Bezpłatnie publikujemy prezentacje firm, produktów, ogłoszenia, oferty kupna i sprzedaży maszyn i urządzeń jubilerskich.
Aktualności

Obrączki z duszą…

przeczytano 3942

Obecnie wybór obrączek ślubnych dzięki szerokiej ofercie salonów jubilerskich w zasadzie nie stanowi większego problemu. Przyszli nowożeńcy mają do dyspozycji setki modeli wykonanych z różnych metali szlachetnych. Problem pojawia się w momencie jeśli chcemy się jakoś wyróżnić na tle innych par. Do osób, które nie chcą powielać obowiązujących wzorów i stawiają na indywidualizm swoją ofertę kieruje Pan Andrzej Bielak.

- Skąd wziął się pomysł na "Inne Obrączki"?

Pomysł na "inne obrączki" wziął się stąd, że pewnego dnia przeglądając ofertę różnych salonów jubilerskich ze zdziwieniem zauważyłem, że w zasadzie wszystkie są do siebie podobne. Chciałem by moja oferta wyróżniała się na tle konkurencji i była adresowana do tych klientów, którzy również chcą się wyróżnić z tysięcy im podobnych osób.

Obrączki w Polsce na masową skalę produkują 3 - 4 duże firmy zaopatrujące największe salony w Polsce. Osobną grupę stanowią niewielkie zakłady rzemieślnicze wykonujące zamówienia pod klienta mające ciekawą i elastyczną ofertę. Obrączki produkowane masowo przez największych producentów są bardzo dobrze wykonane i ładne - robi je jednak automat a klient to kolejny numer zamówienia. Moim zdaniem tym obrączkom brakuje jednej rzeczy - duszy. Może to zbyt górnolotne stwierdzenie, lecz moją ambicją i celem jest tworzenie obrączek zindywidualizowanych, odzwierciedlających ducha i osobowość właściciela.

- W czym tkwi "inność" oferowanych przez Pana obrączek?

Na stronie www.inneobraczki.pl można zapoznać się z moją kompletną ofertą. Inność dla mnie polega na tym, żeby obrączki nie były kolejnym takim samym egzemplarzem określonego wzoru, lecz były jedyne w swoim rodzaju. Robione przeze mnie obrączki ślubne mają w sobie zawartą tajemnicę znaną tylko Młodym. Mam kilkanaście pomysłów na to jak mogą takie obrączki wyglądać. Klienci wraz ze mną zastanawiają się nad wyborem ostatecznej wersji modelu. Mile widziany jest także własny pomysł narzeczonych.

"Inne obrączki" są oryginalne, a przejawia się to np. tym, że tworzę obrączki, w których fakturze ukryty jest odcisk palca narzeczonych. Mogą być też krzywe, tak aby jedna w drugą do siebie pasowały. Inną propozycją może być wygrawerowany odcisk ust czy zapisany alfabetem Morse'a lub kodem zero-jedynkowym tekst znany tylko przyszłym Małżonkom. Ciekawostką jest też możliwość zawarcia w fakturze obrączki fonogramu głosu zakochanych. Możliwości tak naprawdę jest sporo. Jestem w stanie wykonać obrączki wg dowolnego pomysłu osoby zainteresowanej.

- Z jakich technik korzysta Pan przy wykonywaniu obrączek?

Przy wykonywaniu obrączek stosuję bardzo rzadkie techniki złotnicze takie jak mokume-gane (z jap: słoje drewna). Jest to XVII w. japońska technika złotnicza używana do produkcji białej broni oraz biżuterii przypominająca wytwórstwo stali damasceńskiej. W tym procesie złoto lub srebro łączone jest z palladem dyfuzyjnie (bez lutowania).

Inną techniką wykonywania obrączek jest starożytna rzymska technika złotnicza znana jako niello. Polega na wypełnianiu wygrawerowanych wcześniej w metalu zagłębień płynną gorącą masą.

Osoby preferujące białe obrączki zachęcam do wykonania ich z palladu, metalu równie szlachetnego jak złoto, a istotnie tańszego.

Obrączki ślubne wykonuję również z platyny, różowego i żółtego złota, tytanu, tantalu, carbonu, drewna, damastu.

 

Dziękujemy za rozmowę

Redakcja 

Jubilerzy.info.pl

 

 

 

Andrzej Bielak

Od 1978 r. projektant biżuterii, uczestnik ponad 100 wystaw i konkursów, mistrz złotnictwa, Złotnik Roku 2011, właściciel Galerii Bielak w Krakowie, wielokrotnie nagradzany, jego prace znalazły się w wielu muzeach.

 

 

GALERIA "INNYCH OBRĄCZEK" ANDRZEJA BIELAKA

 

 

 

 

 

Komentarze
Jeszcze nikt nie dodał komentarza. Możesz być pierwszy.
Piszesz odpowiedź na komentarz #0
Anuluj
Zobacz też