Bezpłatnie publikujemy prezentacje firm, produktów, ogłoszenia, oferty kupna i sprzedaży maszyn i urządzeń jubilerskich.
Aktualności

170 mln zł na wdrażanie innowacji przez MŚP

przeczytano 2023

Firmy MŚP z Polski Wschodniej działające w ponadregionalnym powiązaniu kooperacyjnym od 30 kwietnia będą mogły ubiegać się dofinansowanie w wysokości nawet 20 mln zł na inwestycje potrzebne do wdrożenia innowacji produktowych lub innowacyjnych procesów technologicznych.

Na dofinansowanie wytworzenia innowacyjnych produktów lub wdrożenia w firmie innowacyjnych procesów technologicznych, w szczególności poprzez wdrożenie wyników prac B+R przez MŚP zrzeszone w ponadregionalnych powiązaniach kooperacyjnych PARP przeznaczyła 170 mln zł. Z tego 100 mln zł zarezerwowano na projekty realizowane w średnich miastach Polski Wschodniej.

Dofinansowanie można otrzymać na projekty o wartości od 1 mln zł do 50 mln euro. Wsparcie z konkursu może stanowić nawet 70% wartości projektu.

Nowości!

Wnioski przyjmowane w ramach naboru muszą dotyczyć realizacji wydatków związanych z procesem rynkowego wdrażania wyników prac badawczo-rozwojowych. W tegorocznej edycji podniesiono maksymalną kwotę dofinansowania – teraz wynosi ona 20 mln zł. Jednocześnie został zniesiony wymóg zatrudniania co najmniej 5 pracowników.

W tej edycji konkursu dopuszczono projekty dotyczące wdrożenia technologicznej innowacji w procesie produkcji. Jako wystarczające do spełnienia kryterium będą uznawane innowacje na poziomie regionalnym, jeśli wynikają z prac badawczo-rozwojowych. Niezależnie od rodzaju innowacji, muszą one wynikać z prac badawczo-rozwojowych.

Wsparcie można przeznaczyć na:

  • nabycie albo wytworzenie środków trwałych – maszyn i urządzeń, linii produkcyjnej lub technologicznej;
  • zakup nieruchomości;
  • zakup robót i materiałów budowlanych;
  • zakup wartości niematerialnych i prawnych w formie patentów, licencji, know-how oraz innych praw własności intelektualnej;
  • zakup usług doradczych na rzecz przygotowania do wdrożenia;
  • ustanowienie i utrzymanie zabezpieczenia dla zaliczki.

Więcej na: Wdrażanie innowacji przez MŚP

Bądźmy w kontakcie

Nie masz pewności, jaki rodzaj wsparcia możesz otrzymać?
Zapytaj naszych doradców:

0 801 332 202 / 22 574 07 07 lub napisz

Zródło.PARP

Komentarze
Jeszcze nikt nie dodał komentarza. Możesz być pierwszy.
Piszesz odpowiedź na komentarz #0
Anuluj
Zobacz też