Bezpłatnie publikujemy prezentacje firm, produktów, ogłoszenia, oferty kupna i sprzedaży maszyn i urządzeń jubilerskich.
Aktualności

Tajemnice starego jubilera cz. 1

przeczytano 3075

Na początek postawmy pytanie: dlaczego do biżuterii w antykwariacie jubilerskim śmieją się oczy  i ręce wyciągają się same?                                                        

Odpowiedz może zaskoczyć, bo to nie jest biżuteria produkowana. Biżuteria produkowana jest bezimienna, nie niesie z sobą przekazu energetycznego,  bo jest tworzona w przestrzeń i na pewno gdzieś na kogoś trafi.                                              

Dawną biżuterię wykonywali mistrzowie złotnictwa na zamówienie klientów. Mistrz znał odbiorcę , uzgadniał z nim szczegóły i tak powstawała więź energetyczna pomiędzy twórcą i odbiorcą. Mistrz dokładał wszelkich starań, żeby klient był zadowolony, bo szczęśliwy klient przyprowadzał następnych odbiorców. Mistrzowie bardzo dbali o renomę, więc szanowali klientów. Najgorszą sytuacją dla twórcy jest wytwarzanie „na półkę”, gdyż nie wiedzą jak pracochłonny wzór wyprodukować i z jakimi wyjątkowymi kamieniami , żeby sprzedać go w promocji. To promocja zabija piękno. Nie pozwólmy dopasowywać się do tzw. rozmiaro-wzrostów. Szyjmy garnitury u prawdziwych krawców, zamawiajmy biżuterię u prawdziwych jubilerów, którzy tworzą kunsztowne „cacka” i nie są bezimienni. Tak powstanie biżuteria rodowa. Biżuteria, którą zostawimy swoim wnuczkom wraz z dużym ładunkiem pozytywnej energii.

Zamawiając precjoza mamy wpływ na kolory i jakość kamieni ( możemy dobrać ich wibracje do swoich wibracji). Zadecydujemy o kształcie i wielkości , o sposobie oprawy kamieni i jakości wykonania. W ten sposób powstawała biżuteria obecnie nazywana antyczną , która jest obecnie przedmiotem pożądania wszystkich eleganckich kobiet. Posiadając tylko trzy komplety odpowiednio zaprojektowanej i przemyślanej biżuterii będziemy mogli stworzyć kreacje na wszystkie okazje.               

Taką biżuterię będziemy  bardzo lubić ponieważ wzięliśmy czynny udział w jej powstaniu i jesteśmy z nią związani dobrą energią.

 

Marian Kwiatkowski

 

O autorze: 

MARIAN KWIATKOWSKI

Złotnik - jubiler pracujący w zawodzie ponad 40 lat. Pracuje tylko ręcznie, metodami starych mistrzów złotnictwa. Tworzy damską i męską biżuterię,  specjalizuje się w jubilerskich przedmiotach użytkowych( cukiernice, puzdra, świeczniki, papierośnice, ramy do luster, lampy gabinetowe itd.). Wykonuje również talizmany i amulety. Interesuje się energiami kamieni szlachetnych, półszlachetnych i wykorzystaniem tych energii dla dobra właściciela.

 

 

NobleArt  Manufaktura Szlachetnej Sztuki Jubilerskiej

Marzena i Marian Kwiatkowscy

 

 

Komentarze
Jeszcze nikt nie dodał komentarza. Możesz być pierwszy.
Piszesz odpowiedź na komentarz #0
Anuluj
Zobacz też