Światowa branża klejnotów i biżuterii rozwija się w ostatnich latach w astronomicznym tempie. Badania i rozwój w segmencie narzędzi technologicznych i maszynowych nie tylko zaowocowały opracowaniem innowacyjnych technik, ale także podniosły przemysł klejnotowy i jubilerski do najwyższego poziomu jakości i precyzji. Technologia i obrabiarki zmieniły sposób, w jaki nie tylko producent patrzy na produkt końcowy, ale także mają wpływ na preferencje konsumentów.
Każdy proces technologiczny obejmuje wiedzę techniczną i narzędzia, czy to rafinowanie metali szlachetnych, czyszczenie kamienia szlachetnego, czy formowanie i osadzanie w produkcji biżuterii. Opakowania również ewoluowały i odgrywają istotną rolę w sprzedaży biżuterii, wszystko dzięki wprowadzeniu innowacji w dziedzinie technologii. Przemysł jubilerski jest prawdopodobnie drugim w stosunku do sektora technologii informatycznych [IT], jeśli chodzi o inwestycje w badania i rozwój.
Wiodące firmy z branży maszynowej, technologicznej i edukacyjnej na świecie działające na rzecz sektora jubilerskiego przeznaczają ogromne inwestycje na B+R, a przy tym wyposażone są w najnowocześniejsze narzędzia, które nie tylko zaoszczędzą czas produkcji, ale także pomagają w dokładnym określeniu "wyrobu", a w konsekwencji określeniu idealnej "wyceny" produktu końcowego. Bez względu na to, czy są to kamienie złote, platynowe, diamentowe czy kolorowe, technologia pomaga w określaniu jakości produktu, oszczędzając czas, wysiłek i pieniądze w procesie produkcji, a ostatecznie pomaga w ustaleniu ceny gotowego produktu.
Technologia zrekompensowała również rosnące ceny złota i ceny diamentów poprzez interwencję w proces produkcji. Lekka biżuteria to wynik najnowocześniejszych technologii. Czołowi producenci świata odnieśli sukces, wprowadzając na rynek "lekkie produkty jubilerskie", takie jak łańcuchy, naszyjniki, bransoletki lub inne, ze względu na zastosowanie precyzyjnych urządzeń wysokiej jakości. Lekka biżuteria stała się również najbardziej pożądanym przez konsumentów ze względu na niski budżet. Diamentowe odpady po cięciu i polerowaniu znalazły dobre zastosowanie w produkcji biżuterii. Przy dużych rynkach konsumenckich, takich jak na przykład rynki azjatyckie, które cechuje zwiększony popyt na zakup biżuterii, technologia i producenci narzędzi nie mają żadnych przeszkód, aby wprowadzić takie instrumenty, które nie tylko zwiększą produkcję, ale także pozwalają zaoszczędzić czas, a tym samym zwiększać zyski.
Wiodący giganci technologiczni intensywnie inwestują w badania i rozwój, aby wyprodukować najlepsze produkty z zakresu technologii precyzyjnej, z korzyścią dla całej branży produkcji biżuterii. Inwestycje są przeznaczane nie tylko na produkcję, ale również na marketing, dystrybucję i szkolenia. Firmy z branży technologii i obrabiarek powołują partnerów, dystrybutorów i dealerów, aby uzyskać optymalny zasięg na rynkach międzynarodowych. Przyszłość klejnotów i przemysłu jubilerskiego tkwi w innowacjach. Inwestycje są przeznaczane nie tylko na produkcję, ale również na marketing, dystrybucję i szkolenia. Firmy z branży technologii i obrabiarek rozbudowują sieć partnerów, dystrybutorów i dealerów, aby uzyskać optymalny zasięg na rynkach międzynarodowych.
Polscy jubilerzy w większości pracują w oparciu o metody starych mistrzów złotnictwa. Ich wyroby są często unikatowe ale czy są w stanie konkurować z ogromnym przemysłem jubilerskim?
Admin.
Dotacje PARP „BADANIA NA RYNEK”
Nabór wniosków tylko do 28 lutego 2018 r.