktualności Konkursy

33. Międzynarodowy Konkurs Sztuki Złotniczej Efekt WOW!

przeczytano 156

Lista uczestników zakwalifikowanych do wystawy pokonkursowej „Efekt WOW!”

Artyści, złotnicy, projektanci biżuterii z 42 krajów poddali refleksji temat 33. Międzynarodowego Konkursu Sztuki Złotniczej„Efekt WOW!”. W tegorocznej edycji udział zgłosiło 268 twórców, którzy nadesłali łącznie blisko 500 prac. W dniach 13-14 lutego 2025 r. jurorzy wyłonili prace 44 artystów z 22 krajów, które złożą się na wystawę pokonkursową.

Wystawa prac zakwalifikowanych będzie prezentowana w ramach Legnickiego Festiwalu SREBRO w Galerii Sztuki w Legnicy od 26 kwietnia do 20 lipca 2025 roku.

Weekend Otwarcia Legnickiego Festiwalu SREBRO wraz ogłoszeniem laureatów Konkursu odbędzie się w terminie 9-10 maja 2025 r.

Lista uczestników zakwalifikowanych do wystawy pokonkursowej:

  1. Justyna Anioł – Polska
  2. Miriam Arentz – Niemcy
  3. Michael Berger – Niemcy
  4. Isabelle Busnel – Francja
  5. Xinyi Chen – Chiny / UK
  6. ElviraCibotti – Argentyna
  7. Ewa Cieniak – Polska
  8. Elsa De Graef – Belgia
  9. ArianazDehghan – Iran / Niemcy
  10. ElisabethDrude – Niemcy
  11. Donald Friedlich – USA
  12. Martyna Golińska – Polska
  13. Julia Groos – Niemcy
  14. Maja Houtman – Holandia
  15. Marcin Janta – Polska
  16. Christina Karababa – Grecja / Niemcy
  17. Eszter Sara Kocsor – Węgry
  18. Sergiusz Kuchczyński – Polska
  19. MaleneKastalje – Dania
  20. Ji Young Kim – Korea Południowa
  21. Karolina i Beata Legierskie – Polska
  22. Carolina Lutz – Niemcy
  23. FanniNagy – Węgry
  24. IntoNiilo – Belgia
  25. Michalina Owczarek-Siwak – Polska
  26. NeringaPoškutė – Litwa
  27. KonstanzePrechtl – Austria
  28. Helena Sandström – Szwecja
  29. Nora Sarlak – Hiszpania
  30. Rudolf M. Scheffold – Niemcy
  31. YegyuShin – Korea Południowa
  32. LucaSonnentag – Niemcy
  33. Stanisław Sulik – Polska
  34. LudmilaŠikolova – Czechy
  35. Rho Tang – USA
  36. Katharina Anna Thomas – Holandia
  37. YoujinUm – Korea Południowa
  38. KláraValušková – Słowacja
  39. Dariusz Wojdyga – Polska / Norwegia
  40. Daria Wollman – Polska
  41. Emilia Wyra – Polska
  42. JiayangXie – Chiny
  43. Antal Zilahi – Węgry

Niezakwalifikowane przez jurorów prace tradycyjnie prezentowane będą na wystawie pt. „Holownia”, podczas Festiwalu SREBRO w Holu Starego Ratusza w Legnicy, co umożliwi odbiorcom porównanie własnych opinii z werdyktem jurorów.

 

Jury konkursu:

Eva Fernandez Martos (Hiszpania / Wielka Brytania)

Absolwentka Projektowania Biżuterii na Uniwersytecie w Edynburgu (Szkocja). Obecnie zajmuje się biżuterią i projektowaniem cyfrowym na Nottingham Trent University (Anglia). Jej prace były wystawiane na całym świecie, m.in.: podczas Schmuck (Niemcy), Collect Art Fair (Wielka Brytania), CODA Museum (Holandia), Beijing International Art Jewellery (Chiny) oraz w Galerii Marzee (Holandia). Laureatka Grand Prix w 32. Międzynarodowym Konkursie Sztuki Złotniczej EMPATIA w Legnicy (2024), nagrody Brussels Jewellery Week na Budapest Jewellery Week (2022), dwukrotna finalistka nagrody Enjoia’tContemporary Jewellery, Hiszpania (2017, 2021).

MärtaMattsson (Szwecja)

Absolwentka Royal College of Art w Londynie (2010) oraz HDK - Acadamy of Design and Crafts w Göteborgu, gdzie następnie prowadziła wykłady w latach 2018-2021. Uczestniczka wymian studenckich w Tokio i Rhode Island, USA. Autorka ponad 20 wystaw indywidualnych. Laureatka nagrody Young Applied Artists w Szwecji (2016). Prowadziła gościnne warsztaty i wykłady m.in. w Chinach, Belgii, Meksyku, Tajlandii, USA, Szwecji i Łotwie. Jej prace znajdują się w prestiżowych kolekcjach, m.in. MAD – Museum of Art and Design w Nowym Jorku. Tworzy biżuterię, która bada napięcie między przyciąganiem a odpychaniem, przekształcając codzienne przedmioty.

 

Barbara Schmidt (Niemcy)

Projektantka i specjalistka w dziedzinie biżuterii, wykładowczyni. Od 2023 r. kieruje Działem Kultury w Izbie Rzemiosła Monachium i Górnej Bawarii. Absolwentka Design Management na University Central England w Birmingham oraz StaatlicheZeichenakademie w Hanau (Niemcy). Kuratorka Amber Design Award. Autorka publikacji na temat biżuterii, m.in. 25 Reasonswhy we wear Jewellery (2018) i 350 Words for Jewellery (2022). Posiada bogate doświadczenie w projektowaniu biżuterii i zarządzaniu projektami, współpracuje z galeriami na całym świecie.

Sławomir Fijałkowski (Polska)

Profesor sztuk plastycznych, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi (Projektowanie Biżuterii). Pracował na wielu uczelniach prywatnych i państwowych, obecnie prowadzi Pracownię Designu Eksperymentalnego na Wydziale Wzornictwa ASP w Gdańsku. Zajmuje się projektowaniem produktu i biżuterii we współpracy z renomowanymi producentami oraz designem autorskim. Uczestnik, organizator oraz kurator wystaw biżuterii i wzornictwa, autor tekstów, analiz, opracowań teoretycznych i naukowych oraz programów dydaktycznych dotyczących współczesnego wzornictwa. Kurator Międzynarodowego Konkursu Sztuki Złotniczej, od ponad 20 lat generalny konsultant Legnickiego Festiwalu SREBRO.

Paweł Kaczyński (Polska)

Złotnik, rzeźbiarz, grafik. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych. Wł. Strzemińskiego w Łodzi. Od 1992 członek Polskiego Związku Rzeźbiarzy. Od 1995 członek Stowarzyszenia Twórców Form Złotniczych (STFZ), a od 2022 Międzynarodowego Stowarzyszenia Bursztynników (MSB). Od ponad 30 lat projektuje biżuterię. Indywidualny charakter jego prac jest wynikiem wielu eksperymentów z technikami złotniczymi, poszukiwania nowych właściwości metali i indywidualnych rozwiązań technicznych. Brał udział w ponad stu wystawach biżuterii. Laureat Grand Prix 28. Międzynarodowego Konkursu Sztuki Złotniczej SREBRO w Legnicy (2019). W 2014 uhonorowany medalem "Projektant 25-lecia".

http://silver.legnica.eu/

Komentarze
Jeszcze nikt nie dodał komentarza. Możesz być pierwszy.
Piszesz odpowiedź na komentarz #0
Anuluj
Zobacz też