Bezpłatnie publikujemy prezentacje firm, produktów, ogłoszenia, oferty kupna i sprzedaży maszyn i urządzeń jubilerskich.
Aktualności

Jednolity Plik Kontrolny

przeczytano 2322

Mikroprzedsiębiorcy – od 1 stycznia 2018 nowe obowiązki wobec fiskusa.

Od 1 stycznia 2018 czekają mikroprzedsiębiorców nowe obowiązki wobec fiskusa. Jeśli składają deklaracje VAT 7, to obowiązkowo będą musieli wysyłać do właściwego urzędu skarbowego także szczegółowy rejestr zakupów i sprzedaży w formie Jednolitego Pliku Kontrolnego (JPK).

Głównym celem wprowadzenia JPK jest wzmocnienie uczciwej konkurencji w Polsce poprzez eliminowanie nieuczciwych kontrahentów.

Informacje przesyłane w formie JPK mają charakter informacji podatkowej, więc niezłożenie ich powoduje sankcje karno-skarbowe.

JPK VAT to zestaw informacji o zakupach i sprzedaży, który wynika z ewidencji VAT za dany okres. Przesyła się go wyłącznie w wersji elektronicznej, w określonym układzie i formacie, do 25. dnia miesiąca za miesiąc poprzedni, nawet jeżeli podatnik rozlicza się kwartalnie. Urząd skarbowy uzyskuje w ten sposób szczegółowe informacje o każdej fakturze kosztowej, zakupie materiałów do produkcji oraz o każdej wystawionej fakturze sprzedaży.

Bezpłatną i bezpieczną aplikację, która umożliwia utworzenie  i wysłanie JPK VAT oraz inne szczegółowe informacje o tym jak się przygotować na nowy obowiązek można znaleźć pod adresem www.jpk.mf.gov.pl.

JUBILERZY INFO Admin.

Komentarze
Jeszcze nikt nie dodał komentarza. Możesz być pierwszy.
Piszesz odpowiedź na komentarz #0
Anuluj
Zobacz też