Bezpłatnie publikujemy prezentacje firm, produktów, ogłoszenia, oferty kupna i sprzedaży maszyn i urządzeń jubilerskich.
Aktualności Konkursy

Przedłużony termin nadsyłania-15.04.2021-25. edycja Międzynarodowego Konkursu na Projekt Biżuterii z Bursztynem AMBERIF DESIGN AWARD 2021

przeczytano 2023

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w kolejnej 25. edycji Międzynarodowego Konkursu na Projekt Biżuterii z Bursztynem AMBERIF DESIGN AWARD 2021

Przedłużony został termin nadsyłania prac konkursowych-15 kwietnia 2021

Skarb – Bijou – Schatz - Treasure

Szczególnie dziś wiemy najlepiej, jak drodzy są nam nasi bliscy. Sercem i myślami jesteśmy z najdroższymi nam osobami, zwłaszcza w tych niebezpiecznych czasach. Towarzyszy nam nasza biżuteria, również jako swoisty skarb noszony bezpośrednio na skórze.
Zwracając się do naszych najbliższych i określając biżuterię używamy tych samych słów. Biżuteria z bursztynem wywodzi się bezpośrednio z natury i daje uczucie ciepła na skórze. Bursztyn z lekkością emanuje ciepło, które nam służy. Jednocześnie łączy on w sobie także inne właściwości lecznicze. W Polsce o biżuterii mówi się „skarb”, co jest również czułym określeniem osób, które kochamy. We Francji „bijou” to cenny przedmiot przeznaczony do noszenia na sobie. A „bijoux” to nasze bratnie dusze, dzięki którym życie nabiera wartości. „Schatz” w Niemczech to ktoś, kto siedzi na naszej kanapie i z kim dzielimy się pomysłami, nadziejami i odczuciami. A jednocześnie „Schatz” to przedmiot noszony dla ozdoby naszego ciała. W kulturach anglojęzycznych słowo „treasure” również ma wiele znaczeń. Chcemy zazdrośnie skrywać skarb przed oczyma innych, a jednak chodzimy ulicami ręka w rękę z naszymi najdroższymi skarbami. Wraz z ukochanymi cieszymy się życiem i nosimy biżuterię. Biżuteria, miłość i życie należą do siebie nawzajem – uczcijmy je wszystkie razem!

kurator: Barbara Schmidt

 

Celem i zamierzeniem konkursowym jest promocja bursztynu jako źródła wyrazu artystycznego. Przedmiotem konkursu jest zaprojektowanie autorskiej biżuterii artystycznej z bursztynem zainspirowanej tematem konkursowym na dany rok.


Dopuszcza się zastosowanie w Pracach wyłącznie bursztynu naturalnego. Uczestnicy mają natomiast pełna swobodę co do wyboru pozostałych materiałów.


Konkurs jest otwarty dla wszystkich twórców - projektantów, artystów, studentów.
Akceptowane są wyłącznie wizualizacje cyfrowe (plik: .jpeg – 300dpi) w postaci projektu wykonanego w dowolnej technice graficznej: rysunek, rendering, albo fotografie gotowego prototypu lub modelu.

Nagrody w konkursie:

  • Nagroda Główna Prezydenta Miasta Gdańska - 10 000 PLN brutto
  • Nagrody równorzędne:
  • Nagroda Bursztynowa Międzynarodowego Stowarzyszenia Bursztynników - 1 kg bursztynu
  • Nagroda Srebrna – 1 kg srebra

Termin nadsyłania zgłoszeń: 15.04.2021


Przyjmowane będą tylko zgłoszenia przesłane e-mailem na adres: ada@mtgsa.com.pl lub on-line!
Więcej szczegółów na stronie konkursu


Organizator:
Międzynarodowe Targi Gdańskie SA

Kontakt:
Sekretarz konkursu – Sylwia Klofczyńska tel. 58 554 93 38, ada@mtgsa.com.pl
Kurator konkursu – Barbara Schmidt bs@barbara-schmidt-schmuck.de
Kurator projektu AMBERIF – Sławomir Fijałkowski tel. +48 58 55 49 134, slawomir.fijalkowski@mtgsa.com.pl

Komentarze
Jeszcze nikt nie dodał komentarza. Możesz być pierwszy.
Piszesz odpowiedź na komentarz #0
Anuluj
Zobacz też