Bezpłatnie publikujemy prezentacje firm, produktów, ogłoszenia, oferty kupna i sprzedaży maszyn i urządzeń jubilerskich.
Aktualności Edukacja

Jubilerstwo i rzeczoznawstwo kamieni szlachetnych - do końca października trwa nabór na studia

przeczytano 4102

Szkoła Wyższa Rzemiosł Artystycznych i Zarządzania we Wrocławiu prowadzi do końca października nabór na specjalności – jubilerstwo i rzeczoznawstwo kamieni szlachetnych oraz konserwacja i restauracja dzieł sztuki.

Szkoła Wyższa Rzemiosł Artystycznych i Zarządzania we Wrocławiu jest jedyną wyższą uczelnią w Polsce edukującą artystów rzemieślników w branży jubilerstwa, znawstwa kamieni szlachetnych oraz konserwacji dzieł sztuki.

Do 31 października trwa nabór  na semestr zimowy w roku akademickim 2018/2019.

Kierunek: Ochrona Dóbr Kultury

Specjalności:

  • JUBILERSTWO I RZECZOZNAWSTWO KAMIENI SZLACHETNYCH
  • KONSERWACJA I RESTAURACJA DZIEŁ SZTUKI

Zgłoszenia kandydatów przyjmowane są osobiście lub pocztą na adres szkoły, na podstawie formularza zgłoszeniowego. 

Sekretariat czynny:  poniedziałek – piątek   od 9:00 do 15:00

tel. (071) 791-77-22, fax (071) 322-33-03.

Warunkiem przyjęcia jest złożenie kompletu dokumentów (świadectwo dojrzałości, zaświadczenie lekarskie – od lekarza medycyny pracy, cztery zdjęcia legitymacyjne, kserokopia dowodu osobistego, kserokopia dowodu wpłaty wpisowego na konto uczelni, wypełniony formularz zgłoszeniowy).

Szkoła Wyższa Rzemiosł Artystycznych i Zarządzania we Wrocławiu jest jedyną wyższą uczelnią w Polsce edukującą artystów rzemieślników w branży jubilerstwa, znawstwa kamieni szlachetnych oraz konserwacji dzieł sztuki. SWRAIZ jako jedna z nielicznych w Europie prowadzi studia z zakresu gemmologii, czyli nauki o kamieniach szlachetnych. Kształcenie specjalistów odbywa się na poziomie licencjackim w systemie studiów dziennych oraz zaocznych. Uczelnia jest nastawiona na przygotowanie wysoko wykwalifikowanych fachowców potrafiących samodzielnie prowadzić działalność gospodarczą. Programy realizowane są przez doświadczoną własną kadrę oraz wykładowców Uniwersytetu Wrocławskiego, Politechniki Wrocławskiej i Akademii Sztuk Pięknych.

Dlaczego warto studiować na Szkole Wyższej Rzemiosł Artystycznych i Zarządzania we Wrocławiu?

  • Studenci zdobywają umiejętności praktyczne w zakresie renowacji dzieł sztuki, jubilerstwa i rzeczoznawstwa kamieni szlachetnych.
  • Zajęcia prowadzą autorytety w dziedzinie sztuki, jubilerstwa i kamieni szlachetnych.
  • Zajęcia odbywają się w pracowniach i prowadzone są przez kadrę własną uczelni, wykładowców z Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, Politechniki Wrocławskiej, Uniwersytetu Wrocławskiego oraz specjalistów i praktyków, działających w dziedzinach rzemiosła artystycznego i gemmologii.
  • Uczelnia udostępnia swoim studentom bogatą ofertę praktyk w renomowanych firmach i pracowniach.
  • Po ukończeniu studiów absolwenci są przygotowani do samodzielnej pracy zawodowej w projektowaniu, odtwarzaniu, renowacji i restauracji przedmiotów z dziedziny rzemiosła artystycznego oraz w zakresie jubilerstwa i rzeczoznawstwa kamieni szlachetnych.

 

Czytaj także:

GEMMOLOG - ZAWÓD PRZYSZŁOŚCI

Rozmowa z dr. Robertem Girulskim - gemmologiem, dziekanem i wykładowcą w Szkole Wyższej Rzemiosł Artystycznych i Zarządzania we Wrocławiu.

Komentarze
Jeszcze nikt nie dodał komentarza. Możesz być pierwszy.
Piszesz odpowiedź na komentarz #0
Anuluj
Zobacz też