Bezpłatnie publikujemy prezentacje firm, produktów, ogłoszenia, oferty kupna i sprzedaży maszyn i urządzeń jubilerskich.
Aktualności

Redakcja zaprasza do przeczytania wywiadu z właścicielem portalu www.jubilerzy.info.pl, rozmawia redaktor naczelna Beata Rayzacher partner portalu www.prezesKa.pl

przeczytano 2501

Kobiety kochają biżuterię… Dzięki portalowi www.jubilerzy.info.pl mogą dowiedzieć się o najnowszych trendach, znaleźć wyjątkowych artystów oraz ozdoby, dzięki którym poczują się wyjątkowo. Natomiast dla marek portal jest idealną formą promocji i dotarcia do nowych klientów....

Beata Rayzacher: Pani Barbaro, przed naszą rozmową dokładnie przejrzałam stworzony przez Panią portal www.jubilerzy.info.pl i… nie mogłam oderwać wzroku od pięknej biżuterii autorstwa różnych polskich artystów. Tyle wspaniałości w jednym miejscu. Skąd pomysł na ukierunkowany portal na tę branżę? 

Barbara Cieślak: Pomysł na platformę dla branży jubilerskiej powstał, gdyż mój przyjaciel jest „srebrnikiem” (nie lubi mówić o sobie złotnik, ponieważ pracuje tylko w srebrze). Po pracy często przeglądał różne strony, głównie OLX, i Allegro – aby tam szukać starych jubilerskich narzędzi, maszyn, a na innych portalach np. kamieni do biżuterii. Zapytałam więc, dlaczego nie szuka na portalu tematycznym (których w innych branżach jest wiele, gdzie w jednym miejscu można znaleźć wszystko danej branży). Otrzymałam odpowiedź, że może w przypadku innych branż są, ale w jego branży trudno znaleźć taki, który spełniłby jego oczekiwania. Więc pomyślałam: „To ja Ci taki portal zrobię”  I… udało się.

Beata Rayzacher: Na czym Pani przede wszystkim zależało, tworząc portal – przy okazji gratuluję „nawigacji” po portalu. Bardzo czytelna, konkretna, bez dwóch zdań – grafik wykonał swoje zadanie zawodowo.

Barbara Cieślak: Bardzo dziękuję za te miłe słowa :). Przede wszystkim zależało mi, aby w jednym miejscu można było znaleźć zarówno katalog firm jubilerskich, produktów i usług, aktualności, forum, ogłoszenia, giełdę narzędzi i maszyn, jak i przedstawić sylwetki mistrzów oraz również młode talenty, szkoły, uczelnie – jednym słowem wszystko to, co jest wokół jubilerstwa także np. opakowania, chemię, itd.

Beata Rayzacher: Jakie korzyści mają projektanci i firmy jubilerskie, które prezentują swoje marki na portalu?

Barbara Cieślak: Przede wszystkim zajmujemy się szeroko pojętą promocją firm jubilerskich na zewnątrz (mam tu na myśli imprezy targowe,  przekazywanie informacji na bieżąco o dofinansowaniach, szkoleniach branżowych, relacje z imprez targowych na całym świecie), jak również promowanie mistrzów jubilerstwa, polskich firm jubilerskich w środowisku kobiet, które doceniają niepowtarzalną biżuterię ręcznie robioną  np. pod indywidualne zamówienia. Przecież tak naprawdę każda z nas kocha piękną biżuterię, lubimy jednocześnie mieć świadomość, że „ta nasza” jest niepowtarzalna i jedyna na świecie. I naprawdę taką można znaleźć – przeglądając nasz portal można odkryć unikatową biżuterię wyjątkowych mistrzów.

Beata Rayzacher: Czy tylko uznane już marki jubilerskie na rynku mogą się prezentować na portalu www.jubielrzy.info.pl czy śmiało także początkujący artyści w tej branży znajdą swoje miejsce?

Barbara Cieślak: Zależy nam na promocji artystów-mistrzów w swoim fachu, jak i również młodzieży, która robi przepiękną biżuterię. Zorganizowaliśmy konkurs „Skarby Ziemi”, gdzie młodzi adepci sztuki jubilerskiej w pierwszym etapie konkursu projektowali pod wybrany kamień wzór biżuterii, a w drugim etapie wg projektu zrobili biżuterię. Po konkursie na stoisku mieliśmy prezentację tych wyrobów, było bardzo duże zainteresowanie, były osoby które chciały kupić właśnie tą biżuterię wykonaną przez uczniów. W Polsce szkolnictwo w branży jubilerskiej jest na bardzo wysokim poziomie, stąd te niepowtarzalne wzory (link do strony konkursu: https://jubilerzy.info.pl/a/241/Gala-finalowa-Konkursu-dla-mlodych-projektantow-i-adeptow-sztuki-jubilerskiej-SKARBY-ZIEMI).

