Bezpłatnie publikujemy prezentacje firm, produktów, ogłoszenia, oferty kupna i sprzedaży maszyn i urządzeń jubilerskich.
Aktualności TARGI

Premiera książki "Artyści złotnicy. Rozmowy o polskiej biżuterii"

przeczytano 3889

Premiera książki "Artyści złotnicy. Rozmowy o polskiej biżuterii"

Premierę książki zainicjowanej przez Marię Magdalenę Kwiatkiewicz-"Artyści złotnicy. Rozmowy o polskiej biżuterii" to publikacja, która z pewnością zelektryzuje środowisko, stanie się przyczynkiem do dyskusji, może nawet polemiki.  

Spotkanie autorskie z udziałem pomysłodawczyni, ale i autorki wywiadów Agnieszki Jankowiak oraz samymi artystami, odbyło się 20 marca o godz. 15:00

na Targach Amberif. Po spotkaniu odbył się wernisaż wystawy prac z kolekcji Marii Magdaleny Kwiatkiewicz autorów uwzględnionych w książce. 

Światowe premiery wydawnicze 
Już po raz 9. światową premierę na Targach Amberif miał Trend Book – wydawnictwo systematyzujące makrotrendy stylistyczne. Są one prezentowane na przykładach wybranych nowości wzorniczych zaobserwowanych na światowych targach sztuki i designu, jak również w postaci prac wykonanych na ich podstawie przez studentów Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, Łodzi i Wrocławiu oraz członków Stowarzyszenia Twórców Form Złotniczych, które składają się na wystawę. Autorzy publikacji wyodrębnili pięć najważniejszych trendów: upside-down, vintage tools, urban jungle, translucency i teddy bear – to one będą kształtować charakter przedmiotów użytkowych w najbliższym czasie. 

Amberif na miejsce premiery książki Artyści złotnicy. Rozmowy o designie wybrała Maria Magdalena Kwiatkiewicz, współwłaścicielka firmy YES Biżuteria oraz właścicielka imponującej prywatnej kolekcji współczesnej polskiej sztuki złotniczej oraz biżuterii etnicznej. Publikacja, która stanowi swoistą próbę zatrzymania czasu upływającego w pracowniach złotniczych polskich projektantów, jest zapisem rozmów z wybranymi polskimi twórcami. 

 

Maria Magdalena Kwiatkiewicz

 

GALERIA YES
ul. Paderewskiego 7, 61-770 Poznań, Poland

GaleriaYES.pl

Komentarze
Jeszcze nikt nie dodał komentarza. Możesz być pierwszy.
Piszesz odpowiedź na komentarz #0
Anuluj
Zobacz też