Beata Rayzacher: Wiem, że wcześniej związana była pani z marketingiem i rynkiem wydawniczym. Trudno było się „przebranżowić”?

Barbara Cieślak: Wcześniej zajmowałam się promocją firm eksportowych, markowych, organizowałam m.in Gale Liderzy Eksportu, Liderzy Marki oraz spotkania biznesowe dla Klubu Eksportera. Wydawałam także kwartalnik dwujęzyczny „Region Wita” więc z promocją firm jestem za pan brat. To doświadczenie bardzo mi pomaga w obecnej pracy.

Beata Rayzacher: Czy, Pani zdaniem, branża jubilerska w Polsce jest na światowym poziomie? Słyszałam, że projekty naszych marek cenione są za granicą. Co najchętniej wybierają zagraniczni klienci? Czy jest to biżuteria ze złota, srebra, bursztynu, a może zupełnie inna?

Barbara Cieślak: Polska branża jubilerska jest na jak najwyższym poziomie, to właśnie u nas w Polsce są mistrzowie, którzy potrafią zrobić z biżuterii dosłownie to wszystko, co sobie klient zażyczy, a ręczne wykonanie daje zapewnia ponadczasowość. Można powiedzieć, że to właśnie w kraju nad Wisłą wykonywana jest najpiękniejsza biżuteria z bursztynem bałtyckim. Japończycy, Chińczycy i inne kraje ze wschodu oraz USA są zachwyceni kunsztem wykonania biżuterii z bursztynem. Złotnicy współpracują z rzeczoznawcami kamieni szlachetnych i gemmologami. Dzięki tej współpracy można zakupić wyroby z kamieniami szlachetnymi (szmaragdy, szafiry, ametysty) o wyjątkowej urodzie i w bardzo atrakcyjnej cenie.  Sztuka jubilerska to nie tylko klasyczna biżuteria, może to być również wizytowa torebka wykonana ze srebra i innych kamieni. Biżuteria jest również skierowana dla mężczyzn ceniących indywidualizm np. srebrna klamra do ręcznie szytego paska. Tematem rzeką są ręcznie wykonywane przedmioty użytkowe, takie jak srebrna cukiernica która będzie służyła kilku pokoleniom, szachy z bursztynu, rama do lustra wyjątkowo ozdobiona i misternie wykonany przez złotnika,  świecznik, lampa gabinetowa… Mogłabym długo wymieniać te przedmioty z duszą (śmiech).

Beata Rayzacher: Praca pracą, ale PrezesKi muszą też na własny sposób ładować akumulatory  Jaki jest Pani sposób na idealny relaks i odstresowanie po intensywnym dniu pracy. Jakie ma Pani pasje?

Barbara Cieślak: Po pracy ładuję akumulatory poprzez spacery – jak wyjdę z moim ukochanym pieskiem Blekim na spacer, to tak możemy chodzić beż końca. Drugą pasją jest pływanie. Uwielbam też relaks idąc na dobry koncert, lubię słuchać muzyki, dużo czytam i oczywiście dobry film, przede wszystkim stare dobre kino amerykańskie – filmy z moją ulubioną aktorką Audrey Hepburn. Pamiętam, jak pierwszy raz oglądałam film „Rzymskie Wakacje”, to marzyłam, aby stanąć na słynnych Schodach Hiszpańskich, pospacerować po Rzymie… i tak też się stało, ponieważ moją pasją są także podróże, odkrywanie miejsc, które gdzieś widziałam w filmie. Jednak moją największą pasją, przy której totalnie się odstresowuję, jest robienie zdjęć. Uwielbiam fotografować ulotne chwile…

 

 

http://prezeska.pl/2018/08/03/goraco-polecamy-wywiad-z-barbara-cieslak-wlascicielka-portalu-na-ktorym-jubilerzy-i-nie-tylko-moga-promowac-swoje-wyroby-a-my-wynajdywac-bizuteryjne-smaczki/  zapraszamy na  portal- www.prezeska.pl 

Komentarze
Jeszcze nikt nie dodał komentarza. Możesz być pierwszy.
Piszesz odpowiedź na komentarz #0
Anuluj
Zobacz